Bindownice grzebieniowe

Bindownice grzebieniowe, to produkty, których stosowanie znacznie przyśpiesza pracę każdego biura.

Jeśli masz do stworzenia wiele dokumentów, które musisz poskładać z kartek papieru, to urządzenie stanie się Twoim niezastąpionym pomocnikiem. Dodatkowo pozwala ono na wyjęcie niektórych stron z zestawu w celu skopiowania lub złożenia ich jako duplikaty. Oczywiście istnieje również bardziej zaawansowana wersja przeznaczona do profesjonalnego użytku w drukarniach i redakcjach.

Bindownice pozwalają na proste tworzenie segregatorów. Są one podzielone na kilka rodzajów w zależności od złożoności ich konstrukcji. Do tej pory istnieją przenośne, które mają uproszczoną strukturę, nie różnią się pod względem wytrzymałości i wskaźników wydajności. Dlatego, jeśli właśnie zacząłeś pracować przy komputerze, to ten model będzie idealnie pasował do Ciebie.

To samo dotyczy modeli domowych przeznaczonych do tworzenia zwykłych broszur z arkuszy papieru (A4). Cechą wyróżniającą takie urządzenia jest niski koszt i łatwość obsługi. Takie produkty może nabyć każdy, kto ma dostęp do komputera z Internetem. Ich producenci oferują dwie opcje kolorystyczne: czarną i czerwoną, ale reprezentowane są również kolory granatowy i zielony.

Bindownice dla dużych i małych firm różnią się wydajnością i konstrukcją. Dzielą się na ciężkie, przeznaczone do pracy z dużą ilością kartek (do kilkudziesięciu stron na jeden obrót), oraz biurowe. Ostatnia opcja przeznaczona jest do oprawiania arkuszy papieru nie większych niż pięć lub sześć. To urządzenie ma niewielkie rozmiary, dużą prędkość i doskonałą jakość przy pracy z cienkim papierem.

Należy zaznaczyć, że takie bindownice można znaleźć również wśród stacjonarnych, używanych tylko w czasie szkolenia tworzonych przez nie dokumentów przed wysłaniem ich do klienta, w specjalistycznych drukarniach i redakcjach, gdzie wykonują wydruki na maszynach offsetowych i rotacyjnych oraz kserokopiarkach (A3). Takie specjalne modele różnią się nie tylko wskaźnikami wydajności, ale również obecnością dodatkowym podajnikiem dla fotokopii i opcjonalnie wyposażone w urządzenie do drukowania dwustronnego, a także w obecności jednostki skanującej.

Maszyny do oprawy grzebieniowej można sklasyfikować według zasady ich konstrukcji: mogą być elektryczne i ręczne. Przy tworzeniu książek biurowych eksperci zalecają wybór modeli, które są zasilane elektrycznie. Ten typ jest uważany za bardziej funkcjonalny, ponieważ działa szybciej niż jego odpowiednik, nie powodując zmęczenia z powodu wysiłku fizycznego. Główną wadą tych urządzeń jest ich koszt, który znacznie wzrasta w zależności od liczby dodatkowych funkcji dostępnych w urządzeniu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj