CHIRURGICZNA PRECYZJA


 

Prosty, lekki i co najważniejsze – bezpieczny nóż jest nieodzowny w codziennej pracy magazynierów, spedytorów, logistyków, a także osób wykonujących prace remontowe, budowlane lub instalacyjne.
 

Największą zaletą tych narzędzi jest ich starannie zaprojektowana konstrukcja, gwarantująca wysoką funkcjonalność i ergonomiczność.
 

W naszym asortymencie zebraliśmy szczególnie obszerny zestaw nożyków bezpiecznych, pochodzących z oferty renomowanych producentów polskich i zagranicznych. W tej kategorii znajdą Państwo profesjonalne ostrza z wysokogatunkowej nierdzewnej stali węglowej lub ceramiki, gwarantujące wyjątkowo precyzyjne cięcie przedmiotów wykonanych z tektury, tworzyw sztucznych, włókien itp. Ich wyjątkową zaletą są odpowiednio wyprofilowane rękojeści minimalizujące ryzyko bezpośredniego kontaktu użytkownika z krawędzią tnącą. Niektóre modele noży posiadają ostrza z zaokrąglonymi końcówkami lub ostrza w kształcie haczyków, szczególnie ułatwiające cięcie folii. Dzięki stabilnym prowadnicom wysuwanie ostrza odbywa się zawsze w sposób kontrolowany. Nieznaczna waga i niewielkie rozmiary ułatwiają noszenie nożyka w skrzynce lub torbie narzędziowej, a nawet kieszeni.
 

Osobną kategorią noży bezpiecznych są lekkie i poręczne nożyki do papieru, powszechnie stosowane do cięcia m.in. tapet, kartonowych opakowań, taśm pakowych itp. Ich charakterystyczną cechą są ostrza segmentowane, które można łatwo odłamywać po stępieniu danego odcinka. Także i te noże wyposażone są w prowadnice do bezpiecznego wysuwania i chowania wkładu tnącego. Sama wymiana ostrza jest również bardzo łatwa nawet dla mało doświadczonego użytkownika. Użycie tych narzędzi ułatwi pracę każdego, kto na co dzień przygotowuje i odbiera opakowania różnego typu lub kto wykonuje rozmaite prace techniczne.