Koperty - zamknięcie bez użycia kleju (BK)

Koperty to produkt o bardzo wszechstronnym zastosowaniu, co czyni z nich opcję uniwersalną i niezwykle często wybieraną przez wiele osób w życiu codziennym i w pracy. Dlatego też na naszej stronie znajdą Państwo ich wiele rodzajów, a wśród nich koperty bąbelkowe (których celem jest ochrona delikatnych przedmiotów), koperty bezpieczne (które mają zapewnić dyskrecję i odpowiednio zabezpieczyć zawartość), koperty papierowe (czyli te najbardziej klasyczne), koperty Double Bag, koperty ozdobne oraz koperty dzielone pod kątem ich rozmiaru oraz sposobu zamykania. Kryterium zamknięcia jest pozornie nieistotne, a tak na prawdę bardzo ważne, ponieważ wpływa na to w jakiej sytuacji można ją użyć oraz jak szybko można ją zakleić. Jedną z opcji w tej kategorii są koperty bez kleju, nazywane również kopertami BK.

Z racji tego, że zasadniczym przeznaczenie każdej koperty jest zabezpieczenie jej zawartości, rzadko można spotkać koperty bez kleju. Ich zamknięcie jest niemożliwe bez tubki kleju lub taśmy biurowej. W praktyce tego typu opakowania wykorzystywane są wyłącznie w sytuacji, gdy umieszczone w nich dokumenty są często wyjmowane i wkładane z powrotem. Nie znaczy to jednak, że koperty bez kleju nie są rozwiązaniem nieprzydatnym - wręcz przeciwnie. Są momenty, w których to właśnie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, a nawet może okazać się konieczne.

Koperty bez kleju (BK) to na ogół:

 • koperty do przechowywania dokumentacji medycznej w szpitalach, klinikach czy przychodniach,
 • koperty na zdjęcia RTG w wielu miejscach, w których są wykonywane,
 • koperty do szaf archiwizacyjnych,
 • oraz koperty stosowane w innych momentach w życiu codziennym oraz zawodowym.

W przypadku opakowań o takim przeznaczeniu warstwa klejąca mogłaby znacznie utrudnić wkładanie dokumentów, często nie ma też nawet potrzeby ich zamykania jeśli nie służą do wysyłki dokumentów, a jedynie do ich przechowywania. Oferujemy różne rozmiary i kształty kopert bez kleju tak, aby każdy mógł odpowiednio dobrać je do potrzeb i preferencji. Wszystkie z nich charakteryzuje wysoka jakość, ponieważ są wykonane z papieru o odpowiedniej gramaturze i mają estetyczny wygląd. Koperty bez kleju mają także atrakcyjną cenę, którą dodatkowo można zmniejszyć kupując ich hurtowe ilości. Warto zawsze mieć pod ręką kopertę, a zakup tylko jednej sztuki jest nieopłacalny i może okazać się stratą czasu. Zapraszamy do zakupów i do kontaktu z nami w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań!

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Długość
  Szerokość
  Kolor
  Rodzaj koperty
  Zestaw
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj