Papier kancelaryjny

Papier kancelaryjny ułatwia sporządzenie odręcznie pisanej dokumentacji, np. protokołów, podań itp. Dzięki nadrukowanym fabrycznie liniom lub kratkom pomaga w równym i estetyczym rozłożeniu tektu i formatowaniu graficznym.

Papier kancelaryjny - czym jest i do czego służy?

 

Przywykliśmy w ostatnich dwóch dziesięcioleciach do dobrodziejstw, które przyszły do nas wraz z rewolucją cybernetyczną. Dominacja komputerów, a co za tym idzie wszelkiego rodzaju programów, które służą do edycji tekstu, prawie kompletnie wyparły analogowe, czyli odręczne pisanie. Trudno sobie uzmysłowić, że ten proces tak szybko postępował i papier w arkuszach tak chętnie zamieniliśmy na ten w wersji cyfrowej. Ale nie kreujemy też dystopinych wizji dla klasycznego i odręcznego pisania, te, wbrew wszystkim trendom, dalej ma się dobrze, no może nie przeżywa renesansu, ale ma grono wiernych wyznawców, którzy ponad druk stawiają na jakość kaligraficznych ornamentów. Dla wszystkich tych osób oferowany jest papier kancelaryjny, który jest produktem służącym przede wszystkim do przekładania pism w różnych urzędach, i chociaż te bez problemu przestawiły się na dokumenty pochodzące bezpośrednio z pamięci komputerów w wersji zdigitalizowanej lub na te z drukarki biurowej, to zupełnie nie dyskwalifikują klasycznej formy. A czym dokładnie jest papier kancelaryjny? Czym się wyróżnia i czy ma wspólne cechy z typową kartką w kratkę? Tak, ten rodzaj artykułu biurowego jest bardzo zbliżony do papieru Xero używanego w biurze. Różni się tylko tym, że kancelaryjny występuję zazwyczaj w formacie A3, a nie w A4, choć i od tej reguły są wyjątki. Natomiast główną różnicą jest wygląd, wyróżniamy dwa rodzaje wspominanego w tym artykule produktu:

 

  • Papier kancelaryjny w kratkę
  • Papier kancelaryjny w linie

 

Te przypominające zeszyty szkolne wzory, pomagają zachować równe wiersze, gdy piszemy odręcznie i zapobiegają tak zwanemu - "spadaniu liter". Na komputerze robią to za nas niewidoczne interlinie.

 

Czy odręczne pisanie wraca do łask i czy papier kancelaryjny zastąpi druk?

 

Chociaż odręczne pisanie ma się dobrze wśród purystów językowych i kaligrafów, to niestety zawód skryby raczej już nie powróci na szeroką skalę. Zostanie w kręgu pasjonatów i ludzi z ery analogowej, co nie oznacza oczywiście ostracyzmu społecznego z tego względu, a wręcz wzbudzi szacunek i podkreśli wyjątkowy charakter ręcznego pisma. Są również aspekty życia, w których ręcznie wypisana kartka ślubna, urodzinowa lub okolicznościowa umieszczona w ozdobnej kopercie jest wręcz wskazana. Podkreśla indywidualne podejście autora do adresata.

 

Czy papier kancelaryjny musi mieć wysoką gramaturę?

 

Arkusze kancelaryjne wysokiej jakości nie powinny przekraczać grubości na poziomie 80 g/m2. Przedział 60 g/m2 - 80 g/m2 jest najbardziej odpowiedni i nie różniący się od klasycznych papierów biurowych Xero. Idealny do zastosowań domowych oraz kancelaryjnych. Szczególną uwagę należy zwrócić jedynie na wybór pomiędzy liniami a kratą, gdyż dla wielu klientów może to być najbardziej newralgiczny czynnik wpływający na zakup.

 

Gdzie można kupić papier kancelaryjny?

 

Prym w dystrybucji tego produktu wiodą oczywiście sklepy z artykułami papierniczymi, gdzie bez większych przeszkód można zakupić ryzę tego papieru, czyli 500 arkuszy, choć zdarzają się również opakowania po 100 kartek w komplecie. Innym miejscem, gdzie można zakupić biały papier kancelaryjny jest nasz sklep internetowy oraz stacjonarny znajdujący się w Warszawie. Na miejscu można zobaczyć wszystkie nasze podstawowe produkty i zaopatrzyć się w szereg artykułów biurowych służących do pisania, malowania i konfekcjonowania papieru. Dostępne od ręki mamy długopisy i markery, posiadamy koszulki krystaliczne i segregatory, a nawet introligatorskie gilotyny i laminatory. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail oraz bezpośredniego spotkania z naszymi handlowcami, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat produktów dostępnych w naszej ofercie. Niskie ceny, szybka dostawa i bogaty wybór to cechy, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Zapewniamy kompleksowe zaopatrzenie biur i magazynów w towar ułatwiający prace w branży e-commerce.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie