Kartony i pudełka - teleskopowe

Wybierając produkty do naszego sklepu internetowego dbamy nie tylko o ich wysoką jakość, ale także jak największe zróżnicowanie, aby możliwe było spełnienie wymagań wszystkich klientów i aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Jedną z opcji nietypowych rozwiązań, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie są kartony teleskopowe. Jest to rodzaj opakowania podłużnego, które charakteryzuje możliwość regulacji jego długości w różnych zakresach (np od 1000 do 2000 mm). Tego typu opcja jest bardzo wygodna i praktyczna i znajduje swoje zastosowanie najczęściej w firmach, choć jest również doceniana przez osoby prywatne.

Kartony teleskopowe posiadają odpowiednie przedłużki, które wystarczy zablokować po ustawieniu pożądanej długości dzięki czemu można je odpowiednio dostosować do zawartości. Sprawdzą się zatem w sytuacji, w której przedmioty które pakujemy, wysyłamy lub przechowujemy mają za każdym razem inny rozmiar. Pozwalają zatem na uniknięcie niepotrzebnych kosztów oraz na przygotowanie opakowania w szybkim czasie (oznacza to, że na przykład w sytuacji sprzedaży wysłkowej nadawca może wysłać do klienta zaraz po otrzymaniu informacji o długości ze strony klienta). Szybka wysyłka to jeden z ważnych kryteriów wyboru dla klientów sklepów internetowych. Tego typu sprzedaż stała się niezwykle popularna, aby zatem sprostać ich wymaganiom, warto wyróżniać się ciekawymi rozwiązaniami w pakowaniu towarów. Istotne również jest ich odpowiednie zabezpieczenie, co jest bardzo łatwe w przypadku użycia kartonu teleskopowego wraz z akcesoriami do pakowania dostępnymi w naszej ofercie.

Kartony teleskopowe są doskonałym rozwiązaniem do zapakowania między innymi takich rzeczy jak:

 • plakaty, obrazy czy rysunki,
 • folie samochodowe,
 • tapety ścienne i inne akcesoria remontowe,
 • tkaniny,
 • rurki i inne podłużne elementy.

Wszystkie produkty, które znajdą Państwo w naszym sklepie pochodzą od sprawdzonych producentów z Polski i z zagranicy. Bardzo ważna jest dla nas jak najlebsza obsługa każdego klienta, w związku z czym z chęcią odpowiadamy na pytania odnośnie wyboru najlepszych rozwiązań dla danej sytuacji. W razie zakupu większej ilości oferujemy rabaty (im większa jest liczba zamawianych produktów, tym wyższy jest rabat). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Jesteśmy dla Państwa dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00 i w soboty od 8:00 do 13:00. O opakowaniach wiemy wszystko - warto więc zaufać naszemu doświadczeniu!

Nie wiesz, czy karton regulowany to idealne rozwiązanie dla Ciebie?

 

Jednym z ciekawszych i przede wszystkim skutecznych rozwiązań na zabezpieczanie długich oraz podłużnych przedmiotów jest zastosowanie kartonów teleskopowych, które dzięki swojej konstrukcji są w stanie powiększyć swój rozmiar nawet dwukrotnie. Jak to możliwe, że karton zmienia swoją powierzchnie? Poprzez zastosowanie prostej metody połączenia dwóch pudełek o różnych, lecz bardzo zbliżonych do siebie wymiarach. Kilka milimetrów dyferencji powoduje, że mniejsze opakowanie tekturowe wsuniemy w mniejsze do takiego stopnia, że stworzą one praktycznie spójną całość, a jedyny ruchomy element posłuży nam do regulacji długości. Jest to idealne rozwiązanie dla całego e-commerce, gdzie liczy się ponad wszystko efektywność zastosowanej tektury falistej. Wysyłka produktów w uniwersalnym, wytrzymałym kartonowym pojemniku ułatwi prace wszystkim magazynom, w szczególności takim, które na co dzień zajmują się dystrybucją kabli, listew, czy dywanów. Tam kartony teleskopowe posłużą działowi wysyłki i zastąpią większość innych kartonowych pudełek.

 

Jak zabezpieczyć zawartość kartonu teleskopowego?

 

Zabezpieczenie zawartości kartonu jest szczególnie ważne i nie ma znaczenia, czy jest to karton teleskopowy, fasonowy czy tradycyjny - klapowy. Tutaj nierozważne dopasowanie pudełka tekturowego do przedmiotu, który potrzebujemy ochronić podczas transportu może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach uszkodzeń zawartości. Wystarczy wyobrazić sobie bardzo często spotykaną sytuacje, gdy do ekstremalnie dużego pojemnika wkładany jest mały przedmiot bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia w postaci folii bąbelkowej tudzież wypełniacza. Katastrofa gwarantowana i żadna reklamacja w firmie kurierskiej nie zostanie rozstrzygnięta na naszą korzyść. Dlatego tak istotne jest dopasowanie odpowiedniej formy opakowania wysyłkowego do pakowanego przedmiotu. Sam produkt oczywiście także należy zabezpieczyć, bo pomimo idealnie wybranego kartonu, to dochodzą nam jeszcze czynniki zewnętrzne w postaci logistyki transportu. Nikt naszej paczki nie będzie traktował ze specjalną ostrożnością, więc by zwiększyć szanse na pomyślne doręczenie przesyłki do adresata musimy unieruchomić towar znajdujący się wewnątrz kartonu. Do tego celu najlepiej przydadzą się wszelkiej maści wypełniacze papierowe, folie bąbelkowe, pianki amortyzujące czy poduszki powietrzne.

 

 

Opakowania kartonowe – czy można wybrać opakowanie kartonowe w ulubionym kolorze?

 

To bardzo częste pytanie, które trafia do nas przynajmniej kilka razy dziennie za pośrednictwem wszystkich form kontaktu. Odpowiedź na nie jest oczywista - tak, lecz istnieje kilka warunków, które należy spełnić, by otrzymać produkt w swoim ulubionym kolorze. Pierwszym z nich jest minimum produkcyjne, które zakłada wykorzystanie 500 mb. tektury falistej, co powoduje, że im mniejsze pudełko, tym więcej egzemplarzy trzeba będzie wyprodukować. Oczywiście istnieją firmy zajmujące się detaliczną produkcją kartonów i za pośrednictwem ploterów są w stanie przygotować zdecydowanie mniejsze partie, ale wiąże się to także z większym kosztem jednostkowym opakowania. U nas można wybierać spośród standardowych kolorów i odcieni, a także nanieść wielokolorowe logo firmy na karton. Także wszystko da się zrobić :)

 

Jak złożyć karton klapowy?

 

Składanie tradycyjnych kartonów klapowych nie należy do specjalnie skomplikowanych czynności, wystarczy złożyć klapy opakowania z tektury w odpowiedniej kolejności i zakleić główną szczelinę taśmą pakową. Trochę inaczej jednak sprawa prezentuje się w przypadku kartonów teleskopowych, tutaj sklejamy wyłącznie po jednej stronie każdy z dwóch elementów, a końcówki otwarte wciskamy w siebie, dzięki temu powstaje ruchomy karton, który dopiero po dobraniu oczekiwanej długości możemy zablokować dodatkową ilością taśmy klejącej. Jeśli natomiast słowa to dla Was niewystarczający instruktaż, to proponujemy sprawdzić nasz kanał YouTube, gdzie prezentujemy w formie przystępnych klipów wideo cały proces składania dowolnego kartonu z naszej oferty.

 

 • Co to jest karton teleskopowy?

  Karton teleskopowy to skuteczny sposób na to, aby zabezpieczyć pracę plastyczną, projekt architektoniczny lub plakat. To jednak nie wszystko. W kartonie teleskopowym można umieścić  zrolowany papier, folię lub tkaninę. Dzięki takim cechom, sprawdza się w przedsiębiorstwach produkcyjnych, biurach geodezyjnych, a także w archiwach i różnego rodzaju studiach artystycznych. Karton teleskopowy to niezwykle funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie w bardzo atrakcyjnej cenie, które sprawdzi się także w zastosowaniach domowych. 
   
 • Gdzie kupić karton teleskopowy?

  Karton teleskopowy to rodzaj opakowania podłużnego, które charakteryzuje się możliwością regulacji długości w stosunkowo szerokim zakresie. W naszym sklepie internetowym OPAKO możesz kupić kartony teleskopowe o długości na przykład od 1000 do 2000 mm.  Rozwiązanie tego typu jest bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne. Nic zatem dziwnego, że chętnie sięgają po nie zarówno właściciele firm wysyłkowych, jak i osoby prywatnego do użytku domowego. Sprawdź naszą ofertę i wybierz karton teleskopowy dopasowany do Twoich potrzeb.
   
 • Jak utylizować karton teleskopowy?

  Tekturowe kartony teleskopowe, dostępne w naszej ofercie, to wysokiej jakości pudełka powstające na bazie naturalnych surowców. Co to oznacza w praktyce? Otóż, karton teleskopowy jest biodegradowalny, a co za tym idzie nieszkodliwy dla środowiska. Można go także łatwo poddać recyklingowi. Wystarczy rozłożyć karton na płasko i umieścić w koszu na odpady oznaczonym kolorem niebieskim. Jeśli szukasz ekologicznych rozwiązań, które wspierają zrównoważony rozwój Twojego biznesu, sprawdź naszą ofertę na opakowania.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie