Torebki strunowe - kangurki strunowe

Kangurki strunowe to produkt opakowaniowy wyposażony w dwa podstawowe elementy, które ułatwiają jego użytkowanie:

 • zatrzaskowe zamknięcie błyskawiczne,

 • dodatkowa kieszeń.
   

Charakterystyka torebek strunowych typu „kangurek”:

Podstawową cechą wyróżniającą torebkę kangurek spośród pozostałych woreczków strunowych jest zastosowanie w niej dodatkowej kieszeni. Komora główna jest zapinana na zatrzask (zgrzewana struna) i służy do przechowywania przedmiotów sypkich, akcesoriów stałych lub półpłynnych. Doskonale ochrania zawartość przed zabrudzeniami, kontaktem z wilgocią, wysunięciem, rozsypaniem. Komora dodatkowa (kangurek) to kieszeń przeznaczona na umieszczenie dokumentów lub etykiety opisującej zawartość opakowania. Kangurki strunowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które wykorzystują torebki strunowe w celu segregowania leków – dodatkowa kieszeń umożliwia załączenie opisu dawkowania i właściwości medykamentów. Podobny sposób oznakowania zawartości można zastosować np. podczas zamrażania produktów żywnościowych, segregowania dokumentów o zróżnicowanej wielkości, itd.

Zalety:

 • możliwość opisania zawartości opakowania (nazwa, data pakowania, przeznaczenie, itp.),

 • szybka identyfikacja zawartości,

 • możliwość dołączenia do opakowania wizytówki lub ulotki firmowej (dodatkowa kieszeń zabezpieczy je przed zagubieniem lub zniszczeniem w czasie transportu),

 • estetyka opakowania,

 • możliwość zawieszenia torebki dzięki okrągłej dziurce wyciętej w górnej części opakowania.

 

Torebki strunowe kangurki


Potrzebują Państwo niedrogiego opakowania dla różnych drobiazgów? Jedną z opcji jest zakup kangurków. To nieduże torebki strunowe, które zapewniają szczelne zamknięcie. Czym kangurki różnią się od zwykłych  woreczków z zamknięciem strunowym? Przede wszystkim posiadają dodatkową przegródkę - kieszonkę. Poza tym kangurki mają wszystkie zalety typowych woreczków strunowych. Występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez trudu dopasują Państwo rodzaj torebki strunowej do swoich potrzeb i preferencji.
 

Co to są kangurki? Torebki strunowe z dodatkowym miejscem


Torebki strunowe są jednymi z najbardziej uniwersalnych rodzajów opakowań. Foliowe woreczki mają wytrzymałe i szczelne zamknięcie strunowe. Mogą być więc przydatne do przechowywania drobiazgów, a nawet produktów sypkich. Kangurki są odmianą torebek strunowych, która posiada dodatkową przegrodę. Można w niej umieścić niewielką kartkę papieru, na przykład w celu podpisania zawartości. Czasem dodatkowe miejsce przydaje się natomiast do umieszczenia tam dokumentów, paragonu, faktur, czy instrukcji obsługi. W ten sposób można łatwo zapakować różne towary.

Kangurki mogą być więc dobrą alternatywą dla torebek strunowych z polem na opis. Dzięki nim nie trzeba też kupować specjalnych markerów permanentnych do pisania po folii. Zawartość dodatkowej kieszonki można też bez problemu wyjąć, przez c uniwersalność kangurków i możliwości ich wielokrotnego wykorzystania znacznie rosną.
 

Rodzaje torebek strunowych typu kangur


Podobnie do innych rodzajów woreczków strunowych, torebki typu kangur są dostępne w wielu rozmiarach. W Opako znajdą Państwo małe, średnie i duże worki strunowe z dodatkową kieszonką. Dzięki temu łatwo dobrać odpowiednie opakowanie do planowanej zawartości torebki strunowej.

W Opako są dostępne:
Niezależnie od wybranego gabarytu torebek strunowych, opakowania te są dostępne w paczkach po 100 sztuk. Tak duży zapas pozwala nie tylko na spakowanie sporej ilości różnych rzeczy. Jest to również dobry spsób na obniżenie kosztu zakupu woreczków.
 

Właściwości torebek strunowych kangur


Torby strunowe kangur posiadają wszystkie zalety zwykłych torebek strunowych. Dodatkowym atutem jest tutaj oczywiście kieszonka na dokumenty lub niewielkie rzeczy, która znajduje się na jednej ze stron woreczka.Ten rodzaj opakowań doskonale sprawdzi się w przypadku pakowania niewielkich przedmiotów, a także drobnych towarów, również sypkich lub mokrych. Opcja szczelnego zamknięcia jest nieoceniona wszędzie tam, gdzie zawartość mogłaby łatwo wysypać się lub wylać z innego opakowania, powodując take różne zabrudzenia.

torebki strunowe kangur

Kangur - woreczki strunowe są wykonane z transparentnej folii LDPE. To wytrzymały i nieco elastyczny materiał. Nawet zawartość z nieco ostrzejszymi krawędziami nie powinna więc spowodować zniszczenia, na przykład rozdarcia torebki. Precyzyjnie wycięta folia jest przy tym dokładnie zgrzana na brzegach, co zapewnia doskonałą wodoszczelność.

Dodatkowa kieszeń pozwala na opisanie zawartości torebki, co może być przydatne gdy torebki strunowe są opakowaniem dla sprzedawanego przez Państwa towaru. 

Najważniejsze właściwości torebek strunowych kangur:
 • dodatkowa kieszeń na dokumenty lub opis produktu
 • wykonane z mocnej i elastycznej folii LDPE
 • przezroczysta, transparentna folia pozwala zobaczyć zawartość
 • szczelne zamknięcie strunowe
 • dostępne w kilku rozmiarach
 • niski koszt zakupu
 • dostępne w pakietach po 100 sztuk
 • nadają się do wielokrotnego wykorzystania
 • do różnych zastosowań
 • nadają się do kontaktu z żywnością
 

Kangurki - torebki strunowe do wielu zadań


Gdzie można wykorzystać torebki strunowe typu kangur? Nadają się do użycia niemal wszędzie tam, gdzie jest potrzeba zapakowania drobiazgów i sypkich rzeczy. W domu i biurze przydadzą się do śrutowania i organizowania różnych drobiazgów. W kuchni sprawdzą się przy szczelnym pakowaniu produktów spożywczych, także sypkich.  W takich woreczkach strunowych kangur można mrozić jedzenie lub wkładać je tak do lodówki. Nie tracą wtedy swoich właściwości i aromatu, nie wysychają.

Torebki strunowe tego typu są dobrym wyborem do warsztatu. Zarówno w profesjonalnym zakładzie, jak i w domowej skrzynce narzędziowej mogą Państwo w kangurach przechowywać niewielkie części, śrubki i narzędzia. Takie postępowanie znacznie ułatwia późniejsze odnalezienie wybranych elementów.

Strunowe woreczki kangur można też wykorzystać w sklepie, zakładzie usługowym lub przy produkcji różnych rzeczy. Wtedy można pakować do tego taniego opakowania swoje wyroby.
 

Ile kosztują kangurki?


Koszt zakupu 100 sztuk woreczków strunowych z miejscem na dokumenty to od kilkunastu do niecałych 60 złotych. Cena jednego woreczka strunowego to między kilkanaście, a kilkadziesiąt groszy. To niezwykle tanie opakowanie jest dostępne w ofercie Opako. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym produktem.
 • Jak przechowywać leki?

  Do przechowywania leków i medykamentów w domowej apteczce najlepiej sprawdzają się torebki kangurki. To co je wyróżnia spośród innych woreczków strunowych jest dodatkowa kieszeń. Komora główna jest zapinana na zatrzask i sprawdza się podczas przechowywania różnorodnych leków. Doskonale zabezpiecza zawartość przed zabrudzeniami, wilgocią, czy rozsypaniem. Komora dodatkowa czyli tzw. kangurek jest przeznaczona na dokumenty lub etykiety opisujące zawartość danego opakowania. Właśnie dlatego klasyczne kangurki strunowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które stosują torebki strunowe do segregowania preparatów medycznych. 
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie