Filc

Filc jest bardzo popularnym materiałem na całym świecie. Jego szeroki zakres zastosowań może przyprawić o zawrót głowy. A czym właściwie jest filc? Jest to wyrób włókienniczy produkowany poprzez filcowanie tekstyliów, zazwyczaj wełny. Oprócz wełny stosuje się również sierść zwierzęcą i materiały sztuczne, przy czym materiały syntetyczne uzyskują lepsze właściwości fizyczne i użytkowe.

Filc to materiał o szerokim zastosowaniu znany ludności od zarania dziejów. Wykorzystywany jest przede wszystkim jako materiał tekstylny do produkcji różnego rodzaju elementów życia codziennego, w tym także ubioru. Kalosze potocznie nazywane "gumofilcami" z kładką wykonaną właśnie z teog materiału chronią rolników oraz budowlańców przed zimnem, zapewniając komfort użytkowania na wielu płaszczyznach. Filc wykorzystywany jest także do tworzenia wszelkiego rodzaju pojemników, koszyczków ozdobnych, które prócz funkcjonalności zapewniają świetne walory estetyczne. Filc wykorzystywany jest wszechstronnie. Najpopularniejszym zastosowaniem w życiu codziennym jest podklejanie podkładek filcowych pod różne meble i ciężkie przedmioty by te nie rysowały delikatnych podłóg z drewna i paneli.

Filc jako materiał wykorzystywany w budowlance sprawdza się śpiewająco.

Pokrycia filcowe doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie standardowe folie malarskie byłyby nieskuteczne. Możliwe jest zachowanie odpowiedniego stopnia ochrony poprzez zastosowanie odpowiedniej grubości, co eliminuje możliwość wystąpienia zarówno uszkodzeń mechanicznych w postaci zarysowań spowodowanych ruchem np. drabiny, ale także zabrudzeń. Mowa tu nie tylko o różnego rodzaju farbach, które mogą wyciekać na podłogę przez szczeliny w folii malarskiej, ale także o wszelkiego rodzaju pyłach, które mogą wbijać się głęboko w podłoże. Spód takiej wykładziny ozdobiony jest folią antypoślizgową, zmniejszającą niebezpieczeństwo przesuwania się, a co za tym idzie utraty stabilności przez osoby i przedmioty znajdujące się na podłodze. Filc malarski stosowany jest coraz częściej i zastępuje tradycyjne folie malarskie. Jest także wielorazowy co znacznie wpływa na koszty zabezpieczeń podczas prac remontowych.

Wymienione wyżej rozwiązania znajdą Państwo na opako.com.pl. Zapewniamy materiały najwyższej jakości i niezwłoczną wysyłkę zamówień. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdej sytuacji - wierzymy, że wspólnie znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązania.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj