Filc malarski

Podczas prac konserwatorskich niezwykle istotne jest utrzymanie podłogi w doskonałym stanie, tak aby nie uległa ona trwałym uszkodzeniom, szczególnie przez nanoszoną na nią farbę lub różnego rodzaju pyły, a także uszkodzeniom mechanicznym spowodowanym przemieszczaniem się różnych, często ciężkich przedmiotów. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na konserwację podłóg jest zastosowanie filcu malarskiego. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest to tani sposób na zabezpieczenie podłogi.

Dzięki grubej warstwie filcu malarskiego wysokiej jakości nawet dużo rozlanych płynów nie przedostanie się na podłogę i nie uszkodzi jej, ponieważ podłogi filcowe są znacznie bardziej izolacyjne niż tradycyjne. Konstrukcja materiału minimalizuje możliwość przypadkowego przewrócenia i przemieszczania się beczek z farbą. Filc malarski jest materiałem znacznie bardziej wytrzymałym niż folia malarska, nie ma więc niebezpieczeństwa jego rozerwania. Trwałość filcu malarskiego jest naprawdę imponująca.

Alternatywa dla folii malarskiej? Filc malarski!

Jeśli chodzi o zachowanie pierwotnego stanu podłogi, filc malarski dobrej jakości jest niezbędny. Gdy zależy nam na utrzymaniu podłogi w jak największej czystości, możemy go wykorzystać w każdym projekcie remontowym. Kartonowe pudła i zwykłe folie mogą nie wystarczyć. Rozlane rozpuszczalniki czy grunty, a także farby, mogą trwale uszkodzić delikatne podłogi.

Lakier można zazwyczaj usunąć z widocznych miejsc bez większych trudności, ale rozpuszczalniki mogą szybko zabarwić podłogę, a w skrajnych sytuacjach spowodować jej zniszczenie poprzez wżery. Filc znajdujący się na spodzie warstwy lakieru chroni podłogę przed tego rodzaju nieszczęściem.

Warto też pomyśleć o własnym bezpieczeństwie. Zwykłą folię malarską trzeba przymocować (głównie do dolnej części powierzchni ściany, co jest czasochłonne), a łatwo się w nią zaplątać, zwłaszcza gdy w pomieszczeniu jest przeciąg i cyrkulacja powietrza powoduje unoszenie się folii. Filc malarski jest cięższy od folii malarskiej, dzięki czemu jest bardziej odporny na ruchy powietrza. Nie musi być mocowana do powierzchni ściany, a pozostawiona bez połączenia nie stwarza niebezpieczeństwa zaplątania się pod stopami, co mogłoby spowodować upadek.

Zapraszamy na opako.com.pl - tutaj znajdą Państwo całą gamę produktów, które ułatwią codzienne czynności! Niskie ceny i ekspresowa wysyłka to tylko część z przygotowanych dla Państwa atrakcyjnych opcji.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie