Filc

Filc jest bardzo popularnym materiałem na całym świecie. Jego szeroki zakres zastosowań może przyprawić o zawrót głowy. A czym właściwie jest filc? Jest to wyrób włókienniczy produkowany poprzez filcowanie tekstyliów, zazwyczaj wełny. Oprócz wełny stosuje się również sierść zwierzęcą i materiały sztuczne, przy czym materiały syntetyczne uzyskują lepsze właściwości fizyczne i użytkowe.

Filc to materiał o szerokim zastosowaniu znany ludności od zarania dziejów. Wykorzystywany jest przede wszystkim jako materiał tekstylny do produkcji różnego rodzaju elementów życia codziennego, w tym także ubioru. Kalosze potocznie nazywane "gumofilcami" z kładką wykonaną właśnie z teog materiału chronią rolników oraz budowlańców przed zimnem, zapewniając komfort użytkowania na wielu płaszczyznach. Filc wykorzystywany jest także do tworzenia wszelkiego rodzaju pojemników, koszyczków ozdobnych, które prócz funkcjonalności zapewniają świetne walory estetyczne. Filc wykorzystywany jest wszechstronnie. Najpopularniejszym zastosowaniem w życiu codziennym jest podklejanie podkładek filcowych pod różne meble i ciężkie przedmioty by te nie rysowały delikatnych podłóg z drewna i paneli.

Filc jako materiał wykorzystywany w budowlance sprawdza się śpiewająco.

Pokrycia filcowe doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie standardowe folie malarskie byłyby nieskuteczne. Możliwe jest zachowanie odpowiedniego stopnia ochrony poprzez zastosowanie odpowiedniej grubości, co eliminuje możliwość wystąpienia zarówno uszkodzeń mechanicznych w postaci zarysowań spowodowanych ruchem np. drabiny, ale także zabrudzeń. Mowa tu nie tylko o różnego rodzaju farbach, które mogą wyciekać na podłogę przez szczeliny w folii malarskiej, ale także o wszelkiego rodzaju pyłach, które mogą wbijać się głęboko w podłoże. Spód takiej wykładziny ozdobiony jest folią antypoślizgową, zmniejszającą niebezpieczeństwo przesuwania się, a co za tym idzie utraty stabilności przez osoby i przedmioty znajdujące się na podłodze. Filc malarski stosowany jest coraz częściej i zastępuje tradycyjne folie malarskie. Jest także wielorazowy co znacznie wpływa na koszty zabezpieczeń podczas prac remontowych.

Wymienione wyżej rozwiązania znajdą Państwo na opako.com.pl. Zapewniamy materiały najwyższej jakości i niezwłoczną wysyłkę zamówień. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdej sytuacji - wierzymy, że wspólnie znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązania.

Szukasz czegoś, co pozwoli Ci przykryć podłoże przed zaplanowanym remontem i malowaniem? Filc będzie doskonałym wyborem! Produkt ten cechuje się szeregiem przydatnych właściwości i świetnie sprawdzi się jako ochronna powłoka na czas remontu. Do czego jeszcze może przydać się filc?

 

Czym jest filc? Filc


Filc to ostateczny produkt włókienniczy, który powstaje dzięki procesowi filcowania rozmaitych tekstyliów. Najpopularniej do tego zadania wykorzystywana jest wełna. Nie jest to jednak jedyny materiał, ponieważ na filc mogą składać się także tworzywa sztuczne.
 
To, jaki jest skład filcu, przekłada się także na jego właściwości, m. in. takie, jak:
 
 • W przypadku filcu z domieszką tworzywa sztucznego otrzymujemy materiał o wysokiej trwałości i możliwości wielokrotnego zastosowania. 
 • Filc z tworzywa sztucznego ma szerszy zakres użyteczności, ze względu na lepszą wytrzymałość. 
 • Filc jest bardzo wydajny, dzięki czemu można korzystać z niego wielokrotnie bez obawy o pogorszenie jego jakości. 
 • Filc stanowi ekonomiczny materiał dekoracyjny. 
 • Filc to materiał, który przepuszcza powietrze i jest odporny na działanie wilgoci. 
 • Zastosowanie filcu jest bezpieczne, dzięki temu, że nie jest łatwopalny. 
 • W branży budowniczej bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się filc malarski, który z jednej strony zawiera specjalną warstwę folii antypoślizgowej, zapewniającej bezpieczne warunki pracy.
 
 

W jakiej postaci można znaleźć produkty z filcem? Filc to materiał o szerokim zastosowaniu, dlatego produkt ten możemy znaleźć w różnej formie, m.in.:
 
 

Dlaczego warto kupić filc? Filc z pewnością warto kupić w przypadku wykorzystywania go w branży remontowej. Jest on znacznie bardziej wydajny, niż folia malarska, ponieważ za jego pomocą można dokładnie zabezpieczyć wszelkie powierzchnie bez obawy, że podmuch wiatru zniesie okrycie.
 
Powodów, dla których warto kupić filc, jest wiele, np.:
 
 • materiał ten jest bardzo wydajny i gwarantuje lepsze warunki pracy, np. podczas malowania ścian pochłania kapiącą farbę i zapobiega brudzeniu podłoża, 
 • jest ekologiczny - filc jest bardzo wydajny i możemy korzystać z niego wielokrotnie, co przyczynia się do ograniczenia zużywania produktów, 
 • chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi - podkładki z filcu chronią podłoże przed zarysowaniem, np. na kredensie, 
 • filc dekoracyjny sprawdza się do tworzenia dekoracji – jest lekki, tani i ma intensywne kolory. 

 

Co można zrobić z filcu? 
Filc

Filc jako samo tworzywo może stanowić podstawę całego produktu tak, jak w przypadku filcu malarskiego. Zwykle jednak materiał ten jest szeroko używany do wielu zastosowań. Możemy spotkać się z tym, np.:
 
 • w dziedzinie dekoracyjnej – do tworzenia ozdobnych obszyć, haftów, naszywek,
 • w branży florystycznej – jako osłona do bukietów,
 • jako materiał do produkcji biżuterii, np. kolczyków, naszyjników, itp.,
 • do produkcji specjalnego obuwia – kalosze ze specjalną wkładką, wyprodukowaną z filcu (wkładka zapewnia izolację termiczną w różnych warunkach pracy),
 • do produkcji kapeluszy,
 • i wielu innych. 
Ze względu na to, że można znaleźć różne rodzaje filcu, każdy produkt będzie lepiej nadawał się do określonych zastosowań.
 

 

Filc – dla kogo? Filc to uniwersalny produkt, z którego można korzystać w wielu branżach. Z pewnością docenią go:
 
 • osoby prowadzące kwiaciarnie,
 • twórcy tematycznych dekoracji, np. charakteryzatorzy i scenarzyści,
 • producenci biżuterii,
 • osoby zajmujące się krawiectwem,
 • nauczyciele – kolorowy filc świetnie sprawdzi się jako materiał do tworzenia prac plastycznych z dziećmi. 
 

Jak wybrać odpowiedni filc? Wyszukanie dobrego filcu, który spełni oczekiwania, może wymagać nieco uwagi i świadomości w tym, do czego potrzebny będzie produkt. Na tej podstawie łatwiej można ocenić parametry techniczne produktu.
 
Kupując różne propozycje filcu, należy sprawdzać inne informacje, np.
 
 • w przypadku filcu dekoracyjnego ważne są dokładne rozmiary arkuszy, zwykle wyrażane w mm, np. filc dekoracyjny w arkuszach 200 cm x 300 cm, dostępny w czerwonym kolorze, pakowany po 5 sztuk, 
 • przy wyborze filcu malarskiego ważne jest zwrócenie uwagi na rozmiary arkusza oraz gramatury – filc z naszej oferty ma gramaturę wynoszącą 200 g/m2 (produkt jest wysoce chłonny), 
 • wybór podkładek powinien uwzględniać kształt, rozmiary podkładek (średnicę) oraz ilość sztuk w opakowaniu – ochronne podkładki z filcu w naszym sklepie mają średnicę 18 mm i pakowane są w zestawy po 16 sztuk. 
W ofercie naszego sklepu kolorowy filc dekoracyjny dostępny jest w barwach:
 
 • czerwonej,
 • czarnej,
 • zielonej. 
Wszystkie oferty obejmują arkusze o wymiarach 200 x 300 mm.
 

 

Gdzie warto kupić filc? Filc


Dla osób zainteresowanych zakupem profesjonalnego filcu malarskiego, podkładek ochronnych lub filcu dekoracyjnego, mamy ciekawą ofertę w naszym sklepie. Wszystkie propozycje posiadają poglądowe zdjęcia produktów oraz opisy techniczne.
 
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami na stronie.

 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie