Tektura falista - szerokość do 100cm

 

Oferujemy Państwu doskonałą tekturę falistą dwuwarstwową o bardzo dobrych parametrach technicznych:

 • szerokość: 1 m

 • długość nawoju: 100 m

 • gramatura: 200 g/m²

 • waga całkowita: 20 kg

 • konfekcjonowanie: rolka

 • biodegradowalna


Obecna w naszej ofercie tektura falista jest podstawowym surowcem do produkcji opakowań kartonowych. Jest też chętnie używana do pakowania mebli, sprzętu AGD/RTV, urządzeń elektronicznych, szkła i ceramiki. Świetnie sprawdza się także w pracach budowlanych i remontowych, podczas których używa się jej jako środka zabezpieczającego powierzchnie przed zabrudzeniem lub zniszczeniem.

 

Tektura falista w rolkach - jakie zastosowania ma ten produkt?

Tektura falista to uniwersalne narzędzie, które jest podstawowym budulcem wielu kartonów. Bez tego półproduktu nie byłoby możliwe wykonanie opakowań, które tak doskonale znamy i cenimy w e-commerce. Ale to nie pudełka są głównym bohaterem powyższej kategorii, a właśnie sama w sobie tektura - materiał zabezpieczający na co dzień place budowy, dostawy produktów i powierzchnie przed uszkodzeniami - oddajemy jej to, co królewskie! Zastosowań dla tektury w rolkach jest naprawdę wiele, a poniżej demonstrujemy kilka najważniejszych cech:

 • Ochrona podłóg i posadzek - Prace remontowe wiążą się zazwyczaj z olbrzymim bałaganem, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie elementów stałych w mieszkaniu. Meble, elektronikę, sprzęt AGD możemy wynieść do innych pomieszczeń, ale pięknie lakierowanej i wycyklinowanej dębowej klepki już raczej nie zdemontujemy. Tutaj swoje zastosowanie znajdzie tektura dwuwarstwowa, wykorzystywana podczas wszelakich remontów. Wystarczy rolka tektury falistej i taśmy budowlanej, by w kilka minut zabezpieczyć powierzchnie przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, klejem i brudem.
 • Transport i przeprowadzki - Karton w rolce to tani sposób na ochronę mebli podczas przeprowadzki, stosowany przez wiele firm trudniących się tego typu działalnością. Jeśli zatem specjaliści używają tego materiału, by podczas przewozu samochodem meble nie obijały się o inne przedmioty na tak zwanej - pace, to pewnikiem jest, że takie zastosowanie sprawdzi się także w niekomercyjnym użytku.
 • Ochrona termoizolacyjna - Tektura 2-warstwowa chroni produkty przed negatywnym wpływem temperatury i jest w tym prawie tak samo dobra, jak folia bąbelkowa  - lekka i elastyczna, a ponadto dostępna w różnych rozmiarach i podlegająca recyklingowi.
 • Opakowania transportowe - Tektura falista to także materiał, który wykorzystuje się do produkcji opakowań transportowych. Dzięki swojej wytrzymałości i elastyczności zapewnia ona ochronę produktów przed uszkodzeniami podczas przewozu.
 • Artykuły reklamowe - Tektura falista to doskonały materiał, który można wykorzystać do produkcji różnego rodzaju artykułów reklamowych. Może być to np. boks na ulotki, a także różnego rodzaju ekspozytory i stojaki reklamowe.
 • Meble kartonowe - Tektura falista to także materiał, który można wykorzystać do produkcji mebli kartonowych. Są one nie tylko trwałe i stabilne, ale także nie zajmują wiele miejsca w transporcie.
 • Jak widać, zastosowania tektury falistej są naprawdę szerokie i obejmują wiele różnych dziedzin. To dzięki temu materiałowi możemy cieszyć się dobrze zabezpieczonymi produktami, chronić nasze miejsca pracy i domy oraz tworzyć ciekawe i nietypowe produkty.

 

Czy tektura falista przyda się przy pakowaniu przesyłek?

W naszym sklepie internetowym nie tylko oferujemy tekturę falistą, ale również sami z niej korzystamy podczas zabezpieczania przesyłek. Wszystkie nietypowe gabaryty pakujemy i wysyłamy zabezpieczone karbowanym papierem, który wyśmienicie amortyzuje wszelakie wstrząsy, o które nietrudno podczas procesu wysyłkowego. Tektura to idealny materiał do zabezpieczania nawet delikatnych przedmiotów. Ta konfekcjonowana w przekładkach pomoże obudować, chociażby rower lub hulajnogę, a ta w rolkach świetnie sprawdzi się podczas owijania owalnych wyrobów.

Dzięki odpowiedniej gramaturze stosowana jest przez prawie wszystkich naszych klientów. Jest uniwersalna, wytrzymała, łatwa w magazynowaniu i w przystępnej cenie. Często wykorzystywana przez hurtownie, gdzie stosuje się ją do zabezpieczenia przedmiotów.

Wybór pojedynczej rolki to masa oszczędności w pakowaniu towaru. Już jedna warstwa tektury pozwoli mieć pewność, że nasze pakunki są należycie zabezpieczone. 

Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą. Tylko u nas znajdziesz tekturę w rolkach o różnych wymiarach oraz fachową pomoc w wyborze tego odpowiedniego. Z nami warto pakować - OPAKO!

 

 • Jak spakować sanki do wysyłki?

  Sanki to przedmiot, który jest dość duży i ciężki. Właśnie dlatego zabezpieczyć je za pomocą materiałów takich jak folia bąbelkowa i okleić taśmą do pakowania. Z uwagi na wagę i gabaryty do przesyłki sanek należy wybrać pudło tekturowe lub tekturę falistą o gramaturze 750 g/m². Aby sanki nie przesuwały się wewnątrz kartonu warto wypełnić wolne przestrzenie w paczkę przy pomocy specjalnej pianki lub innych wypełniaczy. W sklepie internetowym OPAKO każdy znajdzie produkty do pakowania sanek zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. 
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie