Tektura falista - szerokość do 50cm

Dostępna w naszym asortymencie tektura falista o szerokości 50 cm jest bardzo dobrym materiałem do opakowywania nawet delikatnych towarów i zabezpieczania remontowanych powierzchni. Można nią szczelnie owinąć przedmioty o różnych kształtach, skutecznie osłonić meble i cenne przedmioty.


Zbudowana z dwóch warstw, pomiędzy którymi umieszczona jest falowane wypełnienie typu B.


Standardowo tektura falista sprzedawana jest w postaci rulonów o długości nawoju 50 m (waga rulonu: 20 kg).


Użycie wysokogatunkowej tektury o gramaturze 200 g/m² pozwoliło nam na wyprodukowanie najmocniejszej na rynku tektury falistej w tej kategorii.


Klienci NEOPAK mają też możliwość zamówienia u nas tektury falistej w rolkach o innych wymiarach. Wystarczy przekazać naszym doradcom technicznym specyfikację techniczną potrzebnego wyrobu.

 

Jakie zastosowanie tektury falistej jest najbardziej znane?

 

Tektura falista, ach, co to za wspaniały materiał. Bez niego nie mielibyśmy kartonów, ani klapowych, ani fasonowych. Nie mielibyśmy tylu cudownych opakowań, które pomagają nam w życiu codziennym. Są z nami podczas remontu, przeprowadzki, czy pokornie służą przy pakowaniu przedmiotów w e-commerce. Wyciągamy je ze skrzynek, paczkomatów, to w nich trafiają do nas precioza z platform prowadzących sprzedaż wysyłkową. Niezauważalny i cichy bohater - tektura falista - sprawdźmy, do jakich zastosowań najbardziej się przydaje.

 

 • Tektura w rolkach o szerokości 50 cm - idealna do zabezpieczania mebli, podłóg i ścian podczas prac remontowych. Na tyle trwała, by znieść trudy malowania i zdzierania posadzki, i na tyle lekka, by łatwo można było ją transportować z miejsca na miejsce. Dwuwarstwowa z otwartą falą zapewnia również doskonała przyczepność do powierzchni.
 • Tektura lita - Mniejsza i bardziej skondensowana, młodsza siostra wersji karbowanej. Zajmująca mniejszą przestrzeń i wykonana często z papieru pochodzącego z recyklingu. Szybko i skutecznie zabezpiecza szkła, lustra i panele przed zachlapaniem i zarysowaniem. Nie amortyzuje wstrząsów, więc przydatna wyłącznie w formie osłonowej.
 • Tektura w arkuszach - Trzy lub pięciowarstwowa odmiana tektury falistej. Stosowana zazwyczaj jako przekładka paletowa, głównie ze względu na swój rozmiar w proporcjach 120 cm. x 80 cm. Inna niż tektura falista w rolce, bo nieposiadająca otwartej fali. Przydaje się do pakowania nietypowych przedmiotów, gdzie produkcja kartonu jest bardzo droga. Po połączeniu kilku arkuszy można własnoręcznie i chałupniczo stworzyć prowizoryczne opakowanie o dowolnych parametrach.

 

Chcesz skutecznie zabezpieczyć przedmioty na czas transportu?

 

Zabezpieczenie towaru podczas transportu to jeden z kluczowych elementów logistyki i planowania wysyłki. Już na etapie pakowania można popełnić kilka nieodwracalnych błędów, które będą rzutować na dalsze losy pakunku. By wystrzec się nieprawidłowości w tym procesie, należy zwrócić uwagę na kluczowe czynniki:

 

 • Rodzaj produktów - by odpowiednio dobrać elementy ochronne, musimy znać przede wszystkim nasz towar, który mamy zamiar zapakować. Dopiero to determinuje, jakie materiały zabezpieczające zastosujemy. Czy lepiej sprawdzi się folia bąbelkową, air cover, czy może zwyczajny karton klapowy będzie dostatecznym rozwiązaniem? To strategiczna decyzja, którą powinniśmy podjąć po konsultacji ze specjalistą.
 • Opakowanie zbiorcze - warto zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem podczas wysyłki kilku przedmiotów będzie ich zabezpieczenie za pośrednictwem kartonu zbiorczego. Ten pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, a ponadto spowoduje, że zawartość będzie bardziej chroniona i mniej podatna na uszkodzenia.
 • Wybór wypełniacza - istotna sprawa w kwestii pakowania. Dobry wypełniacz to połowa sukcesu, pozwoli unieruchomić produkty wewnątrz opakowania i optymalnie je amortyzować. Także, jeśli wybraliśmy poprawną formę tego zabezpieczenia, możemy być pewni, że towar dojedzie w całości do naszych klientów.
 • Folia stretch - kolejny newralgiczny czynnik, mocno wpływający na jakość przesyłki. Dzięki użyciu folii stretch żaden element zawartości nie wyleci na wierzch kartonu. Pomaga zespoić ze sobą różnego rodzaju produkty, bez ingerencji w ich opakowania. Zabezpiecza także przed wilgocią, kurzem i warunkami atmosferycznymi. Wersje nieprzezroczyste zapewniają również dyskrecje, ze względy na właściwości kryjące.

 

Tektura falista, jaki rozmiar wybrać?

 

W zależności od potrzeb musimy zdecydować się na konkretny rozmiar tektury. Dwa najpopularniejsze modele posiadają 50cm szerokości i 50 metrów długości ora 100 cm i 100mb długości. Nie da się ukryć, że nie są to kompaktowe rolki, więc polecamy również wersje w arkuszach, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca.

 

 

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie