Kleje i spraye

Kleje i spraye w każdym przedsiębiorstwie, to niezbędne akcesoria, bez których ciężko sobie wyobrazić ich funkcjonowanie. Z pomocą klejów i sprayów część powierzchni skleimy, a jeszcze inne wyczyścimy. Kleje są przeznaczone do wielu różnych rodzajów pracy - od klejów przeznaczonych do łączenia papieru, to klejów łączących elementy większych konstrukcji. Dostępne są w sztyfcie, a także w sprayu, czy wariantach na gorąco. Czasami przyjmują też formę tasiemki.

Spraye, które mogą się przydać w biurze, to przede wszystkim sprężone powietrze, z którego pomocą łatwo można wyczyścić klawiaturę, czy uniwersalne kleje w sprayu, które są bardzo proste w aplikacji. Warto też wymienić spraye do usuwania etykiet, czy płyny do dezynfekcji powierzchni. Sztyfty kleju to cylindryczne sztyfty wykonane z syntetycznego polimeru; ich średnica wynosi zazwyczaj 13 mm. Sztyfty kleju używane są do łączenia papieru i kartonu lub do zamykania toreb. Kleje mogą być oznaczone jako "bezkwasowe", oznacza to, że nie wydzielają kwasów, które mogłyby uszkodzić klejone elementy podczas przechowywania, ale jednocześnie należy pamiętać, że takie kleje szybciej tracą przydatność niż kleje na bazie wody, ponieważ kwas powoduje ich wysychanie i utratę wytrzymałości.

Sztyfty kleju i spraye są używane głównie w biurze do klejenia elementów, kartek papieru i listów. Dzięki temu można ograniczyć konieczność używania zszywacza lub pinezki. Szybkoschnące sztyfty kleju są również bardzo wygodne do klejenia książek i czasopism, ponieważ pozwalają na kontynuowanie czytania bez konieczności wielogodzinnego oczekiwania na wyschnięcie kleju, co zajmuje więcej czasu niż klejenie zwykłym klejem. Ważną zaletą takich klejów jest możliwość stosowania ich na wielu powierzchniach (np. na papierze).

Można je stosować nawet na wilgotnych powierzchniach (jak np. wycinki z gazet). Te cechy sprawiają, że są to idealne akcesoria na biurko, które pomogą zaoszczędzić czas przy sklejaniu kartek, ale należy pamiętać, że sztyfty kleju mogą być używane tylko do klejenia papieru i kartonu. Arkusze papieru należy położyć jeden na drugim, zaznaczyć ołówkiem miejsce klejenia, a następnie przyłożyć sztyft kleju lub zaaplikować klej w sprayu.

Można również użyć kleju w sztyfcie lub sprayu do zaklejania kopert przed wysłaniem ich pocztą.

Ważne jest, aby przed przyklejeniem klapy koperty poczekać, aż klej całkowicie wyschnie - w ten sposób uniknie się tworzenia się pod nią pęcherzyków powietrza, które denerwują przy otwieraniu i zamykaniu skrzynki na listy.
Zmywacz w sprayu TESA do usuwania etykiet 200ml
Zmywacz w sprayu TESA do usuwania etykiet 200ml38,00Zmywacz w sprayu TESA do usuwania etykiet 200mlZmywacz w sprayu TESA do usuwania etykiet 200ml
Szybki podgląd
Premium
Klej w sprayu Extra mocny TESA 500ml
Klej w sprayu Extra mocny TESA 500ml78,00Klej w sprayu Extra mocny TESA 500mlKlej w sprayu Extra mocny TESA 500ml
Szybki podgląd
Premium
Spray Label Off do usuwania etykiet
Spray Label Off do usuwania etykiet30,00Spray Label Off do usuwania etykietSpray Label Off do usuwania etykiet

Skuteczny spray do usuwania etykiet i naklejek.

Szybki podgląd
Klej w sprayu uniwersalny TESA 500ml
Klej w sprayu uniwersalny TESA 500ml72,00Klej w sprayu uniwersalny TESA 500mlKlej w sprayu uniwersalny TESA 500ml
Premium
Klej w sztyfcie PVP 15g - Donau biały
Klej w sztyfcie PVP 15g - Donau biały5,40Klej w sztyfcie PVP 15g - Donau białyKlej w sztyfcie PVP 15g - Donau biały
Szybki podgląd
Klej w sztyfcie Q-CONNECT 40g biurowy
Klej w sztyfcie Q-CONNECT 40g biurowy5,30Klej w sztyfcie Q-CONNECT 40g biurowyKlej w sztyfcie Q-CONNECT 40g biurowy
Szybki podgląd
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj