Narożniki piankowe

Narożniki piankowe są niezwykle skutecznym sposobem na ochronę wielu produktów podczas magazynowania, transportu i przenoszenia. Mogą być także wykorzystywane w czasie prowadzenia prac remontowych do osłaniania elementów wyposażenia wnętrz.


Do ich produkcji służy spieniony polietylen, który osiąga gęstość ok. 25 -30 kg/m³. To gwarantuje, że narożniki doskonale zamortyzują niespodziewane upadki, uderzenia i inne uszkodzenia elementów, na których są zamocowane.


Zastosowanie narożników piankowych:

  • zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym - wgnieceniom, pęknięciom, zadrapaniom, wyszczerbieniom

  • mogą być nakładane na różne przedmioty: sprzęt RTV i AGD, tafle szklane, lustra, obrazy, meble

  • chronią także same przedmioty i powierzchnie, z którymi zetknął się osłonięty nimi obiekt (ściany, podłogi, schody, ościeżnice)


W domach, w których są małe dzieci, narożniki mogą być także wykorzystywane do osłony krawędzi przedmiotów, chroniąc maluchy przed urazami.


Charakterystyka narożników piankowych:

  • niezwykle elastyczne, co pozwala na ich dopasowanie do bardzo wielu powierzchni

  • lekkie, dzięki czemu zabezpieczone nimi produkty nie są nadmiernie obciążone

  • można je wielokrotnie wykorzystywać


Profile są ekonomiczne, ponieważ ich waga nie wpływa na całkowity koszt przesyłki. Są również przyjazne dla środowiska, ponieważ materiał, z którego zostały wykonane, w całości nadaje się do dalszego przetwarzania.

 

Jakie są najbardziej popularne rodzaje profili ochronnych?

 

Proces zabezpieczania przedmiotów do wysyłki dzieli się na kilka etapów. Jednym z ważniejszych elementów jest ochrona najbardziej newralgicznych punktów, czyli narożników i wystających krawędzi. Gdy całość opakowania jest już praktycznie gotowa do zabrania przez kuriera, wtedy następuje moment, gdy powinniśmy zwrócić uwagę na wystające elementy paczki. Finalna procedura może uratować zawartość kartonu lub palety, bo zainstalowanie narożników piankowych nie kosztuje nas zbyt wiele czasu i nie ingeruje mocno w całość konstrukcji. W prosty sposób można je przymocować za pomocą taśmy klejącej lub folii stretch nawet na całkowicie spakowanej paczce. Wystarczy odmierzyć odpowiedni odcinek pianki polietylenowej i odciąć potrzebną nam długość. Dzięki kształtom profili układających się w charakterystyczne formy liter U oraz L jesteśmy w stanie idealnie je dopasować do konstrukcji opakowania. Sama natura narożników także pomaga w formowaniu odpowiednich kształtów, pianka jest niezmiernie elastyczna, co pozwala dowolnie ją modelować. Najpopularniejszym rodzajem profilu ochronnego jest tak zwany corner, mały, solidny o filigranowej budowie przypominającej niepełny sześcian bez dwóch ścianek. Swoista nakładka na róg, która nie pozwoli uszkodzić pojemnika podczas ewentualnego uderzenia.

 

W jakiej branży spotykane są narożniki piankowe i profile ochronne?

 

Uniwersalne zastosowanie tego niebywale potrzebnego i popularnego produktu jest wszechstronne, ale najczęściej spotykamy się z narożnikami ochronnymi w stolarstwie, a dokładniej rzecz ujmując, w meblarstwie. Wszędzie tam, gdzie produkuje się meble, są także widoczne kątowniki. Spopularyzowanie wysyłki dużych przesyłek tylko przyczyniło się do wzrostu zainteresowania różnymi metodami zabezpieczenia towaru. Pewnie każdy z nas zamówił kiedyś meble z wysyłką do domu, nikogo już nie dziwi, że stół, szafka, czy biurko nie przychodzą do nas w gotowej postaci. By bezpiecznie trafiły w nasze ręce, muszą zostać solidnie spakowane przez producenta. Do tego celu używa się wszelkiej maści nakładek piankowych na narożniki, nie tylko wykonanych z polietylenu, ale także ze zwyczajnego styropianu, tektury falistej i tak zwanych plastrów miodu - wyspecjalizowanej wersji kartonu, który skutecznie pochłania energie podczas uderzenia. Branża RTV jest kolejną dziedziną wykorzystującą dobrodziejstwa narożników. Już dawno odeszliśmy od standardu telewizorów kineskopowych, gdzie średnia ekranu nie przekraczała 21 cali. Dzisiaj zamawiamy olbrzymie panele LCD w jeszcze większych kartonach. Tak delikatny sprzęt wymaga całego szeregu zabezpieczeń, w tym niezastąpionych kątowników! Praktycznie wszelkie większe paczki muszą posiadać odpowiednią ochronę, niezależnie czy jest to AGD, lustra, półki czy szyby. Jeśli trudnisz się sprzedażą takich rzeczy, to musisz posiadać bardzo wiele narożników do ich zabezpieczenia.

 

Nieszablonowane zastosowania narożników piankowych.

 

Jest jeszcze kilka ciekawych rozwiązań dla tego wspaniałego materiału. Jednym z nich jest zabezpieczenia ostrych krawędzi w domowym zaciszu. Po co, zapytacie, śpieszymy z odpowiedzią, chociaż każdy, kto posiada w domu dzieci, powoli może już się domyślać. Nasze pociechy mają tyle energii, że nie zważają na żadne przeszkody, w tym meble, w które ochoczo mogą przyfasolić głową. Zniwelować skutki takie uderzenia może piankowy ochraniacz. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Długie piankowe profile mogą również posłużyć do nauki pływania, tak, to właśnie je często widujemy na basenach. Lekko zmodyfikowane i w bardziej obłych kształtach, ale tak samo działające na wyporność. Oczywiście pianki to także świetne miecze podczas dziecięcych zabaw i szereg innych ciekawych zastosowań. Wystarczy głowa pełna pomysłów, a odpowiednie zastosowanie odnajdziemy szybciutko.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie