Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa jest najbardziej rozpowszechnionym materiałem stosowanym w meblach. Jest ona wytwarzana przy użyciu mieszanki polioli i izocyjanianów. Proces produkcji pianki poliuretanowej różni się w zależności od tego, czy ma być spieniona, odlewana, czy formowana. Poliuretan jest termoplastyczną pianką poliuretanową zbudowaną z milionów maleńkich komórek, z których każda zawiera powietrze i jest zamknięta w cienkiej warstwie poliuretanu. Pianka występuje w różnych formach i rozmiarach, w tym w postaci pęcherzyków i arkuszy.

Pianka poliuretanowa w branży budowlanej.

Ze względu na zdolność do pochłaniania drgań, poliuretan może być stosowany w budownictwie jako materiał izolacyjny lub jako element izolacji akustycznej. Może być również stosowany m.in. w tapicerstwie meblowym lub samochodowym, ponieważ nie pochłania ona wilgoci i wody co ma duże znaczenie w tego typu miejscach. Akustyczne płyty sufitowe z takiej pianki, ze względu na swoje właściwości akustyczne, mają znaczący wpływ na odczuwanie dźwięków przez osoby pracujące w tych budynkach. Pianka poliuretanowa jest najczęściej wykorzystywana w meblach. Pianka poliuretanowa jest doskonałym izolatorem, a także jest dość lekka i łatwa do cięcia.

Najpopularniejszym początkowym krokiem z pianką poliuretanową jest pocięcie jej na kawałki, aby można było zrobić replikę rzeczy, którą chcemy pokryć. Następnie wypełniają formę pianką poliuretanową i pozostawiają ją do wyschnięcia przed usunięciem formy. Materiał ten może być używany do produkcji wszystkiego, od pokrowców na meble, pokrowców na materace, izolacji budynków po wypełnienia przesyłek z delikatną zawartością. Pianka poliuretanowa jest popularnym materiałem z wielu powodów. Po pierwsze, jest uniwersalna i skuteczna w wielu sektorach. Pianka poliuretanowa znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w sprzęcie sportowym i górnictwie. Materiał ten ze względu na swoje właściwości zapewnia bezawaryjną i długotrwałą pracę.

Dostępne u nas pianki tego typu odznaczają się wysoką jakością i niezawodnością. Zapewniamy Państwu najwyższą jakość obsługi tak by zakupy przebiegały w miłej atmosferze oraz bardzo sprawnie. Nasi konsultanci czekają na Państwa pytania i z chęcią pomogą w wyborze najodpowiedniejszych rozwiązań na miarę Państwa potrzeb. Wysyłka z naszego sklepu odbywa się ekspresowo - zakupionymi towarami będą Państwo cieszyć się już w kilka dni po dokonaniu transakcji. Atrakcyjne ceny i systemy rabatowe z pewnością przypadną Państwu do gustu. Zapraszamy!

Pianka-poliuretanowa
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie