Pianka moletowana

Panele z pianki moletowanej są doskonałym materiałem do wygłuszania pomieszczeń. Wykonuje się z nich akustycznie pochłaniające sufity, ściany i podłogi. Wykorzystuje się go w wielu dziedzinach, w tym w izolacji akustycznej, tworzeniu narzędzi, pakowaniu przedmiotów w celu zapobiegania pękaniu, barierach akustycznych i wielu innych.

EPS (polistyren ekspandowany), XPS (polistyren ekstrudowany) i PVC (polichlorek winylu) to pianki używane do produkcji paneli z pianki moletowanej. Każda z tych pianek ma swój własny zestaw cech, które mogą być wykorzystane w różnych sektorach. XPS, na przykład, lepiej nadaje się do budownictwa ze względu na swoje właściwości techniczne. POLYSTYREN FOLIOWANY jest twardym tworzywem sztucznym o strukturze komórkowej, które łatwo daje się kroić i formować. Kopolimer oleju mineralnego jest rozszerzany przez przedmuchiwanie parą wodną pod wysokim ciśnieniem lub gazem azotowym, w zależności od gęstości produktu końcowego, w celu jego wytworzenia. Następnie jest on przepychany przez matrycę w celu uformowania ciągłego kształtu.

Jakie są zalety dźwiękoszczelnych płyt z pianki formowanej? Materiał jest całkowicie "spieniany" w wysokiej temperaturze. W rezultacie otrzymujemy akustycznie odizolowane panele bez powietrza wewnątrz, co skutkuje wysoce efektywnym pochłanianiem dźwięku. Panele pochłaniają 97% hałasu, który do nich dociera. W konsekwencji pomieszczenia z tymi panelami są całkowicie wyciszone, ponieważ są izolowane akustycznie. Ponieważ wszystkie fale dźwiękowe przechodzą przez powierzchnię płyt piankowych, mogą one być instalowane nie tylko w pionie, ale również w poziomie, aby mogły pochłaniać dźwięk w sposób jak najbardziej efektywny.

Panele z pianki akustycznej (izolacja akustyczna) - Zastosowanie i zalety.

Istnieje kilka korzyści z zastosowania akustycznych paneli piankowych. Pogłos i echo mogą być kontrolowane wewnątrz pomieszczeń. Pomieszczenia pozostają odizolowane akustycznie, co zapobiega przenikaniu dźwięku przez ściany lub przez domy sąsiadów. Pianka akustyczna jest efektywnym kosztowo sposobem wygłuszenia, pozwoli to Państwu na naprawdę duże oszczędności w stosunku do zastosowania tradycyjnych metod wygłuszania.

Pianka akustyczna moletowana to rozwiązanie na miarę obecnych czasów. Dostępne w naszym sklepie opako.com.pl pianki tego typu zapewnią Państwu niezawodność, komfort i estetykę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie