Pianka amortyzująca

Uniwersalność pianki amortyzującej jest bez wątpienia jej mocną stroną. Pianka amortyzująca jest świetnym wyborem jako wygłuszenie, izolacja, ochrona przed wstrząsami, może także pełnić funkcję estetyczną. Chyba każdy spotkał się choć raz z pianką akustyczną. Czasem jest elementem znajdującym się wewnątrz skrzyń i opakowań i zapewnia bezpieczny transport i przechowywanie różnych rzeczy. Pianka amortyzująca nazywana jest też czasem pianką akustyczną - to ten sam produkt. Sprawdza się doskonale jako izolacja przed hałasem, dlatego spotkamy ją w kinach, salach koncertowych, klubach muzycznych i studiach nagrań. Niektórzy decydują się też na umieszczenie pianki akustycznej amortyzującej w domu - na ścianach. W ten prosty sposób możemy zadbać o poprawę jakości dźwięku w pomieszczeniu, a także wygłuszyć je. Z jednej strony pozwoli to odciąć się od hałasów spoza pomieszczenia, z drugiej - nie będziemy niepokoić domowników i sąsiadów nawet podczas głośnego słuchania muzyki lub oglądania filmów na kinie domowym.
 

Pianka amortyzująca a pianka akustyczna


Głównym zadaniem pianki amortyzującej jest funkcja amortyzacji i zabezpieczenia różnych towarów podczas ich przechowywania i lub transportu. Dotyczy to szczególnie urządzeń i przedmiotów dość wrażliwych lub kosztownych - sprzętu elektronicznego, elektronarzędzi i sprzętu muzycznego audio. Pianka sprawdza się jednak równie dobrze także w innym zadaniu - jako wygłuszenie do pomieszczeń. Mamy więc  dwa główne sposoby użycia jej
 • ochrona przed uszkodzeniem
 • izolacja akustyczna
pianka amortyzująca

Z obu ról pianka amortyzująca wywiązuje się wyjątkowo dobrze, a do tego jest bardzo solidnym produktem. Ze względu na swoje cechy pianka amortyzująca często staje się nieodłącznym elementem różnych pokrowców, etui, opakowań ochronnych i transportowych. Doceniają ją zarówno profesjonaliści (np. osoby zajmujące się techniką i nagłośnieniem na koncertach) jak i wszyscy indywidualni odbiorcy, którzy chcą po prostu dobrze chronić swoje drogie “zabawki”. Ciężko wyobrazić sobie lepszy materia do ochrony kamery GoPro, aparatu cyfrowego, czy drona. Etui posiadające odpowiednio wyciętą piankę amortyzującą doskonale chroni te, a także inne przedmioty.
 

Najlepsza pianka amortyzująca - jaką wybrać?


W ofercie naszego sklepu Opako znajdą Państwo kilka rodzajów pianek amortyzujących. Różnią się grubością, a także kształtem. W celu zapewnienia lepszej ochrony, a także bardziej skutecznego wygłuszenia, warto wybrać piankę  większej grubości. Przydatny okazuje się także odpowiednio ukształtowany wygląd pianki.
 

Pianka amortyzująca


Pianka amortyzująca i pianka akustyczna to ten sam produkt. Jest dostępna w różnych rozmiarach, które wpływają na zmianę właściwości pianki. Nawet dość cienka warstwa pianki amortyzującej doskonale wpływa na poprawę ochrony zabezpieczonego nią towaru. Żeby amortyzacja była jeszcze lepsza, można wybrać grubszą piankę. Dobrym rozwiązaniem jest również użycie kilku warstw pianki amortyzującej w celu poprawienia jej właściwości.

Często wybieraną odmianą pianki amortyzującej jest pianka moletowana. Oznacza to, że jej powierzchnia jest pofałdowana. Ma to na celu jeszcze lepsze rozbijanie i pochłanianie fal akustycznych, co poprawia poziom wygłuszenia. Taka odmiana sprawdzi się również bardzo dobrze, gdy używamy jej jako pianki amortyzującej. Wtedy uformowana w ciekawy sposób powierzchnia pianki dodatkowo utrzymuje chroniony produkt w miejscu, wygląda przy tym bardzo efektownie. Zdecydowanie warto wybrać ten rodzaj pianki, gdy planują Państwo skorzystać z jej estetycznych walorów.
 

Jaka grubość pianki amortyzacyjnej?


Im większa grubość pianki amortyzującej, tym lepiej  chroni swoją zawartość. Grubość pianki oraz jej gęstość są więc głównymi parametrami, które pozwalają wybrać odpowiedni rodzaj pianki amortyzującej do swoich potrzeb. Warto jednak pamiętać, że grubsza pianka jest też po prostu droższa. Idealna pianka która najlepiej sprawdzić się w danym zastosowaniu wystarczająco dobrze. Nawet pianki amortyzującej o mniejszej grubości zwykle są wystarczające do skutecznej ochrony produktów. 

W Opako znajdą Państwo natomiast wiele rodzajów pianki amortyzującej, między innymi:
Przy wyborze pianki falistej lub moletowanej warto wiedzieć, jak podawana jest jej grubość. Zwykle są to dwie wartości - mniejsza określa minimalną grubość pianki, a większa - odległość od podstawy do szczytów fali. Jeśli różnica między tymi wartościami będzie spora, piana będzie miałą wyraźniejsze fale, bardziej odstające.
 

Pianka absorpcyjna moletowana


Czym jest pianka absorpcyjna? Nazwa pochodzi oczywiście od absorbowania wszelkich wstrząsów, na przykład w trakcie transportu. Jest to więc po prostu inna nazwa pianki amortyzującej. Pianka moletowana oznacza natomiast, że produkt ma pofalowaną powierzchnię. Ten rodzaj pianki PE najczęściej wykorzystywany jest w akustyce - d wygłuszania pomieszczeń. Wyciszanie hałasu jest szczególnie często stosowane w studiach nagraniowych, salach odsłuchowych, ale coraz częściej także w domach. Mając do tego odpowiedni, wolny pokój, niektórzy decydują się bowiem na zrobienie własnego, domowego kina. Wygłuszające ściany zapewniamy sobie wtedy świetne warunki do odsłuchu dźwięku, a nawet głośne słuchanie muzyki i oglądanie filmów z mocnymi efektami nie będzie uciążliwe dla sąsiadów i pozostałych domowników.

Pianka moletowana ma również bardzo ciekawy wygląd. Niektórzy decydują się więc na pokrycie nią ścian lub ich części w pomieszczeniach używanych na co dzień. Dodatkowe wygłuszenie zmniejsza efekt echo i powoduje, że w otoczeniu jest po prostu ciszej. Można więc zastosować takie rozwiązanie w biurach, miejscach pracy, szkole, itp.
 

Jakie zalety ma pianka amortyzująca?


Bez dwóch zdań głównym zadaniem pianki amortyzującej jest zabezpieczenie różnych towarów w trakcie transportu i przechowywania. Pianka PE ma też świetne walory akustyczne - doskonale chroni przed hałasem. Dużą zaletą pianki amortyzującej jest również jej atrakcyjny wygląd. Z tego względu nie ma problemu z umieszczeniem pianki w widocznym miejscu. 

Do największych zalet pianki PE trzeba zaliczyć:
 • doskonałe tłumienie wstrząsów, amortyzacja uderzeń, ochrona przed skutkiem upadków
 • izolacja akustyczna
 • ochrona przed skrajnymi temperaturami
 • niewielka waga - nie wpływa na koszt wysyłki
 • piankę można łatwo formować, ciąć, wyginać
 • piankę można kupić w sporych arkuszach
 • duża trwałość


pianka amortyzująca

Ile kosztuje pianka amortyzująca?


Koszt zakupu pianki amortyzującej zależy w dużym stopniu od jej rodzaju, w szczególności od grubości pianki. Arkusze w rozmiarze 200 x 120 cm kosztują od kilkudziesięciu do około dwustu złotych za sztukę. Warto jednak zaznaczyć, że tak duża ilość pianki PE pozwoli na zabezpieczenie naprawdę dużej powierzchni lub sporej ilości towaru. Pianka amortyzująca jest więc droższa od innych produktów, które mogą zapewnić niezła ochronę (folia bąbelkowa, papierowe wypełniacze do paczek, itp.), jest od nich jednak o wiele bardziej estetyczna. Duża trwałość również jest niepodważalną zaletą - tego produktu można używać przez wiele lat.
 

Gdzie kupić piankę PE?


Pianka amortyzująca w różnych rozmiarach i kształtach jest dostępna na stronach naszego sklepu internetowego Opako. Znajdą tu Państwo również inne przydatne podczas pakowania produkty.

Więcej informacji na temat pianek wygłuszających.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie