Pianka poliuretanowa gładka

W dzisiejszym świecie, ten rodzaj pianki można znaleźć w wielu produktach. Foteliki samochodowe, materace, wózki dziecięce i zderzaki samochodowe to tylko niektóre z towarów, które zawierają tę unikalną formę pianki. Ma ona ciekawą właściwość polegającą na tym, że może zginać się pod ciężarem, ale zachowuje wystarczający opór, aby utrzymać nas w jednym miejscu.

Pianka poliuretanowa jest fantastycznym materiałem.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat pianka zyskała na miękkości i komforcie, a także stała się bardziej ekologiczna. Mając na uwadze te nowe osiągnięcia, postanowiłem przyjrzeć się bliżej temu, co wchodzi w skład tego produktu, aby sprawdzić, czy są jakieś inne sposoby, w jakie możemy go wykorzystać poza zwykłym siedzeniem na nim.

Niesamowita sprężystość tej pianki poliuretanowej wynika z faktu, że można ją uformować w dowolną formę, a następnie odbija się od niej i wraca do swojego pierwotnego kształtu. Ten rodzaj pianki przypomina gąbkę, ale po ściśnięciu wraca do swojej normalnej grubości z niewiarygodną szybkością. Pianka poliuretanowa o średniej lub dużej gęstości jest najczęściej używanym rodzajem w projektach budowlanych. Jest to produkt, który jest niezawodny i zawsze gotowy do użycia.

W fotelach samochodowych warstwa ta jest mocowana do metalowego stelaża siedziska na określoną grubość, w zależności od tego, jak sztywna ma być poduszka siedziska. Warstwa ta pochłania energię powstałą w wyniku gwałtownego hamowania lub wypadku i chroni ciało przed uszkodzeniem. Pod wpływem ciągłego obciążenia większość pianek stopniowo dostosowuje się w czasie.

Każda firma może skorzystać z gładkiej pianki poliuretanowej wygłuszającej. Jej zdolność pochłaniania dźwięku i redukcji hałasu wynosi do 1,55, co czyni ją doskonałym produktem piankowym. Dzieje się tak za sprawą kieszeni powietrznych w materiale, które zatrzymują hałas i zmniejszają jego częstotliwość, gdy próbuje się on wydostać. Unikalna cecha tej pianki sprawia, że jest ona atrakcyjna dla osób, które chcą uzyskać najlepsze parametry akustyczne w pomieszczeniach. Wygłusza idealnie przy niskiej cenie za materiał.

Tego typu materiał jest również odporny na płomienie. Nie topi się i nie kapie jak inne produkty tego typu, więc możesz spać spokojnie wiedząc, że Twoja rodzina będzie bezpieczna w razie pożaru. Jest również odporna na uszkodzenia spowodowane przez wodę, wilgoć, pleśń i owady, dzięki czemu doskonale sprawdza się w miejscach o trudnych warunkach mieszkaniowych.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie