Naklejki, etykiety Uwaga Szkło, Fragile

Etykiety oznaczające przesyłkę zawierającą kruche i podatne na stłuczenie przedmioty są jednymi z najczęściej stosowanych oznakowań. Są wyraźną, doskonale widoczną informacją dla przewoźników, że zawartość opakowania wymaga wyjątkowo delikatnego traktowania.


Charakterystyka etykiet Szkło/Fragile:

 • estetycznie i czytelnie zaprojektowane

 • wykonane w jaskrawych, widocznych z daleka kolorach

 • nadrukowane offsetowo na mocnym papierze powlekanym lakierem UV

 • pokryte trwałym klejem na bazie kauczuku

 • doskonale przylegające do każdej powierzchni

 • odporne na zarysowania, wilgoć i niekorzystne temperatury


Uszlachetnienie naklejek półbłyszczącym lakierem ma na celu ich ochronę przez blaknięciem lub zniszczeniem nadruku. Kolejnym atutem naszych etykiet jest niska cena i szeroka gama gotowych wzorów. Na zamówienie możemy wykonać również etykiety w niestandardowych wymiarach lub opartych na indywidualnych projektach dostarczonych przez klienta.

 

Każdy kto wysyłał przedmioty delikatne, wie jak istotne jest odpowiednie ich zapakowanie na czas transportu. Prawidłowe opakowanie i oznakowanie będzie kluczowe, by przedmioty dotarły na miejsce bez uszkodzeń. I chociaż nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie ryzyka uszkodzeń jest kilka sposobów na to, by je skutecznie ograniczyć.
 

Jakie przedmioty uważamy za delikatne?


Przedmioty delikatne to przedmioty, które wymagają więcej staranności i uwagi podczas wysyłki. To wszystkie przedmioty, które mogłyby ulec uszkodzeniu pod wpływem wstrząsu lub zadrapania. Tak naprawdę to szeroka gamą produktów - od ceramiki, przez elektronikę czy instrumenty muzyczne po drogie antyki. Wszystkie te towary powinny być zapakowane i dostarczane z niezwykłą ostrożnością. 
 

Co przygotować przed wysyłką przedmiotów delikatnych? 


Z racji delikatności przesyłanych przedmiotów, powinny one być odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do wysyłki, tak by dotarły na miejsce nienaruszone. I dlatego powinno się z jeszcze większą ważnością dobrać produkty do pakowania. 

fragile, uwaga szkło, przedmioty delikatne, przygotowanie do przesyłki, etykieta ostrzegawcza

Pierwszym krokiem będzie dobór odpowiedniego kartonu wysyłkowego, który będzie odpowiadał ich wymiarom. Karton nie powinien być zbyt duży, co uniemożliwi przemieszczanie się przedmiotów. Trzeba również wybrać odpowiednio dobrany do rodzaju produktu, wypełniacz - może być w postaci folii bąbelkowej, czy chrupek styropianowych. 

Najistotniejszym elementem sprawnego dostarczenia przedmiotów będzie odpowiednie oznaczenie paczki, które da firmie przewozowej jasny sygnał o kruchej zawartości. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że samo naklejenie etykiety ostrzegawczej nie wystarcza. Firmy kurierskie zazwyczaj oferują dodatkowe usługi, w ramach których szczególną opieką objęte są właśnie kruche, łatwe do uszkodzenia przedmioty. Dobrym pomysłem, podczas przesyłania tego typu przedmiotów, jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.
 

Co gwarantuje dodatkowe ubezpieczenie?


Dodatkowe ubezpieczenie przyda się do zabezpieczenia przedmiotów o dużej wartości, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas transportu, lub które mogłyby nie dotrzeć do klienta docelowego. Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania w dużo wyższej kwocie niż to, które ujęte jest w podstawowej cenie przesyłki. A już z pewnością przyda się w przypadku wysyłki tego typu przedmiotów za granicę.

Gdybyście zastanawiali się, jak przesłać inne delikatne przedmioty pocztą, przygotowaliśmy świetny poradnik, który pomoże odpowiednio zabezpieczyć delikatną zawartość przed uszkodzeniami. 


Jak zapakować przedmioty delikatne?


Bardzo istotną kwestią jest dobór opakowania w odpowiednim rozmiarze. Karton powinien być dobrany nie tylko z uwzględnieniem gabarytów przesyłki, ale również jej wagi. Istotne jest, by karton był na tyle duży, by przesyłane w nim przedmioty nie przemieszczały się w trakcie transportu. Po tym należy dobrać odpowiedni wypełniacz, który wypełni puste w opakowaniu i który pomoże również wysłać kilka delikatnych przedmiotów w jednej przesyłce. Ostatnim elementem układanki powinno być odpowiednie oznaczenie kartonu. 
 

Kartony do przesyłania delikatnych przedmiotów 


Delikatne przedmioty najlepiej spakować w karton, który nie nosi śladów uszkodzeń. Opakowanie powinno być dopasowane do gabarytów i wagi przedmiotu, który chcemy wysłać, tak by karton utrzymał jego ciężar. Najlepiej wybrać też karton dość gruby, o kilku sztywnych warstwach, dzięki czemu będzie bardziej odporny na uszkodzenia. 
 

Wypełniacze


Wypełniacze będą niezbędne przy amortyzowaniu wstrząsów i zapobieganiu przemieszczaniu się przedmiotów. W tym celu można użyć gąbek, chrupków skropak, skrawków papieru, folii bąbelkowej, czy wypełniacza papierowego. Poza wymienionymi istnieje jeszcze wiele rodzajów wypełniaczy, z których część będzie także wpisywała się w ekologiczną filozofię firmy - na przykład papierowa folia bąbelkową.

W przypadku pakowania więcej niż jednego przedmiotu, każdy z nich należy zapakować oddzielnie. Po umieszczeniu ich obok siebie w kartonie, należy uzupełnić puste przestrzenie zabezpieczające przedmioty przed uszkodzeniem. 
 

Oznaczenie przesyłki


Po zaklejeniu pudła powinno się nakleić na nim etykietę „UWAGA SZKŁO”. Etykieta nie zobowiązuje jednak kariera do ostrożniejszego traktowania przesyłek standardowych, trzeba o tym pamiętać podczas nadawania paczki. Ostrożne obchodzenie się z paczką gwarantuje dopiero wykupienie odpowiednich usług dodatkowych. 
 

Zabezpieczenie przesyłki


Zapakowaną przesyłkę należy zabezpieczyć mocną taśmą pakową, która uniemożliwi otwarci się paczki podczas transportu. 
 

Zalety etykiet ostrzegawczych


Etykiety ostrzegawcze to przede wszystkim sygnał dla firmy kurierskiej o delikatnym przedmiocie, który im powierzono. Z założenia mają być pierwszym sygnałem dla kuriera, by traktować przesyłkę z większą ostrożnością. Jak wspominaliśmy wyżej nie powinno być to jednak jedyne zabezpieczenie. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie opakowanie przedmiotu, a także wykupienie dodatkowych opcji, w tym ubezpieczenia.
 


Naklejki są wyprodukowane z użyciem bardzo mocnego kleju, przez co nie ma ryzyka ich odklejenia w trakcie transportu. Dzięki temu utrzymają się na miejscu przez cały czas aż do dostarczenia przesyłki odbiorcy. Etykiety są zaprojektowane w sposób jasny i przejrzysty, co pozwala zrozumieć przekaz, za którym stoją. Pomagają w tym również dobrze widoczne kolory, które będą się odznaczać nawet na bardzo kolorowych powierzchniach.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj