Taśmy oznaczeniowe do odgradzania

 W wielu przypadkach, kiedy należy odgrodzić jakiś obszar, pojawia się konieczność zastosowania odpowiednich znakowań i oznaczeń. W tego typu sytuacjach nadzwyczaj pomocne i praktyczne okazują się taśmy odgradzające, które są wyraźnie widoczne, trwałe, łatwe w montażu i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Zastosowanie:

 • oznaczanie stref zagrożenia, miejsc niebezpiecznych, obszarów wyłączonych z ruchu, terenów zamkniętych itd.

Taśmy ostrzegawcze znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie należy odgrodzić, ograniczyć lub zablokować dostęp do jakiegoś obszaru. Wykorzystuje się je np. w celu oznaczenia strefy dla wózków widłowych, placów budowy, wykopów, studzienek, włazów, podjazdów i wszelkiego rodzaju miejsc niebezpiecznych. Widoczność taśm odgradzających decyduje bowiem, że oznaczony teren staje się wyraźnie widoczny i zabezpieczony przed dostępem osób niepowołanych.

Zalety:

 • trwałość,

 • szybkość montażu,

 • elastyczność.

Fakt, że taśmy odgradzające są odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, wiatr, mróz czy słońce, a ich montaż trwa kilka minut i jest wyjątkowo prosty, sprawia, że są one niezwykle ekonomicznym i praktycznym sposobem na odgrodzenie wybranego obszaru. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje się je powszechnie w budownictwie, przemyśle i we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych. Wiele różnorodnych modeli taśm ostrzegawczych można zamówić w naszym sklepie.

Taśmy oznaczeniowe odgradzające


Jedną z najczęściej przeglądanych kategorii w naszym sklepie są taśmy. Taśmy można uznać za bardzo uniwersalny produkt o szerokich możliwościach zastosowania. Wiele odmian taśm sprawia, że produkty z tej kategorii stały się bardzo popularne i chętnie wybierane przez wiele osób. Jednym z rodzajów taśm, z którymi wielu z nas spotyka się na co dzień są taśmy oznaczeniowe do odgradzania. Taśmy odgradzające pozwalają w niedrogi i szybki sposób wydzielić jakąś część przestrzeni lub oznaczyć dany obszar. Z tego względu sprawdzają się na placach budowy, w działaniach służb ratunkowych, a także pozwalają wyznaczać strefy dla przechodniów.

Do największych zalet taśmy osznaczeniowej do odgradzania należy zaliczyć bardzo prostą instalację w niemal dowolnym miejscu. Wystarczy przywiązać lub przykleić jeden z końców taśmy do dowolnego miejsca lub przedmiotu, a następnie przeciągnąć taśmę, wydzielając wybrany fragment terenu lub pomieszczenia.
 

Zastosowanie taśm oznaczeniowych do odgradzania


Gdzie najczęściej stosowane są taśmy do odgradzania? Używają ich pracownicy wielu branż. Pierwszą, o której warto wspomnieć, mogą być służby ratownicze. Straż Pożarna, pogotowie, czy Policja wykorzystują taśmy oznaczeniowe do odgradzania terenu, na którym zdarzył się wypadek lub miejsca, gdzie prowadzona jest akcja ratownicza. Dzięki temu osoby postronne nie podchodzą zbyt blisko, co mogłoby utrudniać pracę służb. Dużą zaletą taśmy do odgradzania jest tu jej kompaktowy wymiar. Rolka jest niewielka, a znajdujący się na niej zapas kolorowej taśmy pozwala na otoczenie nawet 100 metrów terenu. Dużą rolę odgrywają tu charakterystyczne kolory taśmy oznaczeniowej. Zwykle jest czarno-żółta lub biało-czerwona. Takie zestawienie kolorystyczne od razu rzuca się w oczy i m jasny przekaz: nie wolno przechodzić przez nie.

Taśma oznaczeniowa do odgradzania terenu często używana jest przez wykonawców prac budowlanych, czy remontów. To świetny i tani sposób na wyłączenie pewnego obszaru terenu z użytku. Taśma oznaczeniowa do odgradzania jest przy tym znacznie tańsza i szybsza w użyciu od plastikowych pachołków, różnego rodzaju płotów i barier. Wystarczy przymocować taśmę i otoczyć nią teren, aby nikt nie wszedł na obszar przeprowadzania robót. Taśma jest więc świetnym sposobem na zabezpieczenie terenu.

Wykorzystanie taśmy do odrodzenia terenu jest również dość popularne w branży ogrodniczej. Warto oddzielić teren nasadzeń, co pozwoli uchronić sadzonki przed zniszczeniem.

taśma oznaczeniowa do odgradzania

W trakcie organizacji imprez masowych taśma oznaczeniowa może wyznaczać konkretne strefy dla uczestników, drogi ewakuacyjne lub odgrodzić część terenu niedostępną dla gości To znacznie tańszy sposób, niż wykorzystując stałe bariery lub inne rodzaje oznakowania.
 

Rodzaje i kolory taśmy odgradzającej


Taśma odgradzająca oznaczająca teren występuje w wielu wariantach. Zawsze jest dostępna w formie wygodnej rolki - to znacznie ułatwia korzystanie z taśmy. Kompaktowe rozmiary sprawdzają też, że bez problemu można przechowywać taką taśmę w domowej szafce, w skrzynce narzędziowej lub nawet samochodowym schowku. Zwykle taśma ma od 7,5 do 10 centymetrów szerokości, a długość na jednej rolce to aż 100 metrów bieżących.

Dostępne rodzaje taśmy:
Każdy z dostępnych modeli posiada kontrastujące barwy. Dzięki nim taśma jest widoczna z daleka. Szczególnie taśmy w kolorze czerwono-białym zwracają na siebie uwagę i ich przekaz jest zrozumiały.
 

Właściwości taśmy do odgradzania


Taśma oznaczeniowa do odgradzania doskonale spełnia swoje zadanie dzięki kilku charakterystycznym cechom. Przede wszystkim ma jaskrawe kolory, które dobrze odznaczają się na niemal każdym tle. Nie trzeba więc zastanawiać się, czy w konkretnym miejscu posiadana taśma dobrze spełni swoje zadanie. 

Dostępne w Opako taśmy do odgradzania są zarówno wytrzymałe na rozerwanie, jak i nieco rozciągliwe. Sprężystość pozwala zaczepić taśmę w niemal dowolnym miejscu lub przymocować taśmę w inny sposób. dobrym rozwiązaniem jest  wykorzystanie elementów terenu do mocowania taśmy - można ją zawijać wokół drzew, fragmentów ogrodzeń, czy postawić słupki umożliwiające montaż taśmy. Taśma jest dość delikatna, nie trzeba się więc obawiać zniszczenia jednego z takich elementów.

Koszt zakupu taśmy oznaczeniowej do odgradzania jest niewielki. Rolka, na której znajduje się aż 100 metrów taśmy kosztuje jedynie około 10 złotych.  Taśma nie posiada kleju i nie pozostawia śladów po kontakcie z nią. Jej trwałość jest wysoka, jednak w razie czego przerwie się pod dużym naciskiem, co jest w pełni bezpieczne dla osób w pobliżu.

Korzystanie z taśmy do odgradzania jest bardzo proste. Nie wymaga użycia żadnych narzędzi, czy specjalnej wiedzy. Taśmę można wiązać, tworzyć z niej pętle, umieszczać zarówno na ziemi, jak i w dowolnym innym miejscu. Wszystko to sprawia, że to naprawdę bardzo uniwersalny produkt.
 • Do czego służą taśmy odgradzające?

  Ogólnie pojęte taśmy, to nie tylko taśmy samoprzylepne, taśmy pakowa, taśmy dwustronne czy inne. To także tak zwane taśmy odgradzające. Czym są taśmy odgradzające? Można by powiedzieć, że to po prostu sam nośnik bez warstwy klejącej, wykonany z materiału, który przede wszystkim jest odporny na rozciąganie, warunki zewnętrzne, promienie słońca, w stu procentach odpornego na wilgoć i wodę. 

  To produkt, który ma za zadanie skutecznie odgrodzić przede wszystkim miejsca niebezpieczne, takie, w których człowiek nie powinien się pojawiać, nie zbliżać. Dodatkowo w zależności od kolorystyki taśmy odgradzającej, może ona być wykorzystana do stworzenia "korytarzy" dla pieszych, swego rodzaju wyznacznika, którędy powinni się poruszać.

  Taśmy odgradzające nie są drogie, są ogólnodostępne, a duży wybór znajdziemy w sklepie opako.com.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie