Taśmy pakowe FILAMENT

Taśmy pakowe różnią się między sobą wieloma cechami. Właściwości charakterystyczne dla każdego rodzaju taśm determinują ich główne przeznaczenie.


Taśmy pakowe typu Filament służą przede wszystkim zabezpieczaniu ciężkich opakowań. Podstawowym wyróżnikiem tych taśm jest ich wysoka wytrzymałość, oparta o wzmocnioną konstrukcję nośnika polipropylenowego.


Charakterystyka taśm Filament:


Samoprzylepne, jednostronne taśmy pakowe Filament są wykonane z folii polipropylenowej wzmocnionej włóknem szklanym oraz z warstwy klejącej opartej o kauczuk syntetyczny.


Wzdłużne i poprzeczne włókna szklane tworzą krzyżowe wzmocnienie dające doskonałą wytrzymałość. Dzięki takiemu wzmocnieniu nośnik (folia PP) jest także odporny na ścieranie, a cała taśma – nierozciągliwa i niewrażliwa na zrywanie. Jest to szczególnie ważne dla wykrycia niepożądanych prób otwarcia przesyłki. Naruszona taśma pozostawia ślad świadczący o próbie otwarcia.


Do produkcji taśm pakowych Filament stosuje się bardzo mocny klej Hot Melt. Jest to masa wytworzona z kauczuku syntetycznego. Wykazuje ona doskonałą przyczepność zarówno do powierzchni foliowych jak i kartonowych. Klej zastosowany w taśmie Filament charakteryzuje się natychmiastową reakcją łączącą i jest przeznaczony do zabezpieczania ciężkich towarów, i ładunków paletowych.


Taśma samoklejąca Filament doskonale wzmacnia kartony oraz zabezpiecza opakowania przed otwarciem. Jest stosowana wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża siła spięcia ładunku.

 • Jakie zalety posiada taśma filamentowa?

  Zapakowanie ciężkich przedmiotów w karton czy innego rodzaju opakowanie często wymaga naprawdę dobrego zabezpieczenia. Na rynku istnieje naprawdę wiele taśm klejących, które są w stanie podołać temu zadaniu. Jedną z takich taśm jest taśma typu filament, często też nazywana taśmą opasającą. 

  To taśma, którą można śmiało określić jako taśmę do zadań specjalnych, do paczek, które wymagają o wiele większego stopnia zabezpieczenia. Sprawdźmy więc jakie konkretne zalety posiadają taśmy filamentowe w ofercie sklepu OPAKO.

  Taśmy filamentowe to przede wszystkim:
  • Wytrzymałość na rozerwanie na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do tradycyjnych taśm pakowych.
  • Cenowo tego rodzaju taśmy nie są wcale o wiele droższe.
  • Bardzo wytrzymała konstrukcja taśmy pakowej, wzmocnienie za pomocą włókien szklanych, a także kauczuk syntetyczny sprawiają, że taśma jest naprawdę bardzo wytrzymała.
  Taśmy filament możemy kupić na stronie opako.com.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie