Tektura falista w rulonach

W naszym sklepie opako.com.pl znajdziesz różnego rodzaju opakowania kartonowe. Wśród nich wyróżnia się tektura falista w rulonach. To bardzo uniwersalne rozwiązanie do zabezpieczania przedmiotów podczas ich magazynowania i transportowania. Magazyny i sklepy wysyłkowe często korzystają z tego typu zabezpieczenia produktów.
 

Zalety tektury falistej w rulonach:

 • Tanie opakowanie do zabezpieczenia produktów w trakcie ich transportowania. Ze względu na materiał z jakiego wykonywana jest tektura i jej powszechną dostępność, cena produktu końcowego nie jest wysoka. Tektura falista w rulonie wykorzystywana jest w wielu magazynach i w wielu sklepach ze sprzedażą wysyłkową, z uwagi na niskie koszty jej nabycia, a jednocześnie bardzo dobre właściwości ochronne.
 • Dobry izolator termiczny, ze względu na powietrze zawarte pomiędzy warstwami pofalowanej tektury. Dzięki temu tektura falista w rulonach znajduje zastosowanie do zabezpieczania produktów, które powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach temperaturowych, takich jak kosmetyki, leki czy żywność.
 • Znakomita ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki elastyczności i sprężystości konstrukcji tekstury falistej. To jedna z najważniejszych zalet tektury falistej. Dzięki wewnętrznym, pofalowanym warstwom tektury – jest materiałem, który znakomicie amortyzuje nacisk i uderzenia. To trwały materiał, odporny na rozerwania i rozciąganie. Doskonale chroni produkty przed zarysowaniem, obiciami i innymi uszkodzeniami.
 • Ochrona przed zabrudzeniem. Owinięte przedmioty tekturą falistą są bardzo dobrze ochronione przed brudem i kurzem. To ważne, aby magazynowane i transportowane przedmioty pozostawały czyste.
 • Ekologiczny materiał wykonany z papieru. Dodatkowo jest bardzo dobrym produktem do recyklingu. Umieść zużytą tekturę do kosza na odpady z makulaturą, a z pewnością zostanie ona poddana procesowi recyklingu i zyska drugie życie. Poza tym tekturę falistą można wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów w domu. Jest świetną bazą do tworzenia dekoracji i prac plastycznych. 

Jakie są rodzaje tektury falistej?

 
Właściwości tektury falistej i jej wytrzymałość determinuje ich budowa. Wyróżniamy podział tektury falistej ze względu na ilość warstw tektury oraz typ zastosowanej fali. 
 • Trzywarstwowa tektura o fali A – grubość 4,8 mm.
 • Trzywarstwowa tektura o fali B - grubość 2,5-3 mm.
 • Trzywarstwowa tektura o fali C - grubość 3-3,7 mm.
 • Trzywarstwowa tektura o fali E – mikrofala, grubość 1,1-1,7 mm.
 • Trzywarstwowa tektura o fali F – mikrofala, grubość 0,6-1,1 mm.
 • Pięciowarstwowa tektura o fali BC – grubość 6-7 mm.
 • Pięciowarstwowa tektura o fali BE – grubość 3,7-5 mm. 
W przypadku tektury falistej w rulonie stosowane są dwie warstwy tektury, z czego tylko jedna jest pofalowana.
 

Dostępne w naszym sklepie:

 
Tektura Falista 2 warstwowa 100cm/15mb FALA B– o gramaturze 200 g/m². Tektura falista o szerokości 1 metra i długości 15 metrów. Nadaje się do zabezpieczania mebli, drzwi, podłóg i blatów podczas remontów i prac budowlanych. Stanowi również dobre zabezpieczenie przedmiotów podczas ich magazynowania i wysyłki.
Tektura Falista 2 warstwowa 100cm/50mb FALA B – o gramaturze 200 g/m². Doskonała do zabezpieczania delikatnych. i kruchych przedmiotów podczas ich wysyłki. Z uwagi na 1 metr szerokości tektury – sprawdza się również podczas prac remontowych czy budowlanych. Może służyć jako zabezpieczenia takich powierzchni jak schody i podłogi.
Tektura Falista 2 warstwowa 120cm/50mb FALA B – o gramaturze 200 g/m². Bardzo szeroka na 120 cm tektura na rolce pozwala na zabezpieczenie dużych powierzchni podczas prac remontowych, budowlanych i przeprowadzonych. Znakomicie sprawdza się jako zabezpieczenie wysyłanych produktów. To popularne rozwiązanie w sklepach wysyłkowych oraz na magazynach. 
Tektura Falista 2 warstwowa 100cm/100mb FALA B - – o gramaturze 200 g/m². Wykorzystywana w zabezpieczaniu transportowanych i magazynowanych przedmiotów. To również dobre zabezpieczenie takich powierzchni jak podłogi i blaty podczas prac remontowych i budowlanych. 
Tektura Falista 2 warstwowa 50cm/50mb FALA B – o gramaturze 200 g/m². Można wykorzystać ją podczas remontów do zabezpieczania wąskich powierzchni oraz do zabezpieczania wysyłanych przedmiotów.
 

Jak można wykorzystać tekturę falistą na rolce?

 • Do zabezpieczania magazynowanych produktów przed kurzem i brudem. Dodatkowo przedmioty będą chronione przed przypadkowym uszkodzeniem, ze względu na właściwości amortyzujące pofalowanej tektury.
 • Tekturę falistą można wykorzystać do zabezpieczania transportowanych przedmiotów. Warunki podczas wysyłki pocztą lub przez kuriera są czasami nieprzewidywalne i łatwo wtedy o uszkodzenie wysyłanych produktów. Sprężysta tektura falista działa jak amortyzator i ochrania owinięte nią przedmioty przed naciskiem i uderzeniami. Dodatkowo chroni produkty przed zarysowaniami i obiciami. Tektura falista jest polecana szczególnie do zabezpieczania przedmiotów o nieregularnych kształtach i powierzchniach. Bardzo łatwo ja dopasować do nieregularnych kształtów. Może być wykorzystana jako wypełnienie w paczce lub jako opakowanie, po odpowiednim zabezpieczeniu jej taśmą klejącą.
 • Podczas prac remontowych czy budowlanych warto mieć pod ręką tekturę falistą w rolkach, dzięki której możemy zabezpieczyć takie powierzchnie jak podłogi i schody, ale również meble i drzwi. 
Sprawdź nasze artykuły dotyczące kartonowych opakowań, z których dowiesz się wielu ciekawych informacji na temat historii i produkcji tektury, nietypowych zastosowań pudełek kartonowych oraz wszelkiego rodzaju produktów dostępnych w naszym sklepie:
 • Jakie są zalety tektury falistej?
  Tektura falista to tanie i funkcjonalne opakowanie do zabezpieczenia produktów podczas transportu. Jest powszechnie dostępne i bardzo tanie. Tektura falista dostępna w naszym sklepie w postaci rulonu jest wykorzystywana w magazynach i w sklepach ze sprzedażą wysyłkową. Tektura falista jest również dobrym izolatorem termicznym, dzięki powietrzu zawartemu pomiędzy poszczególnymi warstwami pofalowanej tektury. Tym samym opakowania z tektury falistej sprawdzają się przy zabezpieczaniu produktów, które wymagają przechowywania w odpowiednich warunkach temperaturowych.
 • Gdzie kupić tekturę falistą?
  Tektura falista jest dostępna w atrakcyjnych cenach w sklepie internetowym OPAKO. W naszym asortymencie znajdziesz tekturę trójwarstwową oraz pięciowarstwową. Tekturę falistą dzieli się jeszcze ze względu na rodzaj fali. Wyróżniamy falę A, B, C, E, F, BC, oraz BE. W przypadku tektury falistej w rulonie stosuje się zazwyczaj dwie warstwy tektury, przy czym tylko jedna z nich jest pofalowana. W zależności od rodzaju fali, opakowania tego typu mają także odmienną gramaturę. Polecamy szczególnie do sklepów i hurtowni, a także na magazyny i dla firm transportowych. 
   
 • Gdzie przyda się tektura plaster miodu?
  Tektura typu plaster miodu jest zazwyczaj stosowana do ochrony różnego rodzaju powierzchni płaskich. Idealnie sprawdzi się w trakcie prac remontowo-budowlanych. W wielu przypadkach tekturę o strukturze plastra miodu można używać wielokrotnie, co z kolei przekłada się na realne oszczędności, a jednocześnie jest dobre dla środowiska naturalnego. Materiał tego typu można również poddać recyklingowi. Sprawdź naszą ofertę, aby dobrać tekturę dopasowaną do Twoich oczekiwań. Jeśli nie wiesz co wybrać, zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy w podjęciu decyzji.
   
 • Gdzie kupić tanią tekturę plaster miodu?
  Dobrej jakości, wytrzymała tektura o strukturze plastra miodu to opakowanie o szerokim spektrum zastosowań. Jeśli szukasz produktu, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz, koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą naszego sklepu internetowego OPAKO. U nas otrzymasz najlepsze ceny na rynku na wielofunkcyjną tekturę typu plaster miodu oraz inne opakowania przydatne w hurtowni, w magazynie, albo w sklepie e-commerce. Dla stałych klientów mamy także przygotowane atrakcyjne rabaty. Zapraszamy!
   
 • Do czego można wykorzystać tekturę falistą w rulonie?
  Tektura to surowiec, który posiada naprawdę szeroką gamę zastosowań. Pomińmy jednak to, że z tektury wykonywana jest znaczna większość kartonów, pudełek i innych opakowań. Tektura jest również wykorzystywana do produkcji tektury falistej w rulonach. Jest to przede wszystkim produkt tani, ogólnie dostępny w różnego rodzaju rozmiarach. Posiada wiele innych zalet takich jak chociażby, że jest to produkt ekologiczny. 

  Do czego jednak można wykorzystać tekturę falistą w rulonach?
  • Przede wszystkim do pakowania przedmiotów, odpowiednie owinięcie przedmiotu zapewni ochronę przed uszkodzeniami.
  • Jest dobrym izolatorem cieplnym, można śmiało zabezpieczyć rośliny na zimę.
  • Sprawdzi się również przy remontach jako ochrona podłogi przed uszkodzeniami i zabrudzeniami farbą, czy chemią.
  • Idealnie wykona swoje zadanie jako zabezpieczenie przedmiotów przed brudem i kurzem podczas dłuższego składowania, w piwnicy, w magazynie czy gdziekolwiek indziej, gdzie warunki nie są sprzyjające.
  Tektura falista w rulonach jest dostępna na stronie https://www.opako.com.pl/tektura-falista-w-rulonach-cat-482.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Filtruj karton po wymiarach
Długość kartonu [mm]Szerokość kartonu [mm]Wysokość kartonu [mm]
Cena
oddo
Szerokość
Rodzaj tektury
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj