Tektura lita - rolki

W przeciwieństwie do tektury falistej tektura lita charakteryzuje się dużą gładkością powierzchni. Wykonywana jest z wielowarstwowego papieru o wysokiej gramaturze. Mimo braku wypełnienia falowanego cechuje ją duża odporność na nacisk pionowy, naddarcia, zagniecenia lub uderzenia.


Jej właściwości sprawiają, że jest wykorzystywana w wielu branżach m.in.

  • budownictwo – jako materiał izolujący i osłonowy

  • opakowaniowej – do produkcji kartonów i pudełek

  • meblarstwo - do produkcji elementów składowych mebli (np. płyty wzmacniające, wkłady w oparciach krzeseł i innych meblach tapicerowanych)

  • transportowej – w postaci przekładek i narożników zabezpieczających przesyłany towar

  • introligatorstwo – bardzo dobrze nadaje się do produkcji okładek


Dostępną w naszym sklepie tekturę litą oferujemy w wygodnych do użytkowania rolkach o długości nawoju 15 m i szerokości 1 m. Przystępna cena sprzyja jej częstemu wykorzystywaniu. W wielu sytuacjach arkusz tektury może być kilkukrotnie wykorzystywany.


Należy podkreślić, że tektura lita jest wyrobem ekologicznym, który w 100% jest wykonany z materiałów przyjaznych środowisku i łatwo poddaje się utylizacji. Powstaje w procesie recyklingu, co sprawia że koszt jej wykonania jest niewielki. Przekłada się to na bardzo niską cenę jednostkową produktu w sklepie.

 

  • Co to jest tektura lita?
    Tektura lita w przeciwieństwie do tektury falistej ma bardzo gładką powierzchnię. Produkowana jest z wielowarstwowego papieru o stosunkowo wysokiej gramaturze. Choć nie ma specjalnego wypełnienia falowanego jest bardzo odporna na nacisk pionowy, uderzenia, naddarcia, a także zagniecenia. Tym samym sprawdza się doskonale podczas remontów, kiedy należy zabezpieczyć powierzchnię przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawdza się także do produkcji niektórych elementów mebli, a także w introligatorstwie do produkcji okładek książkowych. 
     
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj