Folie budowlane ochronne

 Zastosowanie folii budowlanej jest powszechne przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Wykorzystuje się je w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, indywidualnym, rolniczym itd. Główną jej funkcją jest izolacja i ochrona przykrytej powierzchni.

Zastosowanie:

 • izolacja,

 • zabezpieczenie powierzchni podczas prac remontowo-budowlanych.

Używając folii budowlanej w trakcie prac budowlano-remontowych, można skutecznie zabezpieczyć podłogę, posadzkę, ścianę czy wylewkę przed zanieczyszczeniami, pyłem, wilgocią i innymi czynnikami mogącymi zniszczyć lub zabrudzić czystą powierzchnię. Folie budowlane mogą również służyć jako warstwa antypoślizgowa na powierzchniach narażonych na wpływ wilgoci, a więc np. na tarasie, balkonie, podjeździe itp. Wynika to z faktu, że są wodoodporne i skutecznie przeciwdziałają zawilgoceniom.

Zalety:

 • odporność na wilgoć,

 • elastyczność,

 • wytrzymałość,

 • łatwy montaż.

Wytrzymałość folii budowlanych sprawia, że są one odporne na rozdzieranie i przez długi czas z powodzeniem pełnią swoją funkcję ochronną oraz izolacyjną. Z kolei elastyczność i łatwość montażu gwarantują, że można je stosować w niemal dowolnych miejscach, gdzie odbywają się prace remontowo-budowlane. Najwyższej jakości folie budowlane w różnych kolorach, szerokościach, długościach i grubościach można szybko i tanio nabyć w naszym sklepie.

 • Jaka folia jest najlepsza podczas remontu?

  Każdy zdaje sobie sprawę z uciążliwości remontu lub jakichkolwiek prac wykończeniowych. Aby maksymalnie ograniczyć powstający wówczas bałagan, zabezpieczyć powierzchnie i przedmioty, które mogą się ubrudzić, a nawet zniszczyć. W OPAKO szczególnie polecanym sposobem zabezpieczania mienia na czas remontu jest folia osłonowa. Warto nią okryć podłogę, dywany, meble czy nawet stolarkę okienną. Dzięki sporej elastyczności i wytrzymałości, jedna folia posłuży w trakcie wielu remontów. Zapraszamy także do zapoznania się z oferta na produkty takie jak folia malarska.
   
 • Jakie zalety posiada folia budowlana ochronna?

  Podczas budowy najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zarówno osób pracujących na takiej budowie, jak i również wszelkiego rodzaju sprzętu czy gotowych już segmentów danej budowy. Najczęściej wykorzystywane są po prostu folie budowlane ochronne, a jak sama ich nazwa wskazuje, mają na celu chronić.

  Jakie główne zalety posiadają folie ochronne budowlane?
  • Świetnie izolują oraz zabezpieczają powierzchnię przed działaniem wilgoci, kurzu, brudu zawartego w powietrzu i nie tylko. Sprawdzą się również podczas ochrony przed działaniem środków chemicznych stosowanych podczas budowy.
  • Są przede wszystkim bardzo wytrzymałe, folie budowlane ochronne zazwyczaj są wyprodukowane z grubej folii, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na rozerwanie.
  • Elastyczny, łatwe w montażu, to dodatkowe cechy, które sprawiają, że praca na budowie z wykorzystaniem folii ochronnych budowlanych nie jest wcale trudna.
  Folie budowlane ochronne możemy kupić na stronie opako.com.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie