Opakowania i pudełka na winyle

Kartony na płyty winylowe

 

Płyty winylowe przeżywają obecnie swój renesans. Coraz więcej osób czerpie przyjemność ze słuchania muzyki z czarnych krążków. Niestety płyty tego rodzaju są bardzo podatne na uszkodzenia. Nawet najmniejsza rysa może spowodować znaczące pogorszenie dźwięku.

 

W sklepie internetowym NEOPAK znajdą Państwo bardzo dobrej jakości opakowania na płyty gramofonowe, doskonale chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi i kurzem,

 

Niezależnie od tego, czy płyty są kupowane w sklepie wysyłkowym, czy stacjonarnym, ich dostarczenie do domu zawsze wymaga dużej ostrożności. W przeciwieństwie do nośników CD płyty winylowe są kruche, a przez to niemal całkowicie nieodporne na upadek. 

 

Oferowane przez nas kartony na płyty winylowe pozwalają na bezpieczny transport i przechowywanie. Pudełka te mają formę wykrojnikową, dobrze dopasowaną do kształtu płyty i stabilizującą nośnik w jednej pozycji.

 

Pudełka wykonane są z mocnej tektury o gęstości 400 g/m² i zbudowanej z warstw. Praktyczny brązowy kolor umożliwia naniesienie grafiki reklamującej dany sklep. 

Przygotowywanie prezentów, paczek do wysyłki czy sposobu przechowywania prywatnych akcesoriów, zawsze będzie wymagało sięgnięcia po najlepsze sposoby pakowania. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji różnorodne możliwości, które gwarantują bezpieczeństwo zapakowanej zawartości.
 
Jedną z takich propozycji są specjalne tekturowe pudełka na płyty winylowe. To dzięki nim każdy ma możliwość spakowania swojej kolekcji lub przetransportowania większych ilości płyt na sprzedaż. Dla tych, którzy zastanawiają się, dlatego warto wybierać mocne pudełka na winyle i jak zadbać o to, aby płyty były bezpieczne, przygotowaliśmy poniższy wpis.
 

Dlaczego warto stosować pudełka na winyle? 

 
Powodem, dla którego warto stosować pudełka na winyle, jest przede wszystkim to, że są one cennym i delikatnym nośnikiem wyjątkowych treści. To właśnie dlatego wymagają one odpowiedniej ochrony, która zapewni im bezpieczeństwo przed zbyt szybkim zużyciem czy trwałym zniszczeniem.
 
Tekturowe pudełka na winyle to specjalny rodzaj opakowań, które zostały stworzone specjalne do pakowania winyli. Oznacza to, że spełniają one najważniejsze parametry, dzięki którym będą o wiele lepszym zabezpieczeniem niż zwykle koperty bąbelkowe lub papier do pakowania.
 

Jak zabezpieczać winyle przed zniszczeniem?                                                                                                  

Posiadanie kolekcji własnych płyt winylowych, czy prowadzenie sklepu z płytami wymaga dbania to o, aby nie uległy one uszkodzeniu. Kartonowe opakowana na płyty winylowe stanowią podstawowy element, który może zapewnić im pełną ochronę przed wieloma szkodliwymi czynnikami. Na co zatem warto zwrócić uwagę, chcąc zapewnić swojej kolekcji bezpieczne warunki?
 
 • Wybieraj pudełka wysokiej jakości, które pozwolą na prawidłowe ułożenie płyty w odpowiedniej pozycji – każda płyta powinna mieć swoją przestrzeń, która osłoni ją przed zarysowaniem.
 • Zadbaj o ochronę przed światłem – kartonowe opakowania gwarantują osłonięcie przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.
 • Korzystaj z mocnych i dedykowanych pudełek na winyle – dzięki nim płyta będzie osłonięta przed działaniem temperatury, wilgoci, zanieczyszczeń czy uszkodzeń mechanicznych. 
 • Decydując się na wysyłkę płyt winylowych, należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wyżej czynniki. Przemyślane przygotowanie zapewni cennej zawartości bezpieczne dotarcie w docelowe miejsce.
 

Opakowania na winyle – co je wyróżnia? 

 
Kartonowe opakowania na winyle zostały przydzielone do konkretnej kategorii ze względu na kilka kluczowych parametrów. Dzięki temu klienci mogą w znacznie szybszy sposób dotrzeć do produktów, które spełnią ich wymagania. Co zatem warto wiedzieć o kartonowych opakowaniach na winyle i dlaczego są one tak chętnie kupowane?
 
Tekturowe opakowania na płyty winylowe są specyficzne ze względu na rodzaj zawartości, którą mają przechowywać. Ich wymiary dostosowane są do tego, jak wyglądają płyty winylowe. Z tego powodu kartonowe pudełka mają zazwyczaj uniwersalny kwadratowy format o wymiarach 320 x 320 mm. Dzięki temu nadają się do każdej, standardowej płyty gramofonowej.
 
Określone wymiary to jednak nie wszystko. Tekturowe pudełka na płyty winylowe mogą znacząco różnić się od siebie. Pośród oferowanych propozycji można spotkać się z kartonami wykrojnikowymi, czyli specjalnymi opakowaniami, które do całkowitego zamknięcia nie wymagają stosowania dodatkowych akcesoriów, takich, jak taśmy czy sznurki.
 
Oprócz wymienionych głównych cech pudełek na płyty winylowe warto wspomnieć, że:
 
 • Opakowania są produkowane z mocnej i wysokogatunkowej tektury złożonej z 3 warstw. Dzięki temu zapakowana zawartość jest zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tektura ta ma wysoką gramaturę, sięgającą 400 g/m2, co sprawia, że jest wysoce odporna na uderzenia, wgniecenia czy otarcia.
 • Pudełka przeznaczone do pakowania winyli są bardzo praktyczne i świetnie sprawdzą się do przechowywania także inne zawartości, np. pamiątek, fotografii, itp.
 • Pudełka na winyle mogą być dostępne w kolorowych wariantach, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako opakowania prezentowe. 
 • Kartonowe pudełka dostępne w naszym sklepie dostępne są w wersji uniwersalnej. Oznacza to, że można je całkowicie spersonalizować, dodając do nich ozdobne naklejki lub nadruki.
 

Gdzie kupić pudełka na winyle? 

 

Dla wszystkich osób, które są zainteresowane zakupem pudelek wysokiej jakości, mamy ciekawą ofertę. W naszym sklepie możemy zaproponować szereg pudełek bardzo dobrej jakości. Nie bez powodu na co dzień korzystają z nich zarówno sprzedawcy nowych winyli, jak i właściciele obszernych kolekcji. Pudełka na płyty winylowe są potrzebne w wielu sytuacjach – do przygotowania paczki do wysyłki, do zabezpieczenia płyt podczas transportu, np. przy okazji przeprowadzki, czy chociażby do odpowiedniego przechowywania ich w domu.

 

Kartonowe opakowania winylowe, dostępne w różnych wariantach można znaleźć na stronie internetowej naszego sklepu. Każdy produkt posiada specjalny opis, zawierający szczegóły techniczne, które pomogą podjąć decyzję. Wśród najchętniej wybieranych znajdują się:

 • pudełko karbowane o wymiarach 320 x 320 x 55 mm z wieczkiem,
 • karton na winyle o wymiarach 320 x 320 x 20 mm. 
Te oraz wiele innych propozycji można znaleźć w wyszukiwarce naszego sklepu. Zapraszamy do odwiedzenia strony. W razie wszelkich pytań służymy pomocą, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.
 • Jak wysłać płytę winylową?

  Kiedyś płyty winylowe były podstawowym nośnikiem audio, później przyszły kasety magnetofonowe, płyty CD, DVD, aż w końcu dotarliśmy do ery cyfryzacji. Nie mniej jednak płyty winylowe nadal są bardzo popularne, wręcz możemy powiedzieć, że przeżywają swego rodzaju renesans, a więc wracają do łaski. 

  Jak jednak w bezpieczny sposób wysłać płytę winylową?

  Przede wszystkim potrzebować będziemy pudełka kartonowego, które posiada specjalne wymiary i jest odpowiednio wzmocnione, a właściwie wykonane z odpowiedniej grubości tektury. Możemy też kupić opakowanie ozdobne wykonane z tektury karbowane, które oprócz wytrzymałości posiada także lepsze cechy estetyczne. Pamiętajmy dodatkowo o zabezpieczeniu takiego opakowania folią bąbelkową, 

  Pudełka na winyle, do ich przechowywania oraz wysyłki możemy kupić na stronie https://www.opako.com.pl/pudelka-na-winyle-cat-519.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie