Sznurki polipropylenowe

Sznury polipropylenowe to fantastyczny sposób na wykorzystanie sprzętu Twojej firmy. Za ich pomocą można zgrzewać wszelkiego rodzaju plandeki i folie, które będą umieszczane na paletach. Świetnie nadają się również do łączenia plandek z ciężarówkami. Mogą być również wykorzystywane w wielu sytuacjach, w których wymagane jest tymczasowe zabezpieczenie różnych przedmiotów. Liny polipropylenowe składają się z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które podobnie jak włókna naturalne jest całkowicie odporne na działanie wody. Dzięki temu liny są bardzo wytrzymałe i niepodatne na działanie czynników zewnętrznych. Są one absolutnie nie do zastąpienia w przedsiębiorstwach o dużych wymaganiach objętościowych, które muszą być chronione przed czynnikami naturalnymi.

Sznurek polipropylenowy - kiedy i jak go użyć?

Dobra linka będzie zazwyczaj wykonana z co najmniej dwóch, jeśli nie trzech kawałków plecionych plastikowych pasków. Powinny być one mocno połączone, tak aby nie rozdzieliły się podczas użytkowania w tym przypadku. Kawałek nici lub drutu służy do zrobienia oczka na każdym końcu, przez które można przymocować haczyki lub inne podobne elementy. Im grubszy jest sznurek, tym trudniej go złamać lub przeciąć. Aby przymocować sznurek polipropylenowy do produktu, należy owinąć go wokół przedmiotu co najmniej dwukrotnie, tak aby po zaciśnięciu jednej pętli, pomiędzy nimi utworzyła się kolejna. Nie ma znaczenia, czy pomiędzy nimi jest więcej pętli, o ile nie będą się one ze sobą zsuwać. Da to najlepsze zabezpieczenie i zapewni dobre związanie.

Prostota konstrukcji liny polipropylenowej nadaje jej uniwersalność we wszystkich warunkach i przy szerokim zakresie obciążeń. Są one dość niedrogie i szeroko dostępne na rynku. Jeśli jednak przedmioty, które wiążesz, będą poddawane znacznym obciążeniom, powinieneś użyć mocniejszych lin. Druty stalowe lub wytrzymałe polimery to dwa przykłady tego typu produktów.Wytrzymałość liny zależy od jej funkcji, np. wiązanie skrzynek na paletach lub zabezpieczanie niebezpiecznych towarów w transporcie. Jeśli ciężar nie jest zbyt duży (do 200 kg), wystarczy lina o grubości 1 mm. Jeśli jednak obciążenie jest większe niż 300 kg, powinna wystarczyć lina o grubości 0,9-1 mm. Proporcjonalnie dalej - im większe obciążenie tym grubsza lina. Jeśli jednak nie są Państwo pewni jaką linę czy sznurek polipropylenowy wybrać - zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi doradcami. Są oni wykwalifikowanymi specjalistami, którzy z chęcią pomogą dobrać dla Państwa produkt skrojony na miarę Państwa potrzeb.

Opako.com.pl to przede wszystkim niezrównana jakość produktów i atrakcyjne ceny. Fachowa obsługa oraz ekspresowa wysyłka dla każdego klienta. Zapraszamy już teraz!

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie