Bigownice do kartonów

Do regulacji wysokości kartonu służy ręczna bigówka. Jest to niezbędny element wyposażenia każdego magazynu. Ręczna bigownica to proste urządzenie do szybkiego i estetycznego zmniejszania wysokości kartonu do odpowiedniego rozmiaru. Dzięki zastosowaniu bigówki do zmiany wysokości kartonu można zaoszczędzić miejsce w magazynie poprzez wyeliminowanie ilości przechowywanych rozmiarów opakowań i wypełniaczy pustych przestrzeni.

Czy warto wyposażyć się w bigownicę do kartonów?

Ręczna składarka do kartonów to rodzaj sprzętu wykorzystywanego w magazynach do regulacji wysokości paczki. Używając go, można zaoszczędzić czas i miejsce, wypełniając pustą powierzchnię w kontenerze lub magazynie, która wymaga odpowiedniej wysokości dla każdej grupy zróżnicowanych towarów. Wysokość tych pakietów można szybko i prosto zmienić za pomocą tego podstawowego urządzenia, dzięki czemu są one mniejsze i tańsze niż ich większe odpowiedniki. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jednej z nich, oto kilka przydatnych wskazówek, o których warto pamiętać przed zainwestowaniem w ręczną maszynę do bigowania.

bigownica

Standardowe pudełko kartonowe ma pokrywę i podstawę. W przypadku większości przesyłek wysokość chusteczki jest modyfikowana przez odcięcie części pokrywy. Podczas pracy z bigownikiem ręcznym ładunki, które nie wymagają całkowicie zamkniętego kartonu, należy umieszczać przed sobą - po lewej stronie, wyżej niż wysokość kartonu. Jeśli nie masz takich pomocników, korzystnie jest trzymać kartony w pozycji pionowej, aby można je było łatwo wyciągać jeden po drugim. Aby użyć ręcznej obcinarki do kartonów, przytrzymaj pokrywę i spód opakowania pod kątem prostym za pomocą równoległych uchwytów. Teraz nadszedł czas, aby docisnąć narzędzie do bigowania i dostosować wysokość kartonu. Jeśli naciśniesz zbyt mocno, produkt papierowy może zostać uszkodzony lub pomarszczony. Jeśli tak się stanie, odetnij więcej górnej części i spróbuj ponownie, aż osiągniesz zadowalający efekt. Użyj wolnej ręki, aby chwycić jedną stronę podczas korzystania z regulowanego ramienia bigownicy. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, wszystko co musisz teraz zrobić to skleić pudełko dodatkową taśmą. Następnie upewnij się, że nie otworzy się podczas przenoszenia (równie dobrze możesz je z powrotem zamknąć) - zabezpiecz je jeszcze kilkoma kawałkami taśmy i gotowe.

Bigownice do kartonów dostępne w naszym sklepie to produkty najwyższej na rynku jakości. Gwaratują one Państwu niezawodność, długotrwałość i odporność na zniszczenia. Solidna konstrukcja bigownic, które mogą Państwo zakupić w naszym sklepie to obietnica długofalowej współpracy, która nie zostanie zakłócona przez słabą jakość produktu. Od lat działamy na rynku i zapewniamy naszym klientom niezawodne rozwiązania, które ułatwiają codzienne czynności wykonywane w Państwa przedsiębiorstwach. Zapraszamy już teraz!

Bigownice do kartonowych pudełek


Co to znaczy bigowanie kartonów? Tym terminem określamy technikę nacinania lub nakłuwania opakowań z kartonu. Ma to na celu zmianę ich formatu, kształtu i rozmiarów. Lepsze dopasowanie wymiarów pudełka do gabarytów zawartości pozwala zaoszczędzić na kosztach wysyłki, a także doskonale zabezpieczyć zawartość opakowania. Także ewentualne wypełnienie paczki będzie mniej kosztowne, gdy zużyjemy mniej materiału w mniejszej objętości pudełka.

W celu zmiany rozmiarów opakowania kartonowego można próbować je ciąć lub zginąć. By zrobić to w estetyczny i prosty sposób warto jednak użyć bigownicy. Bigownica to dość proste w budowie narzędzie, które składa się z zaledwie kilku elementów. Jest przez to niezawodne i bardzo proste w użyciu. Znacznie prościej edytować rozmiar kartonowego opakowania z wykorzystaniem tego przyrządu, niż używając do tego innych, mniej dostosowanych do takiego zadania, artykułów.
 

Jak działa bigownica?


Bigownica to proste narzędzie pozwalające zmieniać wysokość kartonu. Bigownice do regulacji wysokości kartonów okazują się niezwykle przydatne na każdym magazynie, a także w sklepach wysyłkowych, hurtowniach i we wszystkich miejscach,gdzie jest potrzeba pakowania towarów i produktów o różnych gabarytach. Ręczna bigownica, inaczej zwana bigówką, pozwala na ustalenie nowej wysokości kartonu. Posiada ostrze znajdujące się nieopodal wygodnej rączki, które znajduje się na regulowanym uchwycie. Zmiana wysokości cięcia, a właściwie nacinania (wykonywania niewielkich nakłuć) odbywa się na metalowej prowadnicy. Po ustaleniu odpowiedniej wysokości kartou można zacisnąć ostrze w wybranym miejscu poprzez przykręcenie mocowania.

W celu rozpoczęcia cięcia wystarczy przybliżyć nieco bigownicę ręczną do kartonu, powodując jego przebicie. Następnie trzeba przesuwać okrągłe ostrze wzdłuż ścianki kartonu. Dodatkowe nacięcia, które wykonujemy bigówką sprawiają, że w tym miejscu bez trudu możemy zgiąć klapę kartonu - zwykle jego pokrywę. Zmiana wysokości pokrywy pozwala na zmniejszenie lub zwiększenie rozmiarów opakowania tekturowego.
 

Dlaczego warto regulować wielkość pudełka kartonowego?


Bigownica jest przydatna do zmiany wysokości kartonowego pudełka. Dlaczego warto to robić? Oczywiście narzędzie to pozwala na zmianę gabarytu pudełka kartonowego w dwie strony:
  • zmniejszenie wysokości opakowania kartonowego
  • powiększenie wysokości kartonu

bigownica
Oba działania mogą okazać się niezwykle przydatne. Powiększenie wysokości kartonu pozwala zapakować do niego większy przedmiot lub taką liczbę towaru, która bez powiększenia objętości pudła nie mieściłaby się wewnątrz. Zmniejszenie gabarytów ma na celu zwykle zmniejszenie kosztu wysyłki, a także lepsze dopasowanie rozmiaru kartonowego pudła do rozmiaru towaru pakowanego do środka.

Jeśli karton lub inne opakowanie są dobrze dopasowane od wielkości pakowanego do środka towaru, zawartość jest lepiej chroniona. Zapobiegamy wtedy bowiem niekontrolowanemu przesuwaniu się wewnątrz opakowania i obijania się o wewnętrzne ścianki kartonu. W trakcie transportu lub wysyłki mogłoby to spowodować niemałe zniszczenia, szczególnie przy delikatnej i kosztownej zawartości.
 

Dzięki bigownicy można oszczędzić na wypełniaczu do pudełek


Pudełka z kartonu zapewniają niezłą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Solidne i grube ścianki zapobiegają porysowaniu się towaru zapakowanego do pudła, chronią też przed czynnikami zewnętrznymi. Aby osiągnąć lepszą amortyzację ewentualnych wstrząsów i innych sił mechanicznych, które często powstają w transporcie, warto jednak zadbać o dodatkowe zabezpieczenie. Często jest nim wypełnienie do paczek, na przykład:
W przypadku każdego z tych rodzajów wypełniaczy trzeba użyć go odpowiednią ilość w zależności od wielkości paczki. Im większa jest pusta przestrzeń pomiędzy zawartością paczki, a wewnętrznymi ściankami pudełka, tym więcej  wypełniacza trzeba umieścić w środku. Poświęcając więc chwilę na na zmniejszenie gabarytów kartonu przy użyciu bigownicy do regulowania wysokości pudełek można sporo zaoszczędzić.

bigonica

Często oczywiście dobrym rozwiązaniem jest po prostu wykorzystanie mniejszego kartonu. Nie zawsze jednak jest taka możliwość, ręczna bigówka może być więc świetnym sposobem na dopasowanie gabarytów pudła tekturowego do swoich potrzeb i wielkości zawartości.
 

Gdzie kupić bigownicę do regulowania wysokości kartonu?


Bigownica do regulacji wysokości kartonowych pudeł to niezbędne wyposażenie niemal każdego magazynu. Bigówki znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego Opako. Posiadamy także wiele innych, równie przydatnych artykułów magazynowych, a także wszelkie produkty potrzebne do pakowania.
 

Ile kosztuje bigownica/bigówka?


Koszt zakupu ręcznej bigownicy do regulacji wysokości pudełek z kartonu to niecałe 50 złotych. Biorąc pod uwagę możliwe dzięki niej oszczędności, taki wydatek z pewnością szybko się zwróci.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie