Taśmy dwustronne flizelinowe

Flizelina to materiał uzyskany poprzez połączenie włókien, które odbywa się w procesie termicznym lub poprzez klejenie. Wytworzone z niego taśmy wykorzystywane są przede wszystkim w krawiectwie, jako metoda podszywania odzieży, a także w budownictwie, jako sposób na łączenie płyt gipsowych.

Zastosowanie:

 • krawiectwo (kształtowanie i usztywnianie odzieży),

 • budownictwo (łączenia technologiczne).

Taśmy flizelinowe służą w głównej mierze do celów krawieckich, nie tylko jako sposób modelowania i usztywniania odzieży, ale również jako materiał wzmacniający szwy. W przypadku prac remontowych, budowlanych i wykończeniowych można je natomiast wykorzystać do łączeń technologicznych. Taśmy flizelinowe cechują się bowiem dużą sztywnością i twardością, co czyni z nich doskonały materiał usztywniający i łączący.

Zalety:

 • duża sztywność,

 • wytrzymały materiał wykonania (flizelina).

Sprzedawane w naszym sklepie taśmy flizelinowe dostępne są w rolkach, wykrojach, szpulach i wykrojnikach. Oferujemy różnorodne kolory, wielorakie długości i rozmaite grubości, co umożliwia dobranie produktu, który w pełni odpowiada potrzeb klienta. Dodatkową zaletą zakupów w naszym sklepie jest niska cena połączona z fachową obsługą i szybką realizacją każdego zamówienia, co gwarantuje pewność, bezpieczeństwo i najwyższą jakość współpracy.

 • Jak można wykorzystać taśmy flizelinowe?

  Taśmy flizelinowe jako jedna z metod usztywniania i modelowania tkanin, sprawdzają się przede wszystkim w zakładach krawieckich. Można je również używać jako materiał wzmacniający szwy. To jednak nie wszystko. Taśmy flizelinowe stosuje się w pracach remontowo-wykończeniowych do wykonywania łączeń technologicznych. Charakterystyczną cechą taśmy flizelinowej jest duża sztywność i twardość, co stanowi ich ogromną zaletę. W sklepie OPAKO taśmy flizelinowe dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. 
   
 • Jakie zalety posiadają taśmy dwustronne fizelinowe?

  Flizelina (lub Fizelina) jest obecna na rynku już naprawdę od dłuższego czasu, to nic innego jak materiał, a właściwie włóknina, która powstała poprzez termiczne połączenie syntetycznych włókien, fizelina może powstawać również poprzez sklejenie takich włókien. Najczęściej wykorzystywana jest w branży krawieckiej oraz budowlanej. 

  To materiał, który świetnie zabezpieczy połączenia płyt karton gipsowych, pęknięć w ścianach, by te więcej nie wychodziły na wierzch, ale także również dobrze sprawdzi się w krawiectwie jako usztywnienie materiału.

  Taśma dwustronna fizelinowa posiada wiele zalet, między innymi:
  • Niedroga taśma o wielu zastosowaniach, sprawdzająca się w wielu branżach, głównie krawieckiej oraz budowlanej.
  • Dostępna w różnego rodzaju rozmiarach, jeśli chodzi o szerokość, długość, czy nawet grubość.
  • Skutecznie usztywni materiał podczas procesu szycia kreacji, garniturów, marynarek, ale także zabezpieczy pęknięcia w ścianach, by te ponownie nie wychodziły na wierzch.
  Taśmy flizelinowe dwustronne możemy kupić na stronie internetowej opako.com.pl
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie