Taśmy dwustronne silikonowe

Taśmy wykonane z silikonu wykorzystuje się w warunkach domowych oraz w celach przemysłowych i komercyjnych. Zastosowanie domowe polega na izolacji krawędzi umywalek, wanien i kabin prysznicowych, a przemysłowe i komercyjne służy do obórki fotograficznej, produkcji papieru, w elektronice, przetwórstwie, lotnictwie itd.

Zastosowanie:

 • izolacja krawędzi elementów wyposażenia łazienek,

 • przemysł.

Podstawową funkcją taśm silikonowych jest izolacja krawędzi przedmiotów użytku domowego tak, aby zapewnić wodoszczelność i uniemożliwić przeciekanie wody. Najczęściej stosuje się je wobec tego w łazienkach, kranach, basenach i prysznicach, gdzie należy zapewnić możliwie najwyższy poziom izolacji. Taśmy silikonowe są bowiem całkowicie wodoodporne, a znajdujące się w nich środki grzybobójcze eliminują ryzyko wystąpienia pleśni i gnicia. Ich specyfika sprawia, że są powszechnie używane również w przemyśle jako metoda łączenia, izolacji i montażu elementów.

Zalety:

 • elastyczność,

 • wodoodporność,

 • estetyczność.

Taśmy silikonowe są bezwonne i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów, dzięki czemu estetycznie wkomponowują się w otoczenie i nie zwracają na siebie uwagi. Ich montaż nie wymaga posiadania żadnych fachowych umiejętności i polega wyłącznie na ich przyklejeniu w odpowiednim miejscu. Najlepsze taśmy silikonowe można szybko i sprawnie nabyć w naszym sklepie, wybierając model odpowiedni do Państwa potrzeb.

Taśmy dwustronne silikonowe


Jedną z najbardziej wyspecjalizowanych odmian taśmy klejącej jest taśma silikonowa. Ten typ taśmy posiada klej po obu stronach, a silikonowa baza zapewnia mu znakomitą sprężystość i elastyczność. Takie cechy sprawiają, że taśma doskonale nadaje się jako uszczelnienie. Może być wykorzystywana w trakcie wykańczania łazienek i kuchni. Często znajduje też zastosowanie w przemyśle. Wszędzie tam, gdzie szczelne i trwałe połączenie dwóch powierzchni lub przedmiotów jest wymagane, taśma silikonowa dwustronna będzie bardzo dobrym wyborem.

Podstawowym zadaniem dwustronnej taśmy silikonowej jest uszczelnienie krawędzi różnych przedmiotów oraz elementów wyposażenia domu i nie tylko. To obowiązkowy element wyposażenia każdej skrzynki narzędziowej. Takiej taśmy dwustronnej silikonowej używają specjaliści, warto więc pójść w ich ślady.
 

Taśmy silikonowe


Dużym plusem taśmy dwustronnej silikonowej jest możliwość szybkiego zreperowania czegoś  bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi i produktów, jak klej, czy gwoździe. Przydaje się głównie w trakcie łączenia ze sobą elementów, gdy samo połączenie ma być jak najbardziej wodoszczelne. W stosunku do kleju lub silikonu, używając taśmy silikonowej z klejem nie musimy czekać, aż wyschnie. W ten sposób można znacznie przyspieszyć pracę. Sama taśma, tym samym także utworzone z niej połączenie, jest trwała, wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Z tych względów wiele osób korzysta z niej w domu, biurze, czy innych miejscach.

Także zakłady produkcyjne chętnie korzystają z dwustronnej taśmy silikonowej. Często jest elementem wykorzystywanym w procesie produkcji, czasem służy do doraźnych napraw i reperowania maszyn, elementów wyposażenia, itp.

Silikonowa taśma z klejem po obu stronach może być wykorzystana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Nieco elastyczny silikon zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur i jest odporny na promienie UV. Także dostęp wilgoci nie będzie tu problemem.
 

Stuprocentowa szczelność dzięki silikonowej taśmie dwustronnej


Ten rodzaj taśmy klejącej sprawdza się, gdy oczekują Państwo maksymalnej szczelności. W porównaniu z foliowymi i gumowymi taśmami dwustronnymi, taśma silikonowa sprawdzi się znacznie lepiej, jeśli chodzi o wodoszczelność. Sprężysty silikon z łatwością dopasowuje się do kształtu różnych powierzchni i przedmiotów, dzięki czemu klej trzyma jeszcze mocniej. 

Cechy taśmy silikonowej sprawdzają się w domowych łazienkach i nie tylko. Silikon nie pochłania wody, a sam kontakt z nią nie zmniejsza jego trwałości. W procesie wykańczania wnętrz i remontów taśma silikonowa dwustronna coraz częściej zastępuje klasyczny silikon.
 

Dlaczego warto wybrać taśmę dwustronną zamiast silikonu?


Jeszcze do niedawna większość uszczelnień było wykonywanych przy użyciu zwykłego silikonu. Ma to oczywiście wiele zalet, jednak także pewne wady. Ciężko jest nałożyć równą warstwę silikonu, co czasem wygląda mało estetycznie. Taśma dwustronna silikonowa jest natomiast zawsze jednakowej szerokości, a jej aplikacja jest znacznie łatwiejsza.

dwustronna taśma silikonowa

Minusem używania silikonu jest także często spora ilość marnującego się produktu. Po otworzeniu tuby z silikonem rzadko kiedy udaje się wykorzystać całą zawartość opakowania. Pozostała część z czasem traci swoje właściwości, co jest nieekonomiczne. Taśma dwustronna silikonowa pozwala natomiast na skorzystanie z niej w dowolnym momencie, kiedy jest taka potrzeba. Pozostały zapas można przechowywać przez długi czas, przez co wykorzystają Państwo każdy centymetr taśmy.
 

Rodzaje dwustronnej taśmy silikonowej


Taśma silikonowa dwustronna dostępna jest w formie rolki. Zwykle jest bezbarwna, a poszczególne odmiany różnią się szerokością i długością taśmy w rolce. Warto zastanowić się nad tym, która odmiana taśmy silikonowej dwustronnej najlepiej sprawdzi się w planowanym zastosowaniu. W Opako mamy wiele rodzajów tej taśmy, między innymi:
Uszczelnienie połączenia powierzchni lub przedmiotów może być mocniejsze, gdy zdecydują się Państwo na użycie taśmy silikonowej klejącej o większej szerokości.
 

Zalety taśmy silikonowej dwustronnej


Silikonowa taśma klejąca łączy zalety silikonu w tubie oraz taśmy klejącej dwustronnej. Samoprzylepna taśma nie wymaga dodatkowych narzędzi do precyzyjnej i skutecznej aplikacji. Gwarantuje wysoką wodoszczelność połączenia, co szczególnie przydaje się w łazienkach, ale także w innych miejscach. Taśma jest nieco elastyczna, c pozwala z łatwością nakleić ją nawet na nierównej powierzchni i wzdłuż krawędzi o dowolnym kształcie.

Dwustronna taśma z silikonu jest bardzo uniwersalna, a przy tym jej koszt zakupu nie jest wysoki. Rolka wąskiej taśmy dwustronnej silikonowej kosztuje zaledwie od 10 do 20 zlotych. Zapas 50 metrów taśmy  pozwoli na uszczelnienie naprawdę wielu miejsc.
 • Czym są taśmy silikonowe?

  Taśmy silikonowe sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i w przemyśle. Ich główną funkcją w gospodarstwach domowych jest izolacja krawędzi umywalek, wanien oraz kabin prysznicowych. Do użytku komercyjnego taśmy silikonowe sprawdzają się podczas obróbki fotograficznej, do produkcji papieru, a także w elektronice i lotnictwie. Taśmy silikonowe są całkowicie wodoodporne. Dzięki właściwościom grzybobójczym skutecznie eliminują ryzyko pojawienia się pleśni i wystąpienia gnicia. Taśmy silikonowe są także bezwonne i estetycznie wkomponowują się w otoczenie. 
   
 • Jak nakładać taśmy silikonowe?

  Taśmy silikonowe to bardzo estetyczne rozwiązanie do zabezpieczania krawędzi wanien, kabin prysznicowych i umywalek. Są bezwonne, a także nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Montaż taśmy silikonowej nie wymaga żadnych fachowych umiejętności czy doświadczenia. Wystarczy oderwać fragment taśmy o pożądanej długości i przykleić ją w odpowiednim miejscu, a następnie lekko docisnąć. Najlepsze taśmy silikonowe w atrakcyjnych cenach, dopasowane do indywidualnych potrzeb, są dostępne w ofercie sklepu internetowego OPAKO.
   
 • Jakie zalety posiadają taśmy silikonowe?

  Od momentu pojawienia się dwustronnej taśmy w sprzedaży minęło już naprawdę sporo czasu. Od tamtej pory możemy kupić nie tylko zwykłą, najprostszą dwustronną taśmę, ale również różne jej wariacje, jak na przykład taśma dywanowa, taśma dwustronna piankowa, czy chociażby dwustronna taśma silikonowa.

  Chcielibyśmy przedstawić zalety właśnie tej ostatniej wymienionej taśmy, dwustronnej silikonowej. Jakie konkretne i zalety posiada ta taśma?
  • W zależności od rozmiaru (długości, szerokości, grubości) ceny wahają się w granicach kilkunastu, kilkudziesięciu złotych.
  • Taśma dwustronna silikonowa jest bezwonna, praktycznie przezroczysta i sprawdzi się w wielu amatorskich i profesjonalnych zastosowaniach.
  • Pozwala na mocne połączenie nawet najbardziej nieregularnych kształtów, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w domu jak i branży reklamowej.
  • Jest odporna na czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć, niska i wysoka temperatura, a także wszelkiego rodzaju zabrudzenia.
  Taśmy dwustronne silikonowe możemy kupić na stronie opako.com.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie