Taśmy dwustronne silikonowe

Taśmy wykonane z silikonu wykorzystuje się w warunkach domowych oraz w celach przemysłowych i komercyjnych. Zastosowanie domowe polega na izolacji krawędzi umywalek, wanien i kabin prysznicowych, a przemysłowe i komercyjne służy do obórki fotograficznej, produkcji papieru, w elektronice, przetwórstwie, lotnictwie itd.

Zastosowanie:

 • izolacja krawędzi elementów wyposażenia łazienek,

 • przemysł.

Podstawową funkcją taśm silikonowych jest izolacja krawędzi przedmiotów użytku domowego tak, aby zapewnić wodoszczelność i uniemożliwić przeciekanie wody. Najczęściej stosuje się je wobec tego w łazienkach, kranach, basenach i prysznicach, gdzie należy zapewnić możliwie najwyższy poziom izolacji. Taśmy silikonowe są bowiem całkowicie wodoodporne, a znajdujące się w nich środki grzybobójcze eliminują ryzyko wystąpienia pleśni i gnicia. Ich specyfika sprawia, że są powszechnie używane również w przemyśle jako metoda łączenia, izolacji i montażu elementów.

Zalety:

 • elastyczność,

 • wodoodporność,

 • estetyczność.

Taśmy silikonowe są bezwonne i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów, dzięki czemu estetycznie wkomponowują się w otoczenie i nie zwracają na siebie uwagi. Ich montaż nie wymaga posiadania żadnych fachowych umiejętności i polega wyłącznie na ich przyklejeniu w odpowiednim miejscu. Najlepsze taśmy silikonowe można szybko i sprawnie nabyć w naszym sklepie, wybierając model odpowiedni do Państwa potrzeb.

 • Czym są taśmy silikonowe?
  Taśmy silikonowe sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i w przemyśle. Ich główną funkcją w gospodarstwach domowych jest izolacja krawędzi umywalek, wanien oraz kabin prysznicowych. Do użytku komercyjnego taśmy silikonowe sprawdzają się podczas obróbki fotograficznej, do produkcji papieru, a także w elektronice i lotnictwie. Taśmy silikonowe są całkowicie wodoodporne. Dzięki właściwościom grzybobójczym skutecznie eliminują ryzyko pojawienia się pleśni i wystąpienia gnicia. Taśmy silikonowe są także bezwonne i estetycznie wkomponowują się w otoczenie. 
   
 • Jak nakładać taśmy silikonowe?
  Taśmy silikonowe to bardzo estetyczne rozwiązanie do zabezpieczania krawędzi wanien, kabin prysznicowych i umywalek. Są bezwonne, a także nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Montaż taśmy silikonowej nie wymaga żadnych fachowych umiejętności czy doświadczenia. Wystarczy oderwać fragment taśmy o pożądanej długości i przykleić ją w odpowiednim miejscu, a następnie lekko docisnąć. Najlepsze taśmy silikonowe w atrakcyjnych cenach, dopasowane do indywidualnych potrzeb, są dostępne w ofercie sklepu internetowego OPAKO.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Długość taśmy
Szerokość taśmy
Typ taśmy
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj