Taśmy dwustronne silikonowe

Taśmy wykonane z silikonu wykorzystuje się w warunkach domowych oraz w celach przemysłowych i komercyjnych. Zastosowanie domowe polega na izolacji krawędzi umywalek, wanien i kabin prysznicowych, a przemysłowe i komercyjne służy do obórki fotograficznej, produkcji papieru, w elektronice, przetwórstwie, lotnictwie itd.

Zastosowanie:

 • izolacja krawędzi elementów wyposażenia łazienek,

 • przemysł.

Podstawową funkcją taśm silikonowych jest izolacja krawędzi przedmiotów użytku domowego tak, aby zapewnić wodoszczelność i uniemożliwić przeciekanie wody. Najczęściej stosuje się je wobec tego w łazienkach, kranach, basenach i prysznicach, gdzie należy zapewnić możliwie najwyższy poziom izolacji. Taśmy silikonowe są bowiem całkowicie wodoodporne, a znajdujące się w nich środki grzybobójcze eliminują ryzyko wystąpienia pleśni i gnicia. Ich specyfika sprawia, że są powszechnie używane również w przemyśle jako metoda łączenia, izolacji i montażu elementów.

Zalety:

 • elastyczność,

 • wodoodporność,

 • estetyczność.

Taśmy silikonowe są bezwonne i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów, dzięki czemu estetycznie wkomponowują się w otoczenie i nie zwracają na siebie uwagi. Ich montaż nie wymaga posiadania żadnych fachowych umiejętności i polega wyłącznie na ich przyklejeniu w odpowiednim miejscu. Najlepsze taśmy silikonowe można szybko i sprawnie nabyć w naszym sklepie, wybierając model odpowiedni do Państwa potrzeb.

Filtrowanie produktów

Ocena klientów
Dostępność
Wyróżnienie
Szerokość taśmy
Typ taśmy
szukaj
 • Czym są taśmy silikonowe?
  Taśmy silikonowe sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i w przemyśle. Ich główną funkcją w gospodarstwach domowych jest izolacja krawędzi umywalek, wanien oraz kabin prysznicowych. Do użytku komercyjnego taśmy silikonowe sprawdzają się podczas obróbki fotograficznej, do produkcji papieru, a także w elektronice i lotnictwie. Taśmy silikonowe są całkowicie wodoodporne. Dzięki właściwościom grzybobójczym skutecznie eliminują ryzyko pojawienia się pleśni i wystąpienia gnicia. Taśmy silikonowe są także bezwonne i estetycznie wkomponowują się w otoczenie. 
   
 • Jak nakładać taśmy silikonowe?
  Taśmy silikonowe to bardzo estetyczne rozwiązanie do zabezpieczania krawędzi wanien, kabin prysznicowych i umywalek. Są bezwonne, a także nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Montaż taśmy silikonowej nie wymaga żadnych fachowych umiejętności czy doświadczenia. Wystarczy oderwać fragment taśmy o pożądanej długości i przykleić ją w odpowiednim miejscu, a następnie lekko docisnąć. Najlepsze taśmy silikonowe w atrakcyjnych cenach, dopasowane do indywidualnych potrzeb, są dostępne w ofercie sklepu internetowego OPAKO.
   
 • Jakie zalety posiadają taśmy silikonowe?
  Od momentu pojawienia się dwustronnej taśmy w sprzedaży minęło już naprawdę sporo czasu. Od tamtej pory możemy kupić nie tylko zwykłą, najprostszą dwustronną taśmę, ale również różne jej wariacje, jak na przykład taśma dywanowa, taśma dwustronna piankowa, czy chociażby dwustronna taśma silikonowa.

  Chcielibyśmy przedstawić zalety właśnie tej ostatniej wymienionej taśmy, dwustronnej silikonowej. Jakie konkretne i zalety posiada ta taśma?
  • W zależności od rozmiaru (długości, szerokości, grubości) ceny wahają się w granicach kilkunastu, kilkudziesięciu złotych.
  • Taśma dwustronna silikonowa jest bezwonna, praktycznie przezroczysta i sprawdzi się w wielu amatorskich i profesjonalnych zastosowaniach.
  • Pozwala na mocne połączenie nawet najbardziej nieregularnych kształtów, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w domu jak i branży reklamowej.
  • Jest odporna na czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć, niska i wysoka temperatura, a także wszelkiego rodzaju zabrudzenia.
  Taśmy dwustronne silikonowe możemy kupić na stronie opako.com.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie