Natalia KabałaNatalia Kabałasobota, 4 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 702
Ilość komentarzy: 0

Bindownice - rodzaje i zastosowanie

Bindownice - rodzaje i zastosowanie


Bindownice--rodzaje-i-zastosowanie

Organizacja dokumentów czy notatek to kwestia, która dotyczy zarówno uczniów, studentów, jak i pracowników wielu korporacji i biur. To właśnie w takich miejscach na co dzień mamy do czynienia z ogromnymi ilościami papierów, które powinny być zorganizowane w określony sposób. Przypadkowe składowanie dokumentów prędzej czy później doprowadzi do chaosu, który przełoży się na obniżenie komfortu pracy, co z kolei wpłynie na gorsze wyniki. Dlatego właśnie tak ważne jest zadbanie o dostęp do profesjonalnych urządzeń, które pozwolą na sprawną i przyjemną organizację w każdym środowisku.

Bindownice – do czego służą?


Bindowniceto wydaje urządzenia, które służą do tego, aby w krótkim czasie można było wygodnie zorganizować duże stosy poukładanych tematycznie papierów. Bindownica jest świetnym sposobem zorganizowanie notatek czy skryptów do nauki. Za pomocą bindownicy możemy stworzyć estetycznie zaprojektowane katalogi, z których później możemy korzystać, na przykład podczas targów reprezentujących naszą firmę.

Podsumowując jednym zdaniem - bindownice służą do organizacji dokumentów, która prowadzi do powstanie estetycznych i zabezpieczonych plików do użytku.

Bindowanie – na czym polega?


Bindowanie to specjalny rodzaj techniki introligatorskiej, która sprowadza się do połączenia pliku kartek wzdłuż brzegu. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy chcemy wykonać to wzdłuż krótszego czy dłuższego brzegu. Do skompresowania dokumentów konieczne jest skorzystanie z profesjonalnego urządzenia, jakim jest bindownica. To właśnie ona pozwala na złączenie kartek wraz z użyciem charakterystycznych zakładek w postaci plastikowych grzebieni.

Istotną kwestią dotyczącą bindowania jest to, że włożone kartki muszą zostać wcześniej podziurkowane w specyficzny sposób. Dlatego właśnie metoda ta nie zawsze sprawdzi się do organizowania wszystkich plików szczególnie, jeżeli mamy do czynienia z ważnymi umowami, aktami czy innymi oryginalnymi pismami.

Tak naprawdę proces bindowania sprowadza się do zaledwie kilku etapów, które pozwalają na szybkie złączenie pliku kartek. Z bindownicy chętnie korzysta się, kiedy pojawia się konieczność na stworzenie kilku egzemplarzy katalogów, instrukcji BHP, czy innych podobnych materiałów wielorazowego użytku.

Jak zatem przeprowadzić bindowanie? Oto najważniejsze punkty, przez które trzeba po kolei przejść:
 • na bindownicy otwieramy zaczepy równolegle z rozszerzeniem umieszczonego na niej grzebienia, który będzie stanowił późniejszą zakładkę,
 • następnie musimy przedziurawić kartki na wybranej krawędzi w określonym układzie oczek, 
 • kolejnym krokiem jest precyzyjne umieszczenie przerobionych kartek na grzebieniu urządzenia,
 • ostatnim elementem jest zamknięcie zaczepów, które wiąże się także z zamknięciem grzebienia - na tym etapie poszczególne ząbki plastikowego brzegu przechodzą przez przygotowane przez nas wcześniej dziurki,
 • na sam koniec warto upewnić się, że wszystkie ząbki zostały prawidłowo rozmieszczone i każda kartka została dobrze zaaplikowana.

Jak widać proces ten jest bardzo prosty i przyjemny w przeprowadzeniu. Dlatego właśnie bindownice coraz częściej pojawiają się w różnych miejscach pracy.

Jakie akcesoria oprócz bindownicy warto kupić? 


Do zbindowania dokumentów konieczne jest skorzystanie z kilku niezbędnych akcesoriów. Najważniejszym elementem jest przede wszystkim bindownica. Konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni rodzaj boków, na których będziemy umieszczać na przedziurawione kartki. Tak właściwie tutaj kończy się lista produktów, które są potrzebne, chociaż w ofercie dostępne są także dodatkowe akcesoria, które podnoszą jakość zapakowanego pliku.

O czym zatem dokładnie mowa? Chodzi o specjalne arkusze, które mają stanowić przód oraz tył pliku, który zbindowaliśmy. W tym celu zwykle z przodu stosuje się transparentną okładkę, którą wystarczy wyłącznie nałożyć oraz różne rodzaje okładek na tył, które charakteryzują się wysokim poziomem twardości, dzięki czemu pełnią rolę okładki, chroniąc nasz plik przez zniszczeniem.

Bindownice--rodzaje-i-zastosowanie-1

Gdzie warto kupić dobrą bindownicę?


Jeżeli zastanawiasz się, gdzie w krótkim czasie możesz zakupić wysokiej jakości bindownicęze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, koniecznie rozważ wykonanie zakupów w naszym sklepie. Na naszej stronie internetowej udostępniliśmy pełną ofertę wszystkich produktów, które możemy zaoferować wraz ze zdjęciami poglądowymi oraz szczegółową specyfikacją techniczną.

Zachęcamy do zakupu wszystkich potrzebnych akcesoriów za jednym razem, ponieważ przy większych zamówieniach jesteśmy w stanie zaoferować atrakcyjne rabaty, które sprawiają, że całe zakupy wychodzą naprawdę ekonomicznie.

Osoby zainteresowane ciekawostkami lub nietypowymi sposobami na rozwiązywanie różnych kwestii, które dotyczą naszych codziennych działań, zachęcamy do odwiedzenia zakładki, którą poświęciliśmy na tematyczne artykuły blogowe.
Bindownice - rodzaje i zastosowanie
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie