Paweł SaigomadePaweł Saigomadeczwartek, 7 października 202133 minut czytanialiczba wyświetleń: 3872
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Folia bąbelkowa bez tajemnic

Folia bąbelkowa bez tajemnic - poznaj jej fenomen i dowiedz się wszystkiego na temat jej zastosowania


Kto pierwszy wpadł na pomysł tego, że folia bąbelkowa idealnie nadaje się do "pstrykania" zdradzimy Wam odrobinę później. Podobnie jak to, w jaki sposób powstał ten produkt i jakie miał mieć pierwotnie zastosowanie. Zastanawiamy się, czy nasza opowieść Was zaskoczy. Wiadomo przecież, że jedne historie mogą być bardziej, inne mniej ciekawe.

Jak wygląda sytuacja w przypadku jednego z najbardziej popularnych materiałów do pakowania? Jedno jest pewne - warto ją znać. Wszak folia tego rodzaju towarzyszy nam w życiu codziennym już od bardzo wielu lat. I nie ma się czemu dziwić. Stanowi przecież wręcz idealny materiał ochronny dla różnego rodzaju pakunków. Folia bąbelkowa może też pełnić funkcję odstresowującą - zdziwieni? Oczywiście, że nie. Ciężko byłoby znaleźć choć jedną osobę, która nie pstrykałaby tymi niewielkimi pęcherzykami powietrza. Gotowi na to, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat folii bąbelkowej?

Folia bąbelkowa przeźroczysta


Historia folii bąbelkowej - przypadkowy wynalazek, który zrewolucjonizował świat


Folia bąbelkowa jest produktem, który w wielu przypadkach, odgrywa dość znaczącą rolę w naszym życiu. Nie jest to żart. Po co bowiem sięgacie, gdy trzeba wysłać paczkę kurierem i odpowiednio ją zabezpieczyć? Przygotowując się do przeprowadzki, zaraz za myślą o kartonach, co przychodzi Wam do głowy? Też folia bąbelkowa. Dlaczego? Ponieważ jest ona jednym z najczęściej wybieranych produktów do zabezpieczania nie tylko delikatnych, ale też tych drobnych i gabarytowych. Więcej o zastosowaniu powiemy oczywiście później, jednak miejcie na uwadze to, że produkt ten w pełni znaczenia tego słowa - zrewolucjonizował świat. Jednak tak gadamy i gadamy, a Wy nadal nie wiecie, kto stoi za tym wynalazkiem.

Alfred Fielding, wraz ze swoim partnerem biznesowym Markiem Chavannese, szwajcarskim chemikiem uważani są za wynalazców folii bąbelkowej. Są to mężczyźni, którzy w roku 1957 próbowali stworzyć nic innego jak trójwymiarową, dizajnerską tapetę. Jak to się stało, że efektem pracy dwójki inżynierów zamiast nowego trendu w urządzaniu wnętrz, okazała się folia bąbelkowa? Sytuacja dość nietypowa, musimy to przyznać. Tym bardziej, jeśli weźmiecie pod uwagę to, że tych dwóch panów korzystało w tym momencie z kawałków plastikowej zasłony prysznicowej i zgrzewarki. Efekt, jaki się pojawił, jest Wam znany - arkusz folii z pęcherzykami powietrza, pomiędzy poszczególnymi zgrzewami. Zastanawiacie się jak to możliwe? Nam też ciężko jest sobie to wyobrazić. Sprawę ułatwia trochę fakt, że z doniesień tamtych czasów wiemy, iż pęcherze miały znacznie większe rozmiary. Trochę rozjaśnia to całą sytuację, prawda? Tak czy inaczej, w oczach dwójki inżynierów eksperyment zakończył się fiaskiem. Owszem w pewnym sensie tak właśnie było. Nie rozpoczęli oni bowiem produkcji wspomnianej wcześniej trójwymiarowej tapety. Za to metodą prób i błędów, wiedzeni ciekawością wynalazców i głodnych wiedzy naukowców zaczęli eksperymentować. Na podstawie błędnych poprzednich założeń udało im się opracować wzór folii bąbelkowej, jaką dzisiaj wszyscy znamy.

Sealed Air, firma, która na całym świecie rozpowszechniła folię bąbelkową


W roku 1960 Mark Chavannes oraz Alfred Fielding założyli firmę Sealen Air, która już rok później odniosła ogromny sukces. Udało im się w tym czasie wypromować folię bąbelkową na niebywałą skalę. Nie da się też ukryć, że mieli całkiem ciekawą promocję. Moment, w którym postanowili użyć swojego produktu jako materiału zabezpieczającego różnego rodzaju przedmioty podczas transportu, zbiegł się w czasie z wypuszczeniem przez IBM na rynek jednostki 1401, która też nomen omen zrewolucjonizowała świat komputerów. Dlaczego? Był to bowiem produkt, który sprzedawano na skalę masową - choć dziś taka liczba budzi raczej rozbawienie. Dlaczego? W roku 1961 zawrotną ilością jak się okazuje, było ponad 12 tysięcy sprzedanych jednostek. Nie zmienia to jednak faktu, że jak na tamte czasy, był to ogromny sukces. Dlatego do dziś opowiadana jest anegdota dotycząca wiceprezesa ds. innowacji i rozwoju w dziale Product Care Division firmy Sealed Air. Stwierdził on, że folia bąbelkowa, była odpowiedzią na problemy IBM i dzięki temu mogą teraz wysyłać swoje produkty bez obaw o to, że nie dotrą do odbiorcy w należytym stanie. Wypowiedź ta odbiła się szerokim echem. Nie trzeba było czekać długo na rezultaty. Skoro IBM korzysta, poleca i uważa, że produkt ten przerodzi się w napędzający gospodarkę i sprzedaż produkt, to nie ma powodu, żeby w niego nie wierzyć i go nie wypróbować.

Folia bąbelkowa dekoracje

Niewielkie firmy opakowaniowe, stosunkowo szybko zapoznały się z nową technologią, i jak się zapewne domyślacie, okazała się ona dla nich wprost wybawieniem. Folia bąbelkowa pokazała nowe możliwości. Dotychczas firmy, które dostarczały swoim Klientom różnego rodzaju produkty, musiały zabezpieczać je zwiniętymi gazetami. Nie było to ani efektywne, ani zbyt schludne. Często, chociażby zdarzało się tak, że atrament ze starych gazet ocierając się o produkty, zostawiał plamy. Co w wielu przypadkach psuło efekt wizualny danego produktu.

Sealed Air - rozwój prekursora folii bąbelkowej


Produkt, który na świecie pojawił się przypadkiem, dał firmie Sealed Air ogromną popularność. Czy oznacza to, że przynosiła zyski? Otóż nie. O dziwo, pomimo tego, że folia bąbelkowa ewoluowała do różnych kształtów i rozmiarów. Pomimo tego, że światło dzienne zaczynały oglądać folie o różnej wytrzymałości i grubości. A w końcu pomimo to, że poszerzał się krąg branż, które chciały ją wykorzystywać, firma, zamiast przynosić zyski, walczyła o pozostanie na rynku. Jak powszechnie wiadomo, czasami wystarczy jedna rzecz lub jeden człowiek, żeby nastąpił zwrot o 180 stopni. Tak się też stało w tym przypadku. W roku 1971, kiedy to na rynku były już zarówno duże, jak i małe bąble, szerokie i wąskie arkusze oraz rolki do akcji wkroczył TJ Dermot Dunphy. Został on dyrektorem generalnym i pomógł zbudować imponującą roczną sprzedaż. W pierwszym roku było to 5 milionów dolarów. 29 lat później, kiedy odchodził z firmy sprzedaż sięgała 3 miliardów rocznie.
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa

Jak to się stało, że taki potencjał, przez tyle lat się marnował?


Chyba najlepiej określił to właśnie sam Dunphy. Powiedział on bowiem kiedyś, że Marc Chavannes był wizjonerem, a Alfred Fielding pierwszorzędnym inżynierem, jednak żaden z nich nie chciał nigdy kierować firmą. To, czego chcieli to po prostu pracować nad swoim wynalazkiem. Takim właśnie o to sposobem, kiedy Dunphy przedsiębiorca z wykształcenia, pojawił się na pokładzie firmy Sealed Air, pomógł ustabilizować działalność i zróżnicować jeszcze bardziej bazę produktową. Uwaga, bo to też może być dla Was zaskoczeniem - marka rozszerzona została nawet o branżę basenową. Spokojnie, nie mamy na myśli tego, że zaczęli oni produkować baseny. Jednak nie da się ukryć, że przez ładnych kilka lat ogromną popularnością cieszyły się przykrycia basenowe Bubble Wrap. Zastosowanie miały wielorakie. Z jednej strony dzięki nagrzewającym się poduszkom powietrznym pozwalały na zatrzymanie ciepła wody, która znajdowała się w zbiorniku. Z drugiej zaś stanowiła dodatkową ochronę w momencie, gdy nikt nie korzystał z basenu. Dzięki temu do wody nie dostały się żadne liście czy gałęzie. Finalnie jednak zdecydowano o sprzedaży linii.

Dziś firma Sealed Air znajduje się na liście Fortune 500. Jej przychód w 2020 roku osiągnęł poziom 4,79 miliarda dolarów. Zatrudnia ponad 15 tys. pracowników w 122 krajach.

Folia bąbelkowa w dłoniach dziecka


To jeszcze nie koniec historii


Obiecaliśmy Wam jeszcze, że powiemy, kto pierwszy rozpoczął trend na pstrykanie folią bąbelkową. Trendsetterem okazał się Howard Fielding, syn Alfreda. Kiedy w ręce 5-letniego chłopca dostały się te fajne bąbelki, nie mógł on oprzeć się pokusie, żeby nie spróbować ich ściskać jak najmocniej. Choć to właśnie jego uznaje się za wynalazcę tego trendu, to on ze śmiechem odpowiada, że to nie może być prawda. Dlaczego? Jest przekonany, że w firmie jego ojca nie raz słychać było odgłos pękającego pęcherzyka powietrza, tylko nikt nie chce się do tego przyznać. Cała ta historia oraz popularność folii bąbelkowej sprawiły, że doczekała się ona swojego dnia. Tak, doskonale widzicie. W ostatni poniedziałek stycznia obchodzony jest "Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej". Przesada? My tak nie uważamy. Produkt, który zna niemal każdy na całym świecie, zasługuje na to, żeby mieć swoje święto. Jesteśmy też pewni, że niezależnie od tego, na jaki kontynent się udacie, do jakiego kraju byście się nie udali, możecie usłyszeć dźwięk pękającego pęcherzyka powietrza.

Budowa i rodzaje folii bąbelkowej


Folia bąbelkowa to produkt, który zrewolucjonizował branżę wysyłkową. Zgodzicie się z nami. Podobnie zresztą jak z tym że miał swój wkład w powstanie ery e-commerce. Pierwszy sklep internetowy powstał w 1984 roku. Czyli ładnych kilkadziesiąt lat po tym, jak powstała folia. Do dziś jesteśmy pewni, że ochroniła biliony wysłanych produktów na całym świecie. I pomimo tego, że na rynku pojawiają się inne propozycje takie jak np. wypełniache Flopak, wypełniacze Flupis i Sropak, wypełniacze SizzlePak, poduszki powietrzne papierowe czy nawet pianki rosnące Instapak to jednak folia bąbelkowa stanowi numer jeden. Czy ma w sobie coś, co aż tak wyróżnia ją spośród tego tłumu? Oprócz tak ciekawej historii oczywiście, jaką przedstawiliśmy Wam powyżej. Powiedzmy sobie może w końcu trochę o tym, jak jest zbudowana.

Sprężyste i przezroczyste pęcherzyki wypełnione powietrzem rozmieszczone są od siebie w jednakowych odstępach. Nie da się zaprzeczyć, że jest to kwintesencja folii bąbelkowej. Całość wykonana jest z elastycznego, odpornego na rozdarcia, działanie wilgoci oraz promieniowanie UV polietylenu. Jeśli chodzi o budowę, to nic więcej nie mamy do dodania. Prosta konstrukcja, prawda? Nie będziemy ukrywać, że tak. To, co jeszcze warto w tym miejscu dodać to z pewnością informacja, że na rynku dostępna jest ona w wielu kształtach i w wielu formach. Folię bąbelkową można kupić w postaci:
 • arkuszy, które mają uniwersalne oraz wielofunkcyjne zastosowanie;
 • rolek, które wręcz doskonale sprawdzają się w razie konieczności
 • zabezpieczenia dużych przedmiotów;
 • kopert bąbelkowych, które idealnie nadają się do zabezpieczania niewielkich przedmiotów.
Jakby tego było mało. Możecie wybierać oczywiście pomiędzy małymi i dużymi arkuszami, szerokimi i wąskimi, a także tymi dłuższymi oraz krótszymi rolkami. Wszystko zależy od tego, czego oczekujecie i jakie macie wymagania. Zależy to także od tego, co potrzebujecie zabezpieczyć. Czy jest to produkt bardzo mały, czy raczej zdecydowanie większy, taki jak np. garnek czy odkurzacz. Ważne jest także to, jak bardzo wrażliwy jest ten produkt. Warto w takiej sytuacji odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szybko i łatwo może ulec stłuczeniu lub ukruszeniu. Jeśli tak, warto zastosować nawet kilka warstw folii. Dzięki temu nie tylko jednak chronisz produkt przed stłuczeniami, ale też przed wstrząsami oraz wibracjami. Jeśli jednak artykuł, który wysyłacie, jest odporny na takie ewentualne uszkodzenia, a jedynie nie chcecie, aby się zarysował, to zdecydowanie wystarczy, jak użyjecie jednej warstwy. W obu przypadkach folia chroni także przed wilgocią.

Folia bąbelkowa pakowanie z taśmą


Najczęściej wykorzystywane materiały, z których wykonana jest folia bąbelkowa:

 • HDPE, czyli polietylen o dużej gęstości. Jest znacznie twardszy w porównaniu do folii LDPE. Ma większą wytrzymałość mechaniczną i wyższą temperaturę topnienia -aż 125oC. Ponadto wyższą barierowość w stosunku do gazów i wyższą odporność na działanie środków chemicznych. Jakie ma wady - w niskich temperaturach wykazuje większą kruchość;
 • LDPE, czyli polietylen o niskiej gęstości. Jest to materiał przezroczysty, giętki i miękki. Zachowuje elastyczność w niskiej temperaturze. Nie ma zapachu, a co najważniejsze jest całkowicie obojętny fizjologicznie, przepuszczalny dla gazów i zapachów. Co jeszcze można powiedzieć o tym rodzaju materiału? Przede wszystkim jest mało przepuszczalny dla pary wodnej i podatny na zgrzewanie;
 • polietylen, PE - materiał powstający w wyniku polimeryzacji etylenu. Wyróżnia się dobrym dielektrykiem, odpornością na działanie kwasów, zasad oraz rozpuszczalników organicznych.
Folia bąbelka do przeprowadzek


Zalety folii bąbelkowej - uniwersalny materiał opakowaniowy


Jak już wspominaliśmy, folia bąbelkowa to materiał, który zrewolucjonizował branżę transportu oraz sprzedaży wysyłkowej. Wykorzystywany jest do różnych celów. Cieszy się ogromną popularnością. Folia pęcherzykowa doceniana jest przez ludzi na całym świecie ze względu na właściwości amortyzacyjne i izolacyjne. Jakby tego było jeszcze mało, wyróżnia się doskonałą elastycznością oraz wysokim stopniem odporności na rozdarcia i rozciąganie. Właśnie te cechy sprawiają, że wykorzystywana jest w tak wielu branżach. Tajemnicą nie jest to, że także każdy z Was pewnie w domu, w ciemnym kącie szafy czy garażu posiada reklamówkę lub karton z folią. Z pewnością przyda się ona, chociażby na najbliższe święta czy urodziny bliskiej osoby. Zapakowanie upominku, który trzeba będzie wysłać, okaże się przyjemniejsze. A droga, jaką musi przebyć produkt, nie sprawi, że będziecie odchodzić od zmysłów i zastanawiać się nad tym, jak bardzo kurier rzuca paczką. Pęcherzyki powietrza, które tworzą strukturę folii, sprawiają, że artykuł, który w nią zawiniesz, jest odpowiednio zabezpieczony przed zarysowaniami, zanieczyszczeniami zewnętrznymi i wilgocią. A co najważniejsze przed uderzeniami. Poznajcie najważniejsze zalety tego jednego z najbardziej uniwersalnych i jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie produktów w czasie transportu:
 • niska cena;
 • doskonała elastyczność, dzięki czemu idealnie przylega do różnych powierzchni;
 • doskonała rozciągliwość;
 • wysoka wytrzymałość;
 • niska waga własna;
 • kompaktowość - arkusze i rolki zajmują niewiele miejsca
 • możliwość wielokrotnego użytku;
 • nadaje się do późniejszego recyklingu;
 • umożliwia zabezpieczenie zarówno dużych, jak i małych artykułów;
 • uniwersalność - doskonale sprawdza się przy zabezpieczeniu, akcesoriów kuchennych czy ogrodowych, książek, mebli, szkła czy ceramiki;
 • możliwość wykorzystania jako przekładki do pakowania np. talerzy czy kubków;
 • idealna do wypełniania pustych przestrzeni w kartonie;
 • nie przepuszcza wody, wilgoci, kurzu ani innych zabrudzeń;
 • bezpyłowy i bezzapachowy charakter;
 • doskonała izolacja termiczna.
Jak widzicie, zalet folii pęcherzykowej zdecydowanie nie brakuje. Dlatego właśnie ma tak szerokie zastosowanie. Chcecie poznać kilka typowych i nietypowych propozycji na to, jak można wykorzystać ten rodzaj zabezpieczenia?

Folia bąbelkowa sposobem na stres - przynosi ukojenie i spokój


Śmiało potwierdzamy to, że folia pęcherzykowa to nie tylko przydane i praktyczne akcesorium, ale w ciągu ostatnich lat również produkt, który osiągnął niebywałą popularność. Ludzie na całym świecie używają tego produktu w celach rekreacyjnych. W różnego rodzaju zabawach, grach, a nawet aktywnościach relaksacyjnych. Samo pstrykanie jak widać to już trochę za mało. Choć nie zgodzą się z tym raczej psycholodzy. Dlaczego? Według przeprowadzonych badań już minuta pstrykania z folii przynosi ukojenie skołatanym nerwom. Wiedzieliście o tym? My musimy się przyznać, że do momentu poszukiwania informacji na ten temat, nie mieliśmy o tym pojęcia. Podobno odprężenie, jakie towarzyszy tej czynności, porównywalne jest do tego, który daje półgodzinny, relaksujący masaż. Skąd zdaniem psychologów bierze się to ukojenie? Najprawdopodobniej zbawienny jest w tej sytuacji wpływ folii bąbelkowej na nasze zmysły - dotyk, słuch i wzrok. Uciskanie pomiędzy opuszkami palców delikatnych pęcherzyków powietrza, połączona jest z wrażeniami wizualnymi oraz słuchowymi. Całość daje ogromną przyjemność. Jeśli już zaczęliśmy prezentację zastosowań folii bąbelkowej od pstrykania, a nie pakowania to musimy koniecznie powiedzieć Wam jeszcze jedną rzecz.

Folia bąbelkowa 0,75x50m
Folia bąbelkowa 0,75x50m29,10Folia bąbelkowa 0,75x50mFolia bąbelkowa 0,75x50m

Lekka, tania i skuteczna metoda zabezpieczania wysyłanych przedmiotów.

Do koszyka
-3%Promocja - czas do końca
Folia bąbelkowa 100cm/5m/B1/10mm
Folia bąbelkowa 100cm/5m/B1/10mm8,50Folia bąbelkowa 100cm/5m/B1/10mmFolia bąbelkowa 100cm/5m/B1/10mm
Do koszyka
Folia bąbelkowa 60cm/50m/B1/10mm
Folia bąbelkowa 60cm/50m/B1/10mm24,00Folia bąbelkowa 60cm/50m/B1/10mmFolia bąbelkowa 60cm/50m/B1/10mm
Do koszyka
Bestseller


Wiedzieliście, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie postanowiła na tablicach ogłoszeniowych rozwiesić arkusze folii bąbelkowej? W ramach odstresowania przed sesją każdy student miał możliwość pstrykania folią na korytarzach uczelni. Jak donoszą źródła, folia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i znikała w okamgnieniu. Pomysł ten tak się przyjął, że zaczęto folię rozwieszać w różnych innych miejscach. W Poznaniu folię bąbelkową znaleźć można było na przystankach autobusowych. Podobnie jak w przypadku uczelni, znikała bardzo szybko. Widać nie ma przesady w tym, że folia ta przyciąga jak magnes.

Folia bąbelkowa pakowanie


Typowe zastosowania folii bąbelkowej


Przepraszamy, że zaczęliśmy przedstawiać Wam sposoby na wykorzystanie folii od pstrykania. Jednak musicie przyznać sami, że jest to ciekawostka godna uwagi. Teraz już przejdźmy do bardziej typowych zastosowań.

1. Uniwersalny materiał do zabezpieczania wielu produktów


Wielokrotnie już w tym tekście padło stwierdzenie, że folia bąbelkowa powszechnie wykorzystywana jest do zabezpieczania towarów. Jednak dzieje się tak nie tylko podczas transportu, ale również podczas magazynowania artykułów. Po co owijać znajdujące się na półkach magazynowych produkty? Przede wszystkim, aby zabezpieczyć je przed wilgocią, pyłem i kurzem. Jeśli magazyn nie jest ocieplony, folia również ochroni artykuły przed niskimi temperaturami. Jeśli natomiast chodzi o transport, to oczywiście folia bąbelkowa zabezpiecza też przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Jak powszechnie wiadomo, szczególnie przydatna jest w momencie, gdy niezbędne jest przetransportowanie produktów delikatnych i kruchych. Wśród artykułów, które najczęściej zabezpieczane są tego rodzaju zabezpieczeniem znajdziecie:
 • urządzenia AGD i RTV;
 • części samochodowe;
 • akcesoria kuchenne;
 • akcesoria ogrodnicze;
 • materiały reklamowe;
 • instrumenty muzyczne;
 • płyty i książki;
 • komputery i jego podzespoły;
 • wyroby szklane i ceramiczne;
 • elementy dekoracyjne;
 • elementy sanitarne.


2. Doskonałej jakości wypełniacz i stabilizator


Wręcz idealne właściwości izolacyjne folii bąbelkowej sprawiają, że doskonale nadaje się ona do użycia jako wypełniacz i stabilizator przedmiotów, które znajdują się wewnątrz opakowania. Idealnie np. sprawdzi się w tej sytuacji folia bąbelkowa z dużymi bąblami BKS. Szczelnie wypełni ona wolną przestrzeń w kartonie, jednocześnie zabezpieczając przewożony towar przed uszkodzeniami. Masz też pewność, że dzięki temu żaden z produktów, nie będzie "latał" po kartonie. Jeśli przychodzi Wam teraz do głowy myśl, że przecież można wybrać karton "na styk" to zdecydowanie odradzamy tego rodzaju praktyki. Zapamiętajcie, że znajdujący się w kartonie artykuł nie powinien dotykać ścian opakowania. Dlaczego? Ponieważ w znacznie większym stopniu narażony jest wtedy na uszkodzenia, w tym np. na zgniecenia. Ponadto niemożliwe a przede wszystkim nierozsądne jest również dobranie odpowiednich kartonów do każdego produktu, który znajduje się w Waszej ofercie. Dlatego do wypełnienia wolnych przestrzeni polecamy folię bąbelkową.


3. Niezbędne zabezpieczenie podczas przeprowadzek


Przeprowadzka to ciężki kawałek chleba. Wie o tym, każdy, kto choć raz miał okazję tego doświadczyć. Jesteśmy pewni, że również Ci z Was, którzy podchodzili do tego zadania na zasadzie "przecież ja nie mam zbyt wielu rzeczy" przekonali się, że wcale nie jest łatwo. Nawet jeśli komuś wydaje się, że nie ma zbyt wielu rzeczy, wychodzi na to, że jest co dźwigać. Dlaczego o tym wspominamy? Z bardzo prostego powodu. Podczas przeprowadzki konieczne jest zabezpieczenie niektórych przedmiotów. Jeśli macie meble, konieczne jest ich owinięcie taśmą, jeśli posiadasz lampy, żyrandole oraz zastawę stołową również nie obędzie się bez zabezpieczenia. Niezależnie od tego, co musicie owinąć, jesteśmy pewni, że poradzą sobie z tym rozmaitej grubości i rozmiary folii w rolkach. Zapewnią one optymalną ochronę i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami do nowego mieszkania lub domu, dotrą nieuszkodzone, w idealnym stanie sprzęty i elementy dekoracyjne i wszystko inne co postanowiliście zabezpieczyć.

4. Izolacja termiczna, czyli jednak z głównych zalet folii bąbelkowej


Właściwości izolacyjne folii bąbelkowej są znane doskonale każdemu, kto korzysta z niej na co dzień. Dlatego właśnie bardzo często możecie spotkać się z tym, że wykorzystuje się ją do zabezpieczania posiłków przygotowywanych na wynos przed utratą ciepła. Jednak to nie wszystko. Jak powszechnie wiadomo, izolacja termiczna działa w obie strony. Jeśli szczelnie zabezpieczycie folią bąbelkową schłodzone jedzenie, to oczywiste jest, że ochroni je przed nadmiernym nagrzaniem. Oznacza to więc, że użycie tego rodzaju folii utrzyma pierwotną temperaturę jedzenia przez dłuższy czas.

Folia bąbelkowa w ogrodnictwie


5. Nieoceniona pomoc w ogrodnictwie


Jeśli ktoś z Was jest zapalonym ogrodnikiem i to właśnie jest jego świat, to zapewne zgodzi się z nami, że folia bąbelkowa jest nieocenionym produktem w tej dziedzinie. Zwłaszcza w okresie późno wiosennym i zimowym. Z uwagi na to, że jak już wyżej wspomnieliśmy, jest to produkt, który wyróżnia się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, to często wykorzystywany jest do zabezpieczania roślin. Co należy zrobić w takim razie? Tak naprawdę niewiele. Wystarczy, że szczelnie owiniesz nią donice, w których znajdują się rośliny. To w zupełności wystarczy, żeby zapewnić im komfortowe warunki do przetrwania zimą. Również przy mocno siarczystym mrozie. Żeby jednak nie było tak łatwo, musicie pamiętać o jednej rzeczy. Ważne jest, żeby folia wystawała ponad górną krawędź donicy. W przypadku roślin, które wyjątkowo źle znoszą niskie temperatury, możecie również je owinąć folią, a nie tylko donice. Pamiętajcie jednak, że materiał ten nie przepuszcza powietrza. Oznacza to, że konieczne jest wykonanie kilku, niewielkich rozmiarów otworów wentylacyjnych.

6. Zapomnij o skrobaniu szyb w samochodzie


Skoro już o tej termoizolacji tak ciągle piszemy, to jeszcze dodajmy jeden sposób na wykorzystanie folii bąbelkowej w tym zakresie. Codzienne skrobanie szyb w samochodzie to zmora każdego, kierowcy, który nie ma możliwości trzymania auta w garażu. Jak temu zapobiec? Wystarczy wziąć odpowiedniej długości i szerokości pasek folii pęcherzykowej i zostawić go na przedniej szybie pojazdu. Wsuń ją pod wycieraczki, które będą pełniły funkcję swoistego mocowania. Fakt, że nie będą one przymarzać do szyby, przy okazji oznacza, że wydłużasz automatycznie ich życie. Dzięki temu nie niszczą się tak szybko i działają poprawnie przez dłuższy czas.

7. Zabezpiecz swoje buty i torebki


Kiedy kończy się jeden sezon, trzeba zrobić miejsce na nowe buty. W takiej sytuacji te, które były w użyciu zapewne czyścicie i chowacie do szafy. A pomyśleliście kiedyś o tym, dlaczego nowe buty mają w środku papiery, które trzeba wyjąć przed założeniem obuwia na stopę? Zapobiegają one zniekształceniom. Dlatego, jeśli odstawiasz buty niezależnie od tego, czy są to szpilki, botki, kozaki czy adidasy pamiętaj, aby zadbać o to, żeby zachowały swój doskonały kształt. Idealnie sprawdzi się do tego folia bąbelkowa. Podobnie zresztą jest z torebkami. Noszenie wszystkich na raz byłoby niemożliwe. Dlatego te, które nosisz rzadziej, wypełnijcie folią. Możecie zabezpieczyć je także z zewnątrz. Dzięki temu jest pewność, że chronicie je przed wilgocią i kurzem.

8. Zabezpieczanie dekoracji i ozdób


Do minimalisty Ci daleko i masz w domu pełno figurek, ozdób i elementów dekoracyjnych? Twoja choinka w święta ugina się od nadmiaru bombek, a wielkanocne zające tylko czekają, aż wystawisz je na komodę w przedpokoju? Zapewne w takiej sytuacji chcesz wyjąć czyste, niezakurzone artykuły i móc od razu cieszyć się nimi. Żeby tak było, wystarczy, że wszystkie figurki i ozdoby dokładnie zabezpieczysz folią bąbelkową.

Zastosowania niestandardowe - folia bąbelkowa pobudza kreatywność


Kolorowa folia bąbelkowa


1. Kolorowe obrazy za jednym dociśnięciem


Lubicie otaczać się oryginalnymi rzeczami? A co powiecie na samodzielnie stworzony obraz? A może najmłodszy członek rodziny się nudzi i szukacie jakiejś oryginalnej zabawy? Propozycja, którą zaraz przedstawimy, doskonale sprawdzi się zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku. Wystarczy, że weźmiecie arkusz folii bąbelkowej i zaczniecie ją malować. Sami wybieracie wzór, sami decydujecie o tym, czy ma być to martwa natura, pejzaż czy może po prostu zbiór połączonych ze sobą ciekawie kolorów. A może w przypadku Waszych pociech na folii pojawi się wóz strażacki albo bohater bajki Psi Patrol? Wszystko zależy od kreatywności Waszej i maluchów. Jakby tego było mało, możecie do folii przyłożyć kartkę papieru i dokładnie docisnąć z każdej strony. Następnie ostrożnie zdjąć i odłożyć do wyschnięcia. Tak zwana zabawa sensoryczna, przy użyciu folii bąbelkowej jest aktywnością, która przeznaczona jest nawet dla rocznych dzieci.

Jeśli już o malowaniu folii pęcherzykowej mówimy, to warto zaznaczyć, że pomalowana powierzchnia nie musi być dociskana do białej kartki. Szukacie ciekawego pomysłu na udekorowanie doniczki lub ściany? Jesteśmy pewni, że wzór, jaki uzyskacie, będzie jedyny w swoim rodzaju, wręcz niepowtarzalny. W jaki jeszcze twórczy sposób można wykorzystać ten rodzaj folii? Przede wszystkim idealnym pomysłem jest wykorzystanie jej półprzeźroczystości. Folia przepuszcza światło, a dzięki znajdującemu się w bąbelkach powietrzu prześwituje ono nieco inaczej. Co Wam to daje? Chociażby możliwość stworzenia oryginalnej ozdoby na abażur.

2. Bąbelkowe zabezpieczenie basenów


Choć firma Sealed Air trudniła się swego czasu produkcją bąbelkowych zabezpieczeń basenów ogrodowych, to wrzucamy to zastosowanie do tych raczej kreatywnych i nietypowych. Od wielu lat bowiem nie zajmują się tym już. A na rynku spotkać można wiele firm w branży basenowej, które oferuje profesjonalne zabezpieczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że (zwłaszcza na zachodzie) nadal popularne jest zabezpieczanie zbiornika z wodą właśnie folią bąbelkową. Jest to bowiem wyjątkowo skuteczny i nad wyraz tani sposób. Wystarczy, że rozłożycie folię pęcherzykową na powierzchni basenu, a będzie się ona unosić na wodzie. W ten sposób nie tylko chronicie wodę przed wychłodzeniem, ale również przed dostaniem się do niej liści, gałęzi, owadów i innych większych zanieczyszczeń.

3. Modna folia bąbelkowa


Tak, tak ... dobrze czytacie. Czy wiedzieliście, że nie tylko na świecie, ale i u nas, na naszym rodzimym rynku pojawiły się części garderoby wykonane z folii bąbelkowej? My też byliśmy w szoku. Autentycznie, aż nie wiedzieliśmy co mamy powiedzieć na to wszystko. Jednak po kolei. Zacznijmy od tego, co wydarzyło się w Paryżu. Ponownie rozumiemy Wasze zdziwienie. Jak to się w ogóle stało, że w światowej stolicy mody, na wybiegu w 2014 roku pojawiła się kolekcja domu mody MM6 Maison Martin Margiela, której jednym z produktów był T-shirt zrobiony z folii bąbelkowej? Nie mamy pojęcie, nie powiemy Wam, jak do tego doszło. Możemy powiedzieć jednak, że tak, to się naprawdę wydarzyło. A teraz wracając na własne "podwórko". W 2018 roku pewna uczennica technikum odzieżowego w Białymstoku zaprojektowała płaszcza i kurtki przeciwdeszczowe z folii bąbelkowej. Co Wy o tym myślicie?

Pies w folii bąbelkowej


4. Folia bąbelkowa pomocna w kuchni


Mycie lodówki, wcale nie jest przyjemną czynnością. Wszystko trzeba wyjmować z półek i szuflad, myć oraz szorować. Nic przyjemnego. Co do tego chyba wszyscy się zgodzimy. A co jeśli powiemy Wam, że niektórzy folii bąbelkowej używają jako wkładek do szuflad w lodówce? Pęcherzyki powietrza sprawią, że pomiędzy podłożem a produktami spożywczymi świeżymi będzie szczelina, która zapewni prawidłową cyrkulację powietrza. To z kolei sprawi, że rzadziej będziecie wyrzucać zgniecione i zepsute owoce czy warzywa. Jeśli natomiast coś się wyleje lub zabrudzi to zamiast męczącego czyszczenia lodówki, wystarczy, że zdejmiecie folię, wyrzucicie ją i położycie nową. Lodówka to nie jedyne miejsce w kuchni, w którym wykorzystana może być folia bąbelkowa. Często wykładane są nią również półki w szafkach. Dzięki temu zabezpieczacie je przed zarysowaniami i zabrudzeniami. Niezależnie od tego ile byśmy w kuchni nie sprzątali, tam i tak zawsze coś jeszcze znajdzie się do roboty. Dlatego ułatwianie sobie życia nie jest niczym złym. Folia bąbelkowa doskonale się do tego nada.


5. Uszczelnij swoje okna


Nie zdążyliście z wymianą okien przed zimą? Jeśli tak, to jednym ze skutecznych sposobów na podniesienie temperatury w domu jest oklejenie okien folią bąbelkową. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wygląda to zbyt elegancko, jednak w takiej sytuacji wydaje nam się, że ważna jest skuteczność. Wystarczy, że wytniecie odpowiedniej wielkości arkusz foli i przykleicie go do ramy. Już po kilku minutach efekt powinien być odczuwalny. Zwłaszcza w siarczyste mrozy i duże wiatry. Poza tym, jeśli macie opory, możecie spróbować pomalować folię i wtedy może się okazać, że całkiem ciekawie to wygląda.

6. Pęcherzyki tylko w folii bąbelkowej, a nie na rękach


Intensywne prace w ogrodzie mogą sprawić, że na dłoniach zaczną pojawiać się pęcherze. Nie jest to nic przyjemnego. Zwłaszcza jeśli końca pracy to nawet nie widać. Co z tym można zrobić? Jednym ze sposobów jest owinięcie trzonków drewnianych i plastikowych narzędzi ręcznych folią bąbelkową oraz zabezpieczenie taśmą klejącą lub gumką recepturką.

7. W szklarni jak w saunie


Jeśli jesteśmy już w wątku ogrodnictwa, to idźmy tą ścieżką jeszcze przez chwilę. Folia bąbelkowa jest doskonałym materiałem termoizolacyjnym. To już ustaliliśmy. Dlatego, jeśli chcecie podnieść temperaturę w szklarni, lub sprawić, żeby utrzymywała się ona przez dłuższy czas to warto w takiej sytuacji skorzystać z właściwości folii pęcherzykowej.

8. Folia bąbelkowa jako zabezpieczenie mebli przed kurzem


Chcecie zabezpieczyć meble znajdujące się w domku letniskowym? W końcu nadchodzi zima, a na kolejną wizytę trzeba poczekać do lata. A może szykuje się remont i szkoda byłoby pochlapać nową kanapę farbą? Zarówno w tym pierwszy, jak i w tym drugim przypadku idealnym zabezpieczeniem będzie wytrzymała folia bąbelkowa. Szczelność sprawi, że nie musicie martwić się także kurzem, który mógłby zanieczyścić tapicerkę. Po skończonym remoncie wystarczy folię przepłukać przy użyciu węża ogrodowego lub pod prysznicem, dobrze wysuszyć i schować - jej zaletą jest też to, że dobrze zwinięta zajmuje mało miejsca.

Tort udekorowany folią bąbelkową


9. Nietypowa dekoracja ciast i deserów


Dekorowanie ciast to nie domena każdego. Niektórzy nie mają zbyt wiele cierpliwości. Ktoś inny może denerwować się na myśl o tym, ile przy tym pracy. A jeszcze inni szukają po prostu oryginalnych i innowacyjnych pomysłów na ozdobienie ciasta. Co w tej sytuacji powiecie na wypieki ozdobione wzorem plastra miodu? Nic prostszego. Jako szablonu użyj folii bąbelkowej. Przygotuj odpowiednią wielkość arkusza, a następnie przyłóż i dociśnij do wierzchu oraz boków ciasta. Dzięki folii bąbelkowej możesz też tworzyć ciekawe formy dekoracji. Wystarczy, że np. posmarujesz folię czekoladą i pozostawisz do ostygnięcia.

10. Pozbądźcie się skraplania wody na spłuczce w toalecie


Czy wiedzieliście, że można zapobiec skraplaniu się wody na spłuczce? Z pewnością można było się domyślać, że jest na to jakiś sposób, ale czy przyszło Wam do głowy, że może w tym pomóc folia bąbelkowa? Jakby tego było mało, jest to wyjątkowo proste. Wystarczy, że wyłożycie spłuczkę od środka folią bąbelkową a właściwości jej termoizolacyjne zapobiegną skraplaniu się wody.

11. Folia bąbelkowa jako podkładka pod materac


A czy wiedzieliście, że folia bąbelkowa może podnieść komfort snu? Oczywiście, nie mówimy, że macie swoje wygodne materace obkładać tego rodzaju produktem. Chodzi po prostu o to, że w momencie, kiedy sytuacja wymusza na nas spanie na materacu, gdzieś na podłodze lub na karimacie w namiocie to warto mieć pod ręką arkusz folii bąbelkowej. Jesteśmy pewni, że poczujesz się jak na wygodnym łóżku. Folia zadziała też jako izolacja, dzięki czemu zimne podłoże nie będzie Ci straszne.

12. Zabezpieczenie rur przed mrozami


Folia bąbelkowa jako zabezpieczenie rur przed zimnem. Aby zapobiec pęknięciu lub zamarznięciu należy szczelnie narażone na niskie temperatury rury owinąć kawałkiem folii bąbelkowej. W celu upewnienia się, że osłona nie spadnie, warto zastosować taśmę pakową.

13. Zapobiegaj pojawianiu się zagnieceń na spodniach


Niektóre ubrania, nawet wisząc na wieszaku, narażone są na wygniecenie. Dotyczy to np. spodnie materiałowych. Jest na to bardzo prosty sposób. Jeśli chcecie temu zapobiec, polecamy Wam folia bąbelkową owinąć wieszaka i dopiero na folii powiesić spodnie. Cieszycie się, że zaoszczędziliśmy Wam chwil spędzonych przy żelazku?

Koperta bąbelkowa biała


Koperty bąbelkowe - jak moglibyśmy o nich zapomnieć


Koperta bąbelkowa to produkt, który od niedawna gości na rynku opakowań. Skąd się wzięła i kto wpadł na pomysł jej stworzenia, nie wiadomo. A przynajmniej my nie mogliśmy znaleźć na ten temat, żadnych informacji. Niewątpliwie jednak był to człowiek, który popisał się kreatywnością i innowacyjnym spojrzeniem na niektóre produkty, z których korzystaliśmy już od wielu lat. Niezależnie od tego, kto na to wpadł, musimy przyznać, że jest to wręcz idealny sposób na zabezpieczenie małych i delikatnych produktów. Jednak nie tylko. Koperty bąbelkowe bardzo często wykorzystywane są także do wysyłki ważnych dokumentów. Gruby papier i zabezpieczająca przed wilgocią, kurzem i pyłem folia to gwarancja tego, że zarówno kruche przedmioty, jak i dokumenty dotrą do odbiorcy w całości. Jakie są jeszcze zalety kopert bąbelkowych? Z pewnością warto zwrócić uwagę na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Jak to się dzieje? Bardzo prosto. Wyobraźmy sobie, że prowadzimy sklep internetowy z akcesoriami kuchennymi. Wysyłamy często łyżki, noże do pizzy czy foremki do ciastek. Żaden z tych przedmiotów nie musi zapakowany być w karton. Można bez problemu umieścić je w kopercie bąbelkowej. Następnie zakleić i po sprawie. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych zabezpieczeń, w postaci poduszek powietrznych czy dodatkowych akcesoriów w postaci taśm pakowych. W przypadku, jeśli produkt jest bardzo mały, możesz przed zaklejeniem, złożyć kopertę na pół. Wszystko to sprawia, że koperty bąbelkowe są wyjątkowo często wybieranym produktem. Korzystanie z nich sprawia, że oszczędzacie pieniądze na materiałach oraz czas, dzięki czemu możliwe jest zoptymalizowanie procesu pakowania przesyłek. W naszej ofercie znajdziesz m.in.:
 • koperty bąbelkowe kolorowe - produkty cieszące się ogromną popularnością wśród właścicieli sklepów internetowych oraz osób prowadzących sprzedaż wysyłkową. Bardzo często jednak zdarza się również tak, że sięgają po nie Klienci detaliczni. Zwłaszcza jeśli zależy im na tym, aby ich przesyłka jeszcze przed rozpakowaniem zrobiła wrażenie na odbiorcy. Wśród produktów znajdziecie koperty kolorowe matowe oraz metalizowane. Bardzo często wykorzystywane są w celach reklamowych i marketingowych. Bez problemu możecie na nich umieścić logo swojej firmy;
 • koperty bąbelkowe foliowe - najczęściej wykonane są z wielowarstwowego tworzywa, jakim polietylen o niskiej oraz średniej gęstości (LDPE, MDPE). Charakteryzują się zwiększoną odpornością na zerwanie i wilgoć;
 • koperty bąbelkowe pakiety 100 sztuk - Opako jako hurtownia artykułów biurowych oraz magazynowych oferuje często swoim Klientom pakiety kopert bąbelkowych w korzystnych cenach;
 • koperty bąbelkowe białe - tradycyjne koperty, w różnych rozmiarach wewnątrz wyłożone doskonałej jakości folią bąbelkową;
 • koperty bąbelkowe CD - tego rodzaju koperty charakteryzują się wysoką wytrzymałością na oddziaływanie zewnętrzne. Mamy na myśli między innymi uderzenia, otarcia, zakurzenia oraz zawilgocenia. Wnętrze koperty wyściełane jest solidną folią bąbelkową, dzięki czemu gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, jaką drogę musi przebyć płyta do punktu docelowego. W ofercie sklepu Opako znajdziecie koperty na płyty CD zarówno w standardowym kolorze, czyli białym, jak również jako produkt zdobiony, powlekany folią PE. To jednak nie wszystko. Dostępne są też koperty w wersji metalizowanej, eleganckiej - co do ilości kolorów z pewnością się nie ograniczaliśmy.

Ponadto dostępne są różne wielkości. W tym m.in.:

Zadbaj o personalizację


Koperty, które znajdziesz w naszej ofercie to produkty, wykonane z doskonałej jakości materiałów. Z uwagi na szeroki wybór, jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Przedstawiliśmy już szereg zalet kopert bąbelkowych. Teraz chcemy powiedzieć o jeszcze jednej. Papier jest doskonałym materiałem do tego, aby umieścić na nim logo swojej firmy. Dlatego, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście prowadząc własny np. własny sklep internetowy to warto nadrobić stracony czas. Nie jest nadużyciem stwierdzenie, że Konsumenci bardziej ufają firmom, które nie mają problemu z pokazywaniem swojej tożsamości. Jeśli wydaje Wam się to nierozsądne, bo przecież Klient dokonał już zakupu w waszym sklepie, to pamiętajcie o tym, że utrzymanie Klienta jest około 3 razy tańsze, niż znalezienie nowego. Dlatego warto w miarę możliwości przypominać o sobie. Jednym ze sposobów na to jest właśnie logo na kopercie. Jeśli zainteresowaliśmy Cię tym rozwiązaniem, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi Klienta. Wykonujemy nadruki na standardowych rozmiarach kopert bąbelkowych. Jaka jest cena wykonania nadruku? Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości jest druk, oraz od ilości użytych kolorów. Jeśli jest to Wasz pierwszy projekt, to pamiętajcie, że logo nie powinno zajmować więcej niż 30% powierzchni koperty. Dodatkowo nie powinien on znajdować się przy samej krawędzi produktu. Minimalny nakład w przypadku kopert bąbelkowych wynosi 100 sztuk.

Rozwijana folia bąbelkowa


Co jeszcze znajdziecie w naszej ofercie?


Folia bąbelkowa to produkt o uniwersalnym zastosowaniu. Wykorzystywana jest niemal w każdej branży. Znana i ceniona na całym świecie. Właściwości tego produktu sprawiają, że od wielu lat stanowi on jeden z najpopularniejszych materiałów do zabezpieczania różnego rodzaju produktów podczas transportu czy przeprowadzki. Jak udało nam się pokazać wyżej, posiada również szereg innych, czasami wręcz nietypowych zastosowań. Dlatego właśnie w naszej ofercie znajdziesz doskonałej jakości folie pęcherzykowe różnego rodzaju. Rozpocznijmy może od podziału na szerokości rolek. Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty, które znajdziesz zaglądając do odpowiedniej kategorii:To jednak niejedyny podział i niejedyne rodzaje folii bąbelkowej, które znajdziecie w naszym sklepie. Wśród dostępnych produktów jest:
 • folia bąbelkowa antystatyczna - jak każda folia bąbelkowa, tak również ta ma doskonałe właściwości ochronne w zakresie amortyzacji drgań oraz ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak w przypadku sprzętów elektronicznych to nie wystarcza. Do tych szczególnych rodzajów produktów należy np. telewizor, komputer, lodówka, pralka czy sprzęt audio. Jednak nie tylko o wielkie gabarytowo rzeczy chodzi. Szczególnego zabezpieczenia wymagają również, chociażby części komputerowe. Dlaczego? Ponieważ wrażliwe są one na wyładowania elektryczne. Jeśli planujecie transport sprzętów eleketronicznych zachęcamy do zaopatrzenia się w folię bąbelkową antystatyczną;
 • folia bąbelkowa B2 - co oznacza ten symbol? Im wyższy numer, tym lepsza wytrzymałość na uszkodzenia i rozerwanie. Folia B2 charakteryzuje się grubością na poziomie 60 gr/m². Z kolei folia B1 ma grubość 40 gr/m²;
 • folia bąbelkowa B3 - zgodnie z informacjami zawartymi powyżej, folia B3 wyróżnia się lepszą jakością i wytrzymałością od folii B1 i B2. Jej grubość wynosi 75 gr/m²;
 • folia bąbelkowa duże bąble BKS - jaka jest cecha charakterystyczna tego rodzaju folii bąbelkowej? Standardowy produkt, zbudowany jest z dwóch warstw poduszeczek powietrznych. Każdy pęcherzyk ma średnicę 1 cm. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku folii bąbelkowej duże bąble. Pęcherzyki mają bowiem średnicę aż 3 cm. Jak przekłada się to na właściwości i zastosowanie tego rodzaju zabezpieczenia? Przede wszystkim, w pierwszej kolejności wspominamy o tym, że zwiększają się właściwości amortyzacyjne. Większa poduszka powietrzna oznacza lepsze zabezpieczenie. Czyli owinięte folią delikatne przedmioty są jakby dodatkowo zabezpieczone przed zarysowaniami, uderzeniami i wilgocią. Pomimo tego, że bąble są aż o 2 cm większe, to nie musicie obawiać się tego, że folia traci swoje właściwości elastyczne. Nadal jest to produkt, który doskonale dopasowuje się do kształtu zabezpieczanego artykułu.
Woreczek bąbelkowy


Woreczki bąbelkowe - sprytny sposób na ułatwienie sobie pracy


Woreczki pęcherzykowe to produkty wykonane z wysokiej jakości folii bąbelkowej. Z uwagi na ich rozmiar oraz wygodną wykorzystuje się je do pakowania przedmiotów niewielkich rozmiarów. Ich zadaniem, tak samo, jak w przypadku klasycznej folii bąbelkowej jest ochrona znajdującego się wewnątrz sprzętu. Woreczki posiadają takie same właściwości zabezpieczające - chronią przed wstrząsami, uderzeniami oraz wilgocią. Ponadto chronią też przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, które mogą doprowadzić do uszkodzenia i zniszczenia tych artykułów. Tego rodzaju zabezpieczenie służy przede wszystkim do pakowania wszelkiego rodzaju gadżetów, elementów elektronicznych, w tym również telefonów oraz akcesoriów komputerowych. Dlaczego warto korzystać z tego rodzaju zabezpieczenia? Przede wszystkim dlatego, że jest to ogromna oszczędność czasu. Włożenie artykułu do woreczka oraz jego zamknięcie jest wyjątkowo proste i szybkie. Doskonale widoczne jest to na przykładzie sklepów internetowych, gdzie szybkość realizacji ma znaczenie. Przede wszystkim dlatego, że jest to jeden z czynników, który pod uwagę biorą Konsumenci, podejmując decyzję zakupowe. Ponadto lepsza organizacja pracy sprawia, że pojawi się możliwość szybszej obsługi zamówień. A tym samym może to wpłynąć na pojawienie się większej liczby chętnych do zakupów. Wśród dostępnych w naszym sklepie ofert, znajdziesz woreczki bąbelkowe bez paska klejącego oraz woreczki bąbelkowe z paskiem klejącym.

Folia bąbelkowa a folia piankowa - poznaj różnice


Właściwości i zastosowanie folii bąbelkowej przedstawiliśmy już stosunkowo dokładnie. Chcielibyśmy teraz wspomnieć o folii piankowej. Dlaczego? Ponieważ również w pewnym stopniu ma coś wspólnego z pęcherzykami powietrza. Zaintrygowani? Zastanawiacie się pewnie, jak to możliwe, bo przecież powierzchnia folii piankowej jest gładka i delikatna. Jednak musicie wiedzieć, że w jej wnętrzu znajduje się wiele, wyjątkowo małych pęcherzyków powietrza, które gwarantują doskonałą amortyzację. Powiecie nic dziwnego, przecież właśnie tak działa folia pęcherzykowa. I w zasadzie nie możemy się z wami nie zgodzić. Jaka jest więc różnica pomiędzy tymi dwoma produktami? Musicie wiedzieć, że jak bardzo byśmy nie wychwalali folii bąbelkowej, to musimy przyznać, że folia piankowa znacznie lepiej nadaje się do ochrony produktów szklanych oraz tych wykonanych z polerowanego drewna. Są to materiały nad wyraz delikatne, a co za tym idzie wyjątkowo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wszelkie ślady, jakie mogą pojawić się z uwagi na przyklejenie się folii bąbelkowej, mogą sprawić, że na powierzchni tych produktów pojawią się ślady, które mogą być trudne do usunięcia. Jak to się dzieje, że folia piankowa jest bardziej przystosowana do takich delikatnych materiałów? Powód jest jeden, choć zasadniczy - folia piankowa jest wykonana z materiału całkowicie bezpyłowego. Co to oznacza? A no to, że nie pozostawia właśnie żadnych włókien i nie przykleja się do powierzchni.

Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa to produkt, który podobnie jak folia pęcherzykowa pełni funkcję zabezpieczającą, oddzielającą oraz wypełniającą. Jednak konstrukcja folii piankowej sprawia, że jest ona bardziej wytrzymała niż folia pęcherzykowa. Pomimo tego, że jest cieńsza i lżejsza. Oznacza to też, że jest łatwa w przechowywaniu. Niestety nie jest tak, że ma same zalety. Nie polecana jest np. do zabezpieczania elementów elektronicznych.

A co zamiast zabezpieczeń wykonanych z folii polietylenowej?


Folia bąbelkowa jest produktem, który spełnia wszystkie oczekiwania i wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów. Podobnie jak folia piankowa jest produktem, który nadaje się do recyklingu. To jednak może okazać się za mało. Co w takiej sytuacji zrobić? Z jakiej formy zabezpieczenia może korzystać właściciel sklepu z ekologiczną żywnością? Dobrze przecież byłoby, gdyby był to produkt w pełni ekologiczny. Jednak nie tylko tego rodzaju przedsiębiorstw to dotyczy. Ekologiczne wypełniacze do paczek odgrywają ogromną rolę w erze przesyłek internetowych. Mamy rozwiązanie idealne - papier bąbelkowy ekologiczny. Zaskoczeni? Żeby się dowiedzieć więcej, czytajcie dalej.

Ekologiczny papier bąbelkowy - alternatywa dla folii bąbelkowej


Czy warto w pełni rezygnować z korzystania z folii bąbelkowej? Biorąc pod uwagę zakres wykorzystania oraz doskonałe właściwości, odpowiedź jest kategorycznie przecząca. Jednak jeśli musisz wprowadzić element większej troski o środowisko lub chcesz spróbować czegoś innego, to zapraszamy do zapoznania się z papierem bąbelkowym. Jest to produkt, który wyprodukowany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a konkretniej rzecz ujmując z makulatury. Z tym produktem z pewnością wpiszecie się w ekologiczny trend, jaki od kilka lat nieprzerwanie trwa. Co warto wiedzieć o tym rodzaju zabezpieczenia? Podobnie jak folia bąbelkowa produkt ten ma właściwości amortyzacyjne. I tak samo chronią one zawartość przesyłki przed nieszczęsnymi skutkami wstrząsów, zgnieceń oraz rzucania. Papier bąbelkowy ekologiczny jest też wyjątkowo lekki, a co za tym idzie łatwy i szybki w użyciu. Produkt idealnie sprawdzi się jako wypełnienie pustych przestrzeni w przesyłkach.

Porównanie, jakiego jeszcze nie było


Na rynku dostępnych jest wiele sposobów na zabezpieczenie produktów przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią oraz kurzem i pyłem. Wybór zależeć powinien od tego, jakimi produktami handlujecie. Do czego potrzebny jest Wam ten produkt. Wiemy, że każdy ma inne oczekiwania. Właśnie dlatego oprócz folii bąbelkowej pokazaliśmy Wam, jeszcze kilka innych przykładów, które również doskonale sprawdzą się podczas zabezpieczania produktów delikatnych, kruchych. Produktów, które mogą być wykorzystywane jako wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie. Żeby jednak lepiej zobrazować czym różnią się od siebie te produkty, a co je łączy postanowiliśmy przygotować dla Was specjalną tabelę.
Cecha charakterystycznaFolia bąbelkowaFolia piankowaPapier bąbelkowy ekologiczny
Elastycznośćtaktakznacznie mniejsza niż w przypadku folii
Rozciągliwośćtaktaknie
Wysoka wytrzymałośćtaktaktak
Niska waga własnataktaktak
Kompaktowośćzależy od wymiarów rolkizależy od wymiarów rolkizależy od wymiarów rolki
Możliwość wielokrotnego użytkutaktaktak
Nadające się do recyklingutakciężka do przetworzeniatak
Zabezpieczanie małych i dużych przedmiotówtaktaktak
Uniwersalnośćtaktaktak
Szeroki zakres zastosowaniaSzeroki zakres zastosowania
nieporównywalnie szerszy of folii piankowej i papieru bąbelkowego
taktak
Szczelnośćtaktaknie
Izolacja termicznataktaknie
Wodoodpornośćtaktaknie
Możliwość zabezpieczania elementów elektronicznychtaknietak

Folia bąbelkowa globus

Podsumowanie - czego dowiedzieliście się o folii bąbelkowej?


Jak już wszyscy wiemy, folia bąbelkowa należy do podstawowych materiałów, które służą do zabezpieczania przesyłek. Jednak w dzisiejszym wpisie przedstawiliśmy Wam również szereg innych zastosowań, z których słynie ten produkt. Wielorakość zalet, w tym doskonałe właściwości amortyzacyjne, ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami zewnętrznymi w połączeniu z niską ceną sprawiają, że jest to produkt niemal idealny. Wszechstronne zastosowanie zdziwiło również nas podczas pisania tego artykułu. Zaskoczeniem nie jest stwierdzenie, że folia bąbelkowa najczęściej wykorzystywana jest na rynku e-commerce, w firmach przeprowadzkowych oraz na magazynach wysyłkowych. Wszystkie te przedsiębiorstwa wymagają produktów najwyższej jakości. Wszak od tego w dużej mierze zależy ich wizerunek oraz efektywność. Dlatego właśnie nie wybierając produkt do firmy, nie zwracajcie uwagi wyłącznie na cenę. Na co więc należy zwracać uwagę podczas wybierania folii bąbelkowej? Oprócz wymiarów - co jest chyba oczywiste, najważniejszym parametrem jest grubość. Podawana jest ona w mikronach. Im wyższy parametry, tym folia jest grubsza. Dokładnie przemyślcie zakup. Warto żebyście sprawdzili ile kosztuje folia, kto jest producentem i jakie ma parametry. Zastanawiacie się również pewnie, jak folia bąbelkowa dociera do Was, jeśli nie macie możliwości odebrania zamówienia samodzielnie. Musicie pamiętać, że jest to produkt gabarytowy. Choć waży mało, to jednak zajmuje dużo miejsca. Ile waży jedna rolka? Oczywiście to wszystko zależy od jej wymiarów. Dla przykładu podamy Ci, że rolka o szerokości 50 cm i długości 100 metrów waży około 1690 gramów.

Wśród produktów, które Wam dzisiaj polecaliśmy, znajduje się zarówno tradycyjna folia bąbelkowa, folia piankowa, jak i ekologiczny papier bąbelkowy. Wszystkie te produkty spełniają podobne funkcje, jednak tak jak udało nam się już zaznaczyć, w pewnych kwestiach różnią się od siebie. Jeśli zastanawiacie się, którą wersję wybrać musicie dokładnie zapoznać się z ich parametrami. Jednak najważniejsze jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakie produkty będziecie zabezpieczać i na jakim zastosowaniu zależy Wam najbardziej. Dlaczego to jest tak ważne? Chociażby dlatego, że jak widzieliście na podanych przykładach, folia bąbelkowa ma wielorakie zastosowanie. Od zabezpieczania przesyłek, poprzez tworzenie ciekawych ozdób i obrazów, aż po funkcje terapeutyczne. Jeśli nadal macie jakieś wątpliwości lub jeśli chcecie złożyć zamówienie, zapraszamy do kontaktu z działem obsługi Klienta. Możecie zrobić to pod numerem 228531689 lub pod adresem mailowym [email protected]. Na stronie znajdziecie także formularz. Życzymy udanych zakupów.
Folia bąbelkowa bez tajemnic
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie