Natalia KabałaNatalia Kabałaniedziela, 24 lipca 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 618
Ilość komentarzy: 0

Pianka tapicerska poliuretanowa, jaką wybrać?

Pianka tapicerska poliuretanowa, jaką wybrać?

pianka piramidowa

Wiele osób bardzo chętnie sięga po ekonomiczne niezawodne rozwiązania, które pozwalają na dopasowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb. Zwykle pracy takie obejmują wszelkie kwestie remontowe budowlane czy sprawy związane z realizacją przestrzeni.

A co, jeśli chcemy sięgnąć po ekonomiczne rozwiązanie, które przyda się nam w wielu sytuacjach? Najlepiej będzie, jeśli będziemy orientowali się w tym, jakie produkty są dostępne na rynku i w jaki sposób można z nich skorzystać.

Jednym z takich przedmiotów jest nie wszystkim znana poliuretanowa pianka tapicerska. Materiał ten jest wyjątkowo ceniony ze względu na szereg specyficznych właściwości. Dzięki temu, że pianka znacząco wyróżnia się pośród innych produktów, które można wykorzystać, z jej zastosowaniem spotkamy się praktycznie w każdej branży.

Poliuretanowa pianka tapicerska to świetny materiał, dlatego warto wiedzieć, jaką piankę najlepiej wybrać i co właściwie można z niej zrobić.

Poliuretanowa pianka tapicerska - z czego jest zrobiona?


Zacznijmy od tego, że skupimy się na tym, z czego właściwie produkowana jest pianka poliuretanowa. Materiał ten to specjalny rodzaj tworzywa sztucznego, które produkowane jest dzięki możliwości spieniania poliuretanu. Proces ten pozwala na znaczące zwiększenie objętości tego surowca a przy tym uzupełnienie go o dodatkowe właściwości.

Nazwa pianka poliuretanowapochodzi od tego, jaką formę przyjmuje ostateczny produkt - jest to utwardzona pianka wykonana z poliuretanu. Bardzo często ta nazwa uzupełniona jest o dodatkowe określenie - na przykład pianka tapicerska, ze względu na to, że materiał ten jest wykorzystywany szczególnie w branży meblarskiej – np. do wykonywania siedzisk, puf, kanap czy foteli.

Inną wersją, z jaką możemy się spotkać, to pianka amortyzująca. Nazwa ta również wynika z właściwości tego materiału, ponieważ bezpośrednio odnosi się do tego, że pianka ma właściwości amortyzacyjne. Jest tak dlatego, że poliuretan jest wysoce odporny na wiele uszkodzeń mechanicznych a przy tym amortyzuje także uderzenia i wstrząsy.

Pianka amortyzująca ma szczególne zastosowanie w branży związanej z transportem i logistyką, gdzie pojawia się konieczność na zastosowanie zarówno lekkiego, jak i wytrwałego materiału ochronnego.

Do czego można wykorzystać piankę poliuretanową?


Tak, jak wspominaliśmy wyżej, tapicerska pianka poliuretanowajest przeznaczona głównie do produkcji mebli.

Jeżeli chodzi o inne możliwości skorzystania z właściwości pianki poliuretanowej, to jest ona chętnie używana do izolacji akustycznej w różnych przestrzeniach. Pianka świetnie wygłusza wszelkie dźwięki i dlatego wiele osób chętnie stosuje specjalne modele pianek z piramidkami, które dodatkowo pochłaniają dźwięki.

Jeżeli mówimy już o izolacji akustycznej, to pianka sprawdzi się także jako izolator termiczny. Ochroni zatem zarówno przed zbyt wysokimi, jak i zbyt niskimi temperaturami. W tym wydaniu istotną zaletą pianki jest także to, że jest ona odporna na wilgoć i nie ulega zniszczeniu pod jej wpływem.

Jeżeli chodzi o inne możliwości zastosowania pianki poliuretanowej to bardzo chętnie jest ona używana do:
 • produkcji wypełnień do mebli oraz materacy,
 • tworzenia specjalnych mat wygłuszających do oklejenia ścian,
 • produkcji opakowań do transportu wrażliwych i delikatnych przedmiotów,
 • produkcji specjalnych walizek przystosowanych do przechowywania oraz transportu wrażliwych przedmiotów związanych z dziedziną naukową oraz fotograficzną,
 • produkowania zabawek dla dzieci,
 • tworzenia akcesoriów sportowych,
 • i wielu innych.

pianka poliuretanowa

Jaką piankę poliuretanową warto wybrać?


Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaką piankę poliuretanową warto wybrać, to koniecznie przejrzyj ofertę naszego sklepu na www.opako.com. To właśnie tam udostępniamy naszym klientom bogatą gamę produktów, które różnią się między sobą pod kilkoma względami.

Dzięki dużej różnorodności ofert, klienci mogą sprawdzić, jakie propozycje najlepiej nadadzą się do określonych zadań.

Przeglądając dostępne produkty, możesz porównać ich specyfikę techniczną między sobą, co pozwoli Ci na zweryfikowanie tego, które z nich najbardziej Ci odpowiadają.

Na jakie parametry przy zakupie pianki tapicerskiej warto zwrócić uwagę?


Jeśli interesuje Cię zakup profesjonalnej pianki poliuretanowej, to z pewnością zastanawiasz się, które parametry powinny być najbardziej istotne. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego umieszczając każdą ofertę produktu dostępnego w naszym sklepie, załączamy do niego poglądowe zdjęcia oraz szczegółowy opis specyfikacji technicznych.

Dzięki temu, że nasze produkty są dokładnie opisane, klienci mogą łatwiej dokonać wyboru.

Na co zatem warto zwrócić uwagę?  Z pewnością sprawdź:

 • dokładne wymiary pianki - szczególności jej grubość,
 • upewnij się, że wybrana długość oraz szerokość wystarczy do Twoich potrzeb,
 • sprawdź, z jakim rodzajem pianki masz do czynienia - można wyróżnić pianki o gładkiej, jak i chropowatej powierzchni a także pianki o różnym poziomie gęstości,
 • upewnij się, że Twoja pianka ma przeznaczenie do tapicerstwa - zwykle te rodzaje pianki są nieco mocniejsze i bardziej sprężyste, ponieważ ze względu na ich przeznaczenie w codziennym funkcjonowaniu, są silniej narażone na odkształcenia pod wpływem ciężaru.

Jeżeli masz wątpliwości czy Twój wybór będzie odpowiedni, koniecznie skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy z pewnością Ci doradzą.

Dlaczego warto korzystać z pianki?


Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego warto korzystać z pianki poliuretanowej, to możemy podpowiedzieć, jakie zalety ma ten materiał. Wiele osób ceni sobie pianki poliuretanoweze względu na:
 • wysoką uniwersalność - pianki nadają się do szerokiego zastosowania i nawet jeżeli przy jednym zadaniu pozostaną nam jakieś resztki materiału, to prędzej czy później wykorzystamy ją do innych celów, np. do uszczelnienia paczki do wysyłki,
 • niską wagę - ze względu na to, że pianka jest w pewnym sensie wykonana również z powietrza, to ma ona niewielką wagą - dzięki temu pianka świetnie sprawdza się jako wypełnienie do paczek, nie dodając im ciężaru, który mógłby podnieść koszty przesyłki,
 • niska cena - pianki poliuretanowym są bardzo tanie, uwzględniając ich szerokie zastosowanie,
 • możliwość ponownego wykorzystania - materiał ten jest wysoce odporny na użytkowanie i nie ulega zniszczeniu - na przykład pod wpływem wilgoci, dzięki czemu można wielokrotnie z niego korzystać.

Jak widać korzyści ze stosowania pianek poliuretanowych jest wiele, ale wszystkie związane są z indywidualnym zapotrzebowanie na dane materiały.

Wybierając piankę poliuretanowądo własnego użytku, z pewnością dostrzeżesz zalety, które może dać Ci ten produkt.


pianka tapicerska

Gdzie kupię najlepsze pianki poliuretanowe?


Jeśli nasza oferta zainteresowała Cię pod względem dostępności produktów, to zapraszamy Cię do zakupów właśnie u nas. Dostępne w naszym sklepie akcesoria wyróżniają się wysoką jakością oraz atrakcyjnymi cenami, które sprawiają, że wiele osób jest zadowolonych z zakupów.

Koniecznie odwiedź naszą stronę www.opako.com, aby dowiedzieć się więcej.

pianka poliuretanowa
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie