Poznaj historię i zastosowanie kopert

14 października 2021

Czasy się zmieniają, więc i forma komunikacji przybiera różne formy. Początek korespondencji listowej był nad wyraz zaskakujący. Wiadomość zapisywana na glinianej tabliczce była przykrywana kolejną warstwą gliny. Całość wypiekano i dostarczano do odbiorcy. Dziś postęp technologiczny doprowadził nas do wiadomości SMS i e-mail. Choć pisanie odręcznie listów jest już rzadkością, to jednak koperty nadal mają mocną pozycję na rynku. Z artykułu można dowiedzieć się więcej.

Czytaj więcej...

Wszystko co musicie wiedzieć o kartonach

11 października 2021

Karton jest opakowaniem które góruje nad innymi materiałami. Jest ekologiczny dzięki czemu znacznie wyprzedza w popularności tworzywa sztuczne. Z kolei jest znacznie tańszy niż szkło. Nic więc dziwnego że wiele firm w branży spożywczej i gastronomicznej korzysta z kartonowych opakowań. Podobnie jest w logistyce. Kartony są niezbędne do tego, aby prawidłowo funkcjonowała chociażby branża e-commerce. Więcej dowiecie się z tekstu.

Czytaj więcej...

Woreczki strunowe - innowacyjne opakowanie

10 października 2021

Woreczki strunowe potrzebowały 46 lat, aby z plastikowego zamka do odzieży ewoluować w torebki strunowe, pod jaką postacią znamy je dzisiaj. Chronią one produkty przed wilgocią i brudem. To tanie i popularne opakowanie wielokrotnego użytku, które swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w gastronomii i przemyśle. Znakomicie sprawdza się do przechowania małych elementów, chemii czy żywności. Woreczki posiadają wiele rozmiarów i dwa rodzaje szczelnych zamknięć.

Czytaj więcej...

Folia bąbelkowa bez tajemnic

7 października 2021

Folia bąbelkowa to jedno z najczęściej wybieranych zabezpieczeń produktów, które przeznaczone są do wysyłki. Jest niezastąpionym elementem wyposażenia magazynów wysyłkowych, sklepów internetowych oraz firm przeprowadzkowych. Doskonała jakość folii bąbelkowej zapewnia, że również te delikatne i kruche przedmioty będą doskonale zabezpieczone. Wśród dostępnych produktów znajdują się też koperty bąbelkowe i torebki bąbelkowe. Szeroki zakres zastosowania folii sprawia, że wykorzystywana jest wszędzie

Czytaj więcej...

Wszystko o foliach bąbelkowych

7 października 2021

Poznaj wszystkie cechy folii bąbelkowej i jej nietypowe zastosowania. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się kto wynalazł folię powietrzną i jakie było jej pierwotne wykorzystanie. Znajdziesz u nas również informacje dotyczące właściwości folii bąbelkowej i dokładane dane dotyczące rodzajów folii. Możesz sprawdzić, jakie produkty znajdziesz w naszym sklepie. Skorzystaj również z naszej listy 30 nietypowych rozwiązań dla folii bąbelkowej.

Czytaj więcej...

Torebki strunowe, czyli nowatorskie rozwiązanie

6 października 2021

Torebki strunowe to produkty, które dostępne są niemal w każdej branży. Wykorzystywane w drogeriach, sklepach odzieżowych, na magazynowach oraz w sklepach internetowych. Szeroki zakres zastosowania mają też w gospodarstwie domowym. Znajdujące się w naszej ofercie produkty cieszą się ogromną popularnością z uwagi na doskonałą jakość i konkurencyjną cenę. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem worków strunowych lub woreczków z zamkiem błyskawicznym sprawdź naszą ofertę.

Czytaj więcej...

Zadbaj o estetyczne przesyłki z twojego sklepu

24 czerwca 2021

W naszym sklepie znajdziesz wiele artykułów, dzięki którym zapakujesz swoje produkty do wysłania. Mamy w swojej ofercie również narzędzia ułatwiające i usprawniające pakowanie oraz szereg ozdób, dzięki którym możesz spersonalizować zamówienie. Sprawdź ofertę naszego sklepu, w którym znajdziesz szereg produktów, które szczegółowo opisaliśmy poniżej.

Czytaj więcej...

Bądź eko - skorzystaj z naszych propozycji

24 czerwca 2021

W naszym sklepie znajdziesz osobną kategorię produkty eko, w której umieściliśmy wszystkie nasze propozycje dobre dla środowiska naturalnego. Znajdziesz tam produkty wykonane z naturalnych produktów lub z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom, dostarczając wam szeroki zakres produktów, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Czytaj więcej...

Przechowywanie opakowań w magazynie

24 czerwca 2021

Prawidłowe i bezpieczne przechowywanie kartonów jest istotną częścią logistyki. Czy to sklep internetowy, hurtownia czy firma przeprowadzkowa, kartony są niezbędnym narzędziem do ich pracy. Prawidłowe przechowywanie wypełnionych i pustych pudełek wydłuża ich żywotność, a w wielu przypadkach może również ułatwić pracę. Warto więc zadbać o ich prawidłowe składowanie w magazynie.

Czytaj więcej...

Artykuły papiernicze i akcesoria biurowe

24 czerwca 2021

Działalność każdego pracownika biurowego wymaga kompetentnej organizacji miejsca pracy. Aby terminowo i sprawnie sporządzać dokumenty biznesowe, a także skutecznie planować czas, będziesz potrzebować dużej ilości materiałów piśmiennych. Ponieważ zużycie papieru, długopisów i innych ważnych atrybutów biura jest duże, najbardziej opłaca się zamawiać je hurtowo przez Internet.

Czytaj więcej...

Przydatne akcesoria podczas przeprowadzki

23 czerwca 2021

Podpowiemy ci jak zorganizować dobrze przeprowadzkę, aby cały proces był zorganizowany, łatwy i szybki. Wskażemy ci również na niezbędne artykuły do przeprowadzki, które znajdziesz w naszym sklepie. Wytłumaczymy ci, jakie rozwiązania sprawdzą się w konkretnych sytuacjach. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby być przygotowanym na przeprowadzkowe szaleństwo.

Czytaj więcej...

Pakowanie prezentów - porady, gotowe opakowania

23 czerwca 2021

Przygotowaliśmy kilka porad dotyczących pakowania prezentów. Podpowiemy z jakich artykułów skorzystać, aby efektownie zapakować prezent minimalnym kosztem. Możesz również skorzystać z naszej oferty gotowych ozdobnych opakowań, które są bardzo efektowne i nie wymagają od ciebie czasu, na zapakowanie prezentu.

Czytaj więcej...

Bezpieczne pakowanie przesyłek

23 czerwca 2021

Wiemy, jak istotnym procesem jest pakowanie przesyłek. Stworzyliśmy więc szeroką gamę produktów, które można wykorzystać w tym celu. W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór opakowań do przesyłek, wypełniaczy do paczek, zabezpieczających folii bąbelkowych i wiele innych produktów, ułatwiających odpowiednie zabezpieczenie przesyłek.

Czytaj więcej...

Zalety i wady opakowań ekologicznych

23 czerwca 2021

Problem zanieczyszczenia plastikiem i ogromnych wysp śmieci na oceanach zmusza producentów do poszukiwania kreatywnych rozwiązań w projektowaniu opakowań. Dla każdej marki opracowanie projektu opakowania jest zadaniem priorytetowym i jednym z najpoważniejszych wyzwań. Zwracają się one coraz częściej w stronę ekologicznych opakowań.

Czytaj więcej...

Wypełniacze do pudełek prezentowych i paczek

23 czerwca 2021

Niedrogim i skutecznym sposobem na nadanie prezentowi reprezentacyjnego wyglądu jest umieszczenie w środku kolorowego wypełniacza. Tak samo jest w przypadku zabezpieczania towarów do wysyłki. Wypełniacze to uniwersalne materiały opakowaniowe, które pełnią wiele funkcji.

Czytaj więcej...

Jak przygotować się do remontu

23 czerwca 2021

Remont mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Jednak po odpowiednim przygotowaniu można nie tylko wykonać naprawy na czas, ale także zaoszczędzić pieniądze. Jak przygotować się do remontu mieszkania, aby nie stał się on dla Ciebie i Twoich domowników nieprzyjemnym sprawdzianem, dowiesz się z naszego artykułu.

Czytaj więcej...

Jak przechowywać dokumenty w biurze

23 czerwca 2021

Nasza przestrzeń życiowa, czy to w domu, czy w miejscu pracy, szybko się zapełnia. Wydawać by się mogło, że niedawno wprowadziliśmy się do nowego przestronnego biura, ale minął już rok i z trudem możemy znaleźć wolną przestrzeń na „wciśnięcie” najpotrzebniejsze dokumenty. Jednocześnie około połowę zgromadzonych dokumentów czy przedmiotów pracownicy wykorzystują sporadycznie. W związku z tym naturalnie pojawia się pytanie jak przechowywać dokumenty w biurze.

Czytaj więcej...

Optymalizacja opakowań w logistyce małych towarów

23 czerwca 2021

Wysyłanie małych partii towarów jest coraz bardziej popularne odkąd sklepy internetowe i zakupy przez internet stały się nieodłączną częścią naszego życia. Optymalizując pakowanie i procesy związane z opakowaniem, można uzyskać ogromne oszczędności kosztów, zwiększyć konkurencyjność i chronić środowisko.

Czytaj więcej...

Jakie są rodzaje opakowań

22 czerwca 2021

Wyobraź sobie, jak wyglądałby świat bez transportu ładunków i przechowywania różnych przedmiotów. Trudno prawda? Rozwój transportu i sposobów przechowywania zmienił świat. Opakowanie jest bardzo ważną częścią tego procesu, dlatego zasługuje na uwagę. Jego rodzaje, przeznaczenie, podstawowe wymagania dla niego, jego zalety, a nawet historię. Omówimy wszystkie te punkty, abyś zrozumiał, dlaczego jest potrzebne oraz jakie powinno być w zależności od przypadku.

Czytaj więcej...

Przechowywanie żywności

22 czerwca 2021

Skuteczna konserwacja żywności oznacza wybór odpowiedniego opakowania. Musisz jednak wiedzieć, że idealne opakowanie różni się w zależności od tego, co chcesz zachować. Jakie są więc optymalne rodzaje opakowań do efektywnej konserwacji żywności?

Czytaj więcej...

Historia, czyli o tym jak powstały kartony, cz. 2

17 czerwca 2021

W pierwszej części tej historii opisane zostały zagadnienia podstawowe i czasy starożytne i średniowieczne. W części drugiej skupiono się na XIX i XX wieku. Jak rozwijała się branża opakowań? Jak powstały opakowania i kartony? Jak branża opakowań wygląda współcześnie?

Czytaj więcej...

Historia, czyli o tym jak powstały kartony, cz. 1

17 czerwca 2021

Kartony i przedmioty wykonane z tektury są nieodłącznym elementem naszego współczesnego życia. Jak powstały? W jaki sposób karton przeszedł ewolucję - od wykonanego ze zużytego jedwabiu arkusza papieru do dzisiejszych, mocnych kartonów? W części pierwszej elementy wprowadzenia przeplatają się z historią antyczną.

Czytaj więcej...

Jak oryginalnie zapakować paczkę?

17 czerwca 2021

W czasach, kiedy social media zyskują wielomiliardową popularność, niezwykle ważna jest przemyślana strategia marketingowa. Nie powinno się pomijać promocji w tych właśnie kanałach. Im większa, zaangażowana społeczność fanów marki, tym więcej potencjalnie nowych klientów. Co zrobić, aby zwiększyć grupę odbiorców? Jak przywiązać do siebie klienta i sprawić, żeby był ambasadorem marki?

Czytaj więcej...

Taśmy pakowe - duży świat małych rolek

17 czerwca 2021

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez taśmy klejącej. Jest znacznie wygodniejsza niż klej i - w zależności od rodzaju - nierzadko trwalsza. Używamy jej w każdym aspekcie życia, tak osobistym jak i prywatnym. Jest przedmiotem codziennego użytku, na który zazwyczaj nie zwraca się szczególnej uwagi. W dzisiejszym wpisie znajdą się informacje na temat taśm pakowych oraz odpowiedzi na pytania jak działa taśma klejąca i jak powstaje. Opisana została budowa taśmy klejącej i jej rodzaje.

Czytaj więcej...

Koperta: podać z bąbelkami czy bez?

17 czerwca 2021

Mimo tego, że ludzie piszą coraz mniej listów, to sprzedaż kopert cały czas rośnie. Dlaczego tak się dzieje? Zapewne dlatego, że przemysł kopertowy dynamicznie reaguje na zmiany na rynku. Co rusz wypuszcza koperty o nowych zastosowaniach, które okazują się niezbędne w codziennym życiu.

Czytaj więcej...

Podstawowe wzory opakowań kartonowych - FEFCO

15 czerwca 2021

FEFCO co to takiego jest i dlaczego producenci kartonów powinni stosować się do ogólno przyjętych wzorów i norm? Katalog FEFCO powstał przy udziale Europejskiej Federacji Producentów Tektury Falistej, która odpowiada również za wprowadzenie międzynarodowego znaku jakości produkcji. Poznaj standaryzację opakowań kartonowych z katalogiem FEFCO. Znajdź odpowiedzi na te pytania i dowiedz się czy nasze kartony, jako producenta spełniają te normy. Dowiedz się jaki asortyment mamy Ci do zaoferowania.

Czytaj więcej...

Pudła, pudełka, torebki - jako nośniki reklamy

13 czerwca 2021

Reklama jest niezbędym elementem dzisiejszego handlu. I nie dotyczy to wyłącznie reklamy online. Niezwykle ważne jest budowanie świadomości marki oraz pokazywanie Klientom, że firma jest duża, prężnie się rozwija i dba o swoich Klientów. Skutecznym nawiązaniem do tego są kartony i torby papierowe z logo marki, sloganem reklamowym czy adresem siedziby firmy. Sprawdź dlaczego warto zadbać o to, aby sprzedawane przez Ciebie produkty były opakowane w zgrabne i eleganckie pudełka.

Czytaj więcej...

Niezbędnik sklepu internetowego - pakowanie

12 czerwca 2021

Prowadzisz sklep internetowy i zastanawiasz się jak zminimalizować stratę czasu podczas pakowania? Chcesz, żeby praca była wydajna, aby móc dorównać największym markom świata pod względem standardów obsługi Klienta? Warto przyjrzeć się procesowi pakowania paczek i maksymalnie go usprawnić. Dowiedz się jak to zrobić i z jakich akcesoriów najlepiej skorzystać. Czy wybrać kartony klapowe, czy raczej odpowiednia będzie folia bąbelkowa? Jaką wybrać taśmę pakową, etykiety A4. Wszystko ma znaczenie.

Czytaj więcej...

Historia tektury i zastosowanie opakowań kartonowy

10 czerwca 2021

Wykorzystanie tektury daje niezliczoną liczbę możliwości - sprawdza się zarówno w przemyśle, jak i w transporcie. Kartony są niezbędnym elementem wyposażenia każdego magazynu wysyłkowego. Szeroki wybór rozmiarów i rodzajów znajdziesz w naszym sklepie. Tektura falista doskonale nadaje się do zabezpieczania mebli podczas przeprowadzki. Jak widzisz, zastosowanie jest szerokie. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz wpis.

Czytaj więcej...

Własnoręczne pakowanie produktów - jak to zrobić?

10 czerwca 2021

Własnoręczne pakowanie różnego rodzaju produktów nie jest zadaniem prostym. Teoretycznie może zrobić to każdy, ale w praktyce okazuje się, że w trakcie pojawiania pojawiają się niespodziewane komplikacje. Koperta jest za mała, prezent nie mieści się do pudełka albo jest źle zabezpieczony w przypadku wysyłki.

Czytaj więcej...

Jak zorganizować magazyn wysyłkowy?

10 czerwca 2021

Prowadzenie sklepu internetowego często wiąże się z otwarciem magazynu wysyłkowego. Jest to niezbędne w przypadku dużej ilości zamówień oraz potrzeby magazynowania towarów posiadanych w ciągłej sprzedaży. Nikt z zamawiających nie chce przecież czekać kilku dni czy nawet tygodni, aż towar zamówiony od producenta pojawi się na twoim magazynie. Wówczas twoja firma byłaby nie konkurencyjna w porównaniu do innych zajmujących się sprzedażą tych samych przedmiotów.

Czytaj więcej...

Folia bąbelkowa i folia stretch - jak wybrać?

10 czerwca 2021

Folia bąbelkowa i folia stretch to obowiązkowe produkty na każdym magazynie i w sklepie. Nawet, jeśli dany sklep nie wysyła paczek do klientów online, musi w większym lub mniejszym stopniu współpracować z kurierami i firmami przewozowymi. Chociażby przy obsłudze zwrotów i reklamacji. Tym samym zakup właściwych produktów do pakowania przesyłek jest jedną z ważniejszych kwestii, o których musi pomyśleć każda osoba zajmująca się tego typu działalnością gospodarczą. Jak wybrać folię do magazynu?

Czytaj więcej...

Koperty - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

10 czerwca 2021

Dawniej w sklepach mieliśmy stosunkowo niewiele kopert, choć popularność samych wysyłek była bardzo duża. Obecnie mamy do czynienia z odwrotną sytuacją. Samych kopert jest ogrom, ale nie wysyłamy tylu listów, co kilka lub kilkanaście lat temu. Jeśli jednak zdecydujemy się wysłać list lub przesyłka z naszego sklepu internetowego będzie wysyłana właśnie w kopercie powinniśmy wiedzieć, jak wybrać ją dobrze.

Czytaj więcej...

Jak dobrze przygotować przesyłkę dla kuriera?

10 czerwca 2021

Gdy sprzedajemy w internecie - możemy liczyć na spore grono klientów, ale jednocześnie musimy dobrze przygotować się do obsługi zamówień, które mogą spływać lawinowo. Jak przygotować przesyłkę dla kuriera? I jak sprawnie obsługiwać pojawiające się zamówienia? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule.

Czytaj więcej...

Wypełniacze - zabezpieczenie przesyłek

10 czerwca 2021

W czasach kiedy stale rozwijającą się gałęzią handlu są zakupy online jeszcze ważniejsza staje się organizacja pracy w dziale logistycznym. Wpływ a nią mają z pewnością wypełniacze do paczek. Doskonale zabezpieczą Twoją przesyłkę. Skorzystaj z oferty na poduszki powietrzne, skropak, folię bąblekową, Instapak Quick, sizzlepak i wiele innych. Zadbaj o najwyższą jakość realizowanych zamówień i zadowolenie swojego Klienta. Pomożemy Ci w tym.

Czytaj więcej...
Pakowanie oszczędzające planetę

Pakowanie oszczędzające planetę

10 lutego 2021

W odpowiedzi na zmieniające się realia i wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na produkty wpisujące się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego już teraz producenci opakowań wprowadzają do swojej oferty towary wytwarzane w sposób zgodny z założeniami nowych regulacji unijnych zawartych w tzw. "Pakiecie klimatycznym". W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne zamienniki standardowych opakowań, a także produkty wytwarzane z surowców z recyklingu czy papieru z kontrolowanych źródeł.

Czytaj więcej...
Opakowania skrojone na miarę

Opakowania skrojone na miarę

10 lutego 2021

Nasza firma od lat specjalizuje się w dostarczaniu indywidualnie dopasowanych rozwiązań w segmencie opakowań. Staramy się dostosowywać naszą ofertę do wymagań naszych Klientów. Dużą wagę przykładamy do szerokiego i różnorodnego asortymentu dostępnego „od ręki” w wielu wariantach i rozmiarach. Jeśli jednak, mimo wszystko, nie uda się Państwu odnaleźć w naszej ofercie produktu, który spełniałby wszystkie oczekiwania zapraszamy do zapoznania się z wachlarzem możliwości oferowanych na zamówienie.

Czytaj więcej...
Banda nie do pokonania

Banda nie do pokonania

10 lutego 2021

W skład każdej „bandy” wchodzi napinacz, taśma i zapinki – plastikowe, druciane lub stalowe. Te trzy rzeczy wystarczą już, by pudło lub ładunek na palecie były w pełni stabilne, zabezpieczone przed przypadkowym uszkodzeniem opakowania oraz ingerencją z zewnątrz. Jeśli sięgniemy po zapinki stalowe, wówczas raz naciągniętej i złączonej nimi taśmy nie da się zdjąć beż użycia ostrego narzędzia. A jednocześnie sam napinacz jest tak skonstruowany, że do stworzenia wyjątkowo mocnego zabezpieczenia

Czytaj więcej...
Nie owijamy w bawełnę!

Nie owijamy w bawełnę!

10 lutego 2021

Folia stretch jest materiałem, który pozwala najszybciej szczelnie zapakować dowolny przedmiot. Nie sprawia wprawdzie takiej frajdy, jak folia bąbelkowa, ale pod względem praktycznych zastosowań bez trudu dorównuje swojej pęcherzykowej konkurentce. Nie przepuszcza zapachów, pyłów, wilgoci, a w przypadku wariantów kolorowych także i światła. Jest odporna na ładunki elektrostatyczne i tania. Łatwo ją nałożyć, trudniej zdjąć, bardzo trudno uszkodzić.

Czytaj więcej...
Magiczne właściwości taśmy naprawczej

Magiczne właściwości taśmy naprawczej

10 lutego 2021

Taśma naprawcza działa wszędzie. Taśma naprawcza jest czarodziejska i powinno się oddawać jej boską cześć - Andy Weir, „Marsjanin” Opowieść o samotnym człowieku na Marsie jest literacką fikcją (jeszcze), ale rola, jaką w kosmosie odgrywa taśma naprawcza, jest prawdziwa i rzeczywiście ma w sobie coś cudownego. To dzięki niej załoga statku Apollo 13 wróciła na ziemię po tym, jak za pomocą szarej taśmy astronauci naprawili filtry dwutlenku węgla.

Czytaj więcej...
Niezwykła historia (z) taśmy pakowej

Niezwykła historia (z) taśmy pakowej

10 lutego 2021

Najważniejszą cechę taśmy, czyli jej dużą przylepność i szczelne przyleganie do podłoża doceniają też m.in. herbaryści. Okazy w ich zielnikach często mocowane są za pomocą tego materiału właśnie. Tu jednak z pomocą przychodzi taśma pakowa wykonana z papieru, powleczona suchym klejem. Łatwo wykonać z niej „mostek”, w który utrzymuje roślinę w miejscu, nie przylegając do niej samej.

Czytaj więcej...
10 sposobów użycia torebki strunowej

10 sposobów użycia torebki strunowej

10 lutego 2021

Torebka strunowa nie zrobiła wprawdzie takiej kariery, jak folia bąbelkowa czy taśma naprawcza (ta ostatnia poleciała nawet w Kosmos), ale do dziś jest jedną z najbardziej przydatnych rzeczy w domu, warsztacie, sklepie i biurze. Dzięki niej sztuka przechowywania wzniosła się na wyżyny, a sprytny sposób zamknięcia pozwolił na opracowanie kilku innych, ciekawych funkcji.

Czytaj więcej...
Gumka recepturka: jeden patent, setki zastosowań

Gumka recepturka: jeden patent, setki zastosowań

10 lutego 2021

Tanie, niezawodne i wielofunkcyjne gumki recepturki można śmiało wpisać na listę najbardziej popularnych produktów na świecie. To zapewne przez tę powszechność nie zastanawiamy się nad tym, kto i kiedy wpadł na pomysł, aby na masową skalę rozpocząć ich produkcję. A nawet jeśli już komuś przyjdzie do głowy, żeby genezą gumek recepturek się zainteresować – research rozpocznie (i skończy) zapewne na lakonicznym wpisie z Wikipedii, w którym to można przeczytać, że twórcą gumowej opaski (ang. rubber

Czytaj więcej...
Tuby kartonowe

Tuby kartonowe

10 lutego 2021

Wąskie tuleje wykonane z mocnej tektury, spiralnie zwiniętej i utwardzonej specjalnym klejem są jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie arkuszy papieru, tkanin, folii – wszystkiego, co da się zrolować. A jeśli oba końce tuby zamkniemy dopasowanym wieczkiem, zyskujemy doskonały sposób na zapakowanie luźnych i sypkich przedmiotów. Tuba kartonowa posiada wszystkie właściwości tektury – kilka warstw tego surowca zapewnia jej wytrzymałość, odporność na uszkodzenia, szczelność, lekkość, możliw

Czytaj więcej...
Ludzie listy piszą

Ludzie listy piszą

10 lutego 2021

Listy – te w kopertach przekazywane są od stuleci. Pocztowi kurierzy stanowili jeden z fundamentów sprawnego funkcjonowania całego imperium rzymskiego. W Europie idea poczty zaczęła się rozwijać w XV wieku. W Polsce pierwsza linia utworzona została w 1558 r. i prowadziła aż do Włoch. W 1840 roku Anglicy wydrukowali pierwsze na świecie znaczki pocztowe i od tamtej pory koperta stała się niepozorną, lecz niezbędną rzeczą w niemal wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności.

Czytaj więcej...
Kartony rządzą tym światem!

Kartony rządzą tym światem!

10 lutego 2021

Słyszymy - „karton”, myślimy - „pudełko”. To powszechne skojarzenie jest rezultatem już 200-letniej historii opakowania wykonanego z tektury. W 1817 r. sir Malcolm Thornhil stworzył pierwsze pudełko do pakowania towarów. Jego produkcja była jednak wówczas tak skomplikowana, że pomysł angielskiego przemysłowca musiał jeszcze poczekać na swój prawdziwy czas – do chwili, gdy na początku XX wieku bracia Kellog zapakowali w kartonik swoje słynne płatki śniadaniowe.

Czytaj więcej...
Folia bąbelkowa - przyjemność ze pstrykania!

Folia bąbelkowa - przyjemność ze pstrykania!

10 lutego 2021

Folia bąbelkowa - Ziemia owinięta... tapetą Ręka w górę, komu sprawia przyjemność pstrykanie folią bąbelkową? Tak, jak przypuszczaliśmy – każdy to lubi. W malutkich poduszeczkach tkwi tajemnicza moc, która sprawia, że produkowana jest na całym świecie w ilościach, które każdego roku pozwoliłyby owinąć kulę ziemską około dziesięciu razy. Albo poprowadzić bąbelkową wstęgę na Księżyc i z powrotem.

Czytaj więcej...
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie