Koperty bąbelkowe - A11 - 120x175mm

Polecamy Państwu wysokiej jakości koperty bąbelkowe w kolorze białym – doskonałe na potrzeby sprzedaży wysyłkowej.


Ich głównym przeznaczeniem jest:

 • zabezpieczanie przesyłanych przedmiotów

 • ochrona przed ingerencją osób postronnych

 • ochrona przed wgnieceniami, uderzeniami i upadkami

 • ochrona przed wilgocią, nasłonecznieniem i zabrudzeniami


Rozmiary kopert A11:

 • zewnętrzny: 120 x 175 mm
   
 • wewnętrzny: 95 mm x 165 mm lub 100 x 165 mm

Wymiary te pozwalają bezpieczne pakowanie drobnych i delikatnych przedmiotów, w tym: biżuterii, smartfonów, małych akcesoriów komputerowych lub elektronicznych, niektórych artykułów biurowych.


Wysoka skuteczność zabezpieczająca możliwa jest dzięki wytrzymałej folii bąbelkowej, wypełniającej całą powierzchnię wewnętrzną koperty ochronnej. Dodatkowym wzmocnieniem jest zewnętrzna powłoka PE. 

Czy koperty bąbelkowe sprawdzą się jako niewielkie opakowania na drobne przedmioty?

 

Zabezpieczenie i wysyłka mniejszych przedmiotów jest zdecydowanie mniej wymagającym i absorbującym czas procesem niż przygotowanie przesyłek gabarytowych, co nie oznacza oczywiście mniejszego wkładu pracy w poprawne przygotowanie materiałów opakowaniowych. Tutaj również nie możemy pozwolić sobie na bylejakość, gdyż każdy mały błąd może skutkować zniszczeniem towaru wysyłanego do klienta lub bliskiej nam osoby. Jak zatem zadbać o solidne pakowanie małej elektroniki, biżuterii czy wyrobów pasmanteryjnych? Czy do pakowania wystarczy folia stretch i kartonowe pudełka? A może istnieje jakieś bardziej uniwersalne i zarazem kompleksowe rozwiązanie tego zagadnienia?

Oczywiście, że tak! W tym przypadku możemy śmiało wybrać koperty bąbelkowe A11 w formacie 120x175 mm, które z powodzeniem zmieszczą w swoim wnętrzu większość drobnych przedmiotów i solidnie zabezpieczą je przed uszkodzeniami. Dzięki użyciu wyjątkowo mocnej folii bąbelkowej po obu wewnętrznych stronach oraz wysokojakościowego papieru mamy gwarancje, że paczka dojedzie nienaruszona do adresata. 

 

Jakie są rodzaje kopert bąbelkowych?

 

Koperta, kopercie nie równa, a określenie - koperta bąbelkowa - pasuje do przynajmniej kilku produktów. Powszechnie nazywamy tak wszystkie koperty wyścielone klasyczną bąbelkową, ale nie wszyscy wiedzą, że to, co tkwi pomiędzy warstwami papieru, nie zawsze jest folią i nie zawsze bąbelkami. Ponadto sama warstwa papieru może być wykonana z różnych składników. Dlatego chcemy was zaprowadzić w świat tych niesamowicie użytecznych opakowań! Poniżej kilka najpopularniejszych modeli.

 • Koperty bąbelkowe (pęcherzykowe) - Tradycyjne wersje kopert bąbelkowych to te, które wszyscy doskonale znamy z otrzymywanych przesyłek z zakupów internetowych. Najpowszechniejsze, najtańsze i najlepsze. Prostota oraz skuteczność to to, czego oczekuje się od opakowania z najwyższej półki.
 • Koperty z papierowym wypełnieniem - Z pozoru niczym niewyróżniająca się koperta - brązowa, posiada pasek klejący do zamykania, miękka oraz sprawiająca wrażenie solidnej, a w środku... tektura, tak jest, specjalnie nacinana i „napompowana”, by stworzyć imitację bąbelkowej folii. Ekologiczne rozwiązanie, które nie odbiega swoimi właściwościami od  plastikowych pęcherzyków.
 • Koperty z papierem bąbelkowym - Kolejna inkarnacja kopert, które nie odbiegają właściwościami od wersji tradycyjnych, natomiast wewnątrz posiadających papier bąbelkowy lub makulaturę. Dalej amortyzują, jak należy, a jednocześnie dbają o środowisko naturalne. Wysoka jakość, duża gramatura papieru i odporność na wilgoć to cechy koperty idealnej!

 

Jak przygotować do wysyłki drobne przedmioty? 

Wiemy, że dla branżowy wyjadaczy to chleb powszedni, ale nie każdy zjadł zęby na kartonach, więc dla początkujących pakowczy prezentujemy kilka ważnych punktów, na które w szczególności powinni zwrócić uwagę.

1. Wybierz odpowiednie opakowanie - Najlepiej wybierać opakowania kartonowe lub koperty bąbelkowe, które zapewnią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i wstrząsami. Jeśli chodzi o drobne elementy takie jak biżuteria, warto rozważyć zakup specjalnych pudełek, które będą dodatkowo wyściełane we wnętrzu.

2. Zabezpiecz przedmioty przed przesuwaniem się - Aby uniknąć ewentualnego przesuwania się przedmiotów wewnątrz opakowania, należy użyć wypełniaczy, takich jak styropian, gąbki, czy wypełnienie z papieru. Właściwie wykorzystane wypełniacze pochłaniają wibracje i zapobiegają ewentualnemu uszkodzeniu produktów.

3. Zapakuj przedmioty w sposób chroniący - W przypadku, gdy wybierzesz kopertę, to elektronikę chroniącą się przed uszkodzeniem należy zapakować w kilka warstw folii bąbelkowych lub folii stretch. Pasmanterie należy pakować w sposób estetyczny, ale równocześnie tak, aby nie uległa uszczerbkom.

4. Zabezpiecz przedmioty przed wilgocią - Jeśli wysyłasz przedmiot, to zawsze istnieje ryzyko, że rozpocznie on podróż podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Aby zapobiec uszkodzeniu produktów, warto włożyć je do koperty bąbelkowej i dodatkowo zapakować w woreczek foliowy.

5. Oznacz kopertę - Ostatnim, ale bardzo ważnym krokiem jest odpowiednie opisanie koperty, aby kurier miał jasne i czytelne wskazówki, co się w niej znajduje, oraz zawsze dodatkowo oznaczając ją naklejką "Fragile".

 

 

 

 • W co zapakować drobne przedmioty do wysyłki?

  Jeśli wysyłasz drobne przedmioty najlepiej wykorzystać do tego celu koperty bąbelkowe. Są wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, który zabezpiecza zawartość przesyłki przed dostępem wilgoci, zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Koperty bąbelkowe sprawdzają się do wysyłki małych przedmiotów, dla których trudno znaleźć pi=pudełko kartonowe. W ofercie sklepu internetowego OPAKO znajdują się koperty bąbelkowe w różnych formatach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt idealnie spełniający jego wymagania. 
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie