Koperty bąbelkowe - F16 - 240x350mm

Przygotowanie do wysyłki ważnych dokumentów, druków lub delikatnego sprzętu lub wymaga solidnego opakowania. Ten egzamin doskonale zdają koperty bąbelkowe, sprzedawane w naszym sklepie w formacie F16, będącym odpowiednikiem formatu B4. 
 

W ofercie posiadamy koperty o następujących wymiarach:

 • zewnętrzny: 240 x 350 mm
   
 • wewnętrzny: 220 x 340 mm lub 215 x 340 mm.

Zastosowanie:

 • bezpieczne przesyłanie dokumentów, książek, albumów, folderów i katalogów produktowych
   
 • ochrona przed uszkodzeniami i zabrudzeniami
   
 • ochrona przed kurzem i wilgocią

Zwiększone wymiary opakowania pozwalają na umieszczenie innych płaskich przedmiotów o wymiarach analogicznych do wewnętrznych rozmiarów koperty: artykułów dekoracyjnych, mniejszego sprzętu elektronicznego i akcesoriów komputerowych, odzieży.
 

Zalety kopert bąbelkowych:

 • wykonane z mocnych materiałów
   
 • skutecznie chronią zawartość przesyłki
   
 • umożliwiają łatwe i szybkie pakowanie
   
 • bardzo korzystne cenowo
   
 • wodoodporne

Koperty powietrzne wykonane są z folii pęcherzykowej, a ich zewnętrzna powłoka wykonana jest ze wzmacnianego papieru. Taka konstrukcja zapewnia dodatkowo ochronę przed ingerencją osób postronnych.

Zapraszamy do skorzystania z tych praktycznych opakowań – w naszym sklepie są dostępne w wyjątkowo ekonomicznych pakietach.

 

Czym są koperty bąbelkowe w rozmiarze F16?

 

Koperty bąbelkowe, kto z nas nie korzystał z ich funkcjonalności? Kto chociaż raz nie odbierał przesyłki zapakowanej w te magiczne połączenie plastiku z papierem? W dzisiejszych czasach zakup towaru z wysyłką ze sklepu internetowego nie jest niczym dziwnym, co jeszcze kilkanaście lat temu było w naszym kraju rzadko spotykaną praktyką, dzisiaj jest naszym chlebem powszednim. Pandemia wirusa spowodowała jeszcze większe spopularyzowanie tej formy dostarczania produktów do klientów końcowych. Wiele firm, w tym nawet restauracje, musiały zmienić swój model biznesowy i uzupełnić go o sprzedaż jedzenia na odległość, z szybką i bezproblemową płatnością przy pomocy aplikacji. To właśnie metody szybkich płatności wywindowały akcje firm zajmujących się e-commerce. Trzy kliknięcia na stronie internetowej i towar w Amazonie jest już pakowany i wysyłany, by po upływie ledwie kilkunastu godzin być już w naszym domu. Tak szybkie realizacje zamówień nie byłyby możliwe, gdyby nie odpowiednie formy zabezpieczeń towaru podczas wysyłki. Tutaj dumnie na podium wkraczają nasze koperty bąbelkowe w formacie F16, symbol tak enigmatyczny, że prędzej skojarzymy go z myśliwcem bojowym niż z kopertą, ale jest to uniwersalne nazewnictwo wszelkich form kopertowych, a F1/6 odpowiada proporcjom 225x340 milimetrów. Niesamowite połączenie pęcherzyków powietrza i tradycyjnej koperty papierowej zrewolucjonizowało usługi kurierskie i sposobu wysyłania produktów.

 

Czy mogę przykleić etykiety adresowe do tych kopert?

 

Najbardziej powszechne z kopert bąbelkowych pod względem wykonania i budowy zapewniają również ich tradycyjne i pierwotne funkcje, czyli można po nich pisać i w ten sposób adresować przesyłki kurierskie. I chociaż metoda ta powoli odchodzi do lamusa, to w wielu pocztowych kręgach uznawana jest za standard. Pędząc wraz z postępem wiele firm wybiera jednak metody duże łatwiejsze oraz bardziej skuteczne. Zintegrowane ze sklepem panele sprzedażowe pozwalają przedsiębiorcom na praktycznie zautomatyzowany proces nadawania listów, przy zamówieniu od klienta pojawia nam się opcja wydruku naklejki adresowej, która w połączeniu ze specjalną drukarką termiczną skraca proces przygotowywania koperty do kilku machnięć myszką. Oczywiście wszystkie nasze koperty z pomyślnością posłużą jako podkład do nalepki adresowej, nie ma żadnych fizycznych, a przede wszystkim logicznych przeciwskazań, by przytwierdzić je do ich powierzchni.

 

Czym różnią się koperty bąbelkowe od zwykłych kopert?

 

Faktem niepodważalnym jest teza, że koperty bąbelkowe to naturalna ewolucja tradycyjnych opakowań. Natomiast zanim jakaś mądra głowa postanowiła połączyć najnowszą zdobycz techniki z anachronicznym wynalazkiem, ludzkość musiała radzić sobie w inny sposób. Przecież transport towarów na duże odległości nie zaczął się wraz z kopertami bąbelkowymi, ten miał się dobrze praktycznie od zarania świata, ale prawdziwego rozpędu nabrał dopiero w drugiej połowie XX w. Przed erą nowożytną tradycyjne koperty mogły co najwyżej zabezpieczyć list przed oczami wścibskich przewoźników, te współczesne uchronią elektronikę przed wstrząsami, zalaniem i zmiażdżeniem - są to główne różnice pomiędzy tymi produktami. Ale nie mam zamiaru deprecjonować tradycyjnych kopert, te wspaniale sprawdzają się dalej, jako ozdobne opakowania na zaproszenia ślubne, komunijne czy inne okoliczności wymagające należytej estymy. I chociaż wersje bąbelkowe także coraz częściej potrafią prezentować się okazale, to jednak stary zwyczaj pozostaje w łaskach większości z nas.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie