Papierowe poduszki powietrzne do pakowania paczek

Papierowe poduszki powietrzne są wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu i mogą być poddawane recyklingowi w punktach recyklingowych. Mogą być kompostowane, a foliowe wkładki wypełniające powietrze służą do stworzenia solidnego uszczelnienia pomiędzy przedmiotem a światem zewnętrznym. Składają się one z wielu warstw i są dzięki temu bardziej wytrzymałe niż zwykły papier.

Ekologiczna alternatywa dla wypełniaczy powietrza wykonanych z folii.

Papierowe poduszki powietrzne z recyklingu są zgodne z normami ISO i mogą być używane do ochrony przedmiotów podczas ich transportu. Są one stosowane pomiędzy produktami lub przedmiotami, które mają być zapakowane i mogą być instalowane ręcznie lub przez systemy zmechanizowane. Po skompresowaniu, poduszka składa się z dwóch warstw: wewnętrznej o niskiej gęstości i zewnętrznej o wysokiej gęstości, co daje w rezultacie niesamowitą wytrzymałość. Dzięki temu poduszki powietrzne mają doskonałą wytrzymałość przy ręcznym dociskaniu oraz przy wkładaniu do wielogłowicowych zgrzewarek dolnych do jednorazowego pakowania przedmiotów o różnej wadze. W fabrykach papieru, które wymagają materiałów nie zawierających farby drukarskiej, poduszki powietrzne nadają się w całości do recyklingu.

Papierowe poduszki powietrzne przeznaczone są do ręcznego lub automatycznego pakowania artykułów o wadze do 500g, jak również do pakowania drobnych, lekkich opakowań spożywczych (do 200g). Papierowe podkładki powietrzne są bardziej higieniczne niż podkładki powietrzne z folii polimerowej i są lepszym wyborem do pozycjonowania pomiędzy foliami i tacami z tworzyw sztucznych w zautomatyzowanych systemach pakowania. Papierowe poduszki powietrzne są również przydatne do blokowania wilgotnego otoczenia, takiego jak wytwarzane przez niektóre płyny lub półpłyny, które mogą kapać z zapakowanego produktu. Logo Państwa firmy lub inny wzór może być łatwo nadrukowany na papierowych podkładkach powietrznych i próżniowo formowanych pokrywach tac.

Poduszki powietrzne wykonane z papieru nadającego się do recyklingu są całkowicie przetwarzalne i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Bezklejowe poduszki powietrzne są o wiele łatwiejsze w recyklingu niż standardowe papierowe, a podczas ich produkcji powstaje mniej zanieczyszczeń niż w przypadku zwykłego papieru.

Papierowe poduszki powietrzne, w przeciwieństwie do poduszek polietylenowych, charakteryzują się identycznym szczelnym zamknięciem i łatwym usuwaniem za pomocą automatycznych maszyn pakujących. Są odporne na wilgoć, co czyni je idealnymi do pakowania produktów suchych, jak również do pakowania żywności, gdzie opakowanie musi być przepuszczalne dla pary wodnej, a jednocześnie musi zachodzić wymiana gazowa (np. tlenu).

Te i inne znajdą Państwo na opako.com.pl! Zapraszamy już teraz do zapoznania się z ofertą!

 • Czy papierowe poduszki powietrzne są tak samo dobre jak te foliowe ?

  Papierowe poduszki powietrzne do pakownia paczek, mają wszystkie zalety tych foliowych poduszek powietrznych, a nawet więcej:
  • są dźwiękoszczelne,
  • mogą być używane wielokrotnie,
  • świetnie amortyzują wstrząsy co pozwala na zabezpieczenie towaru podczas transportu
  • są w 100% ekologiczne, pochodzą z recyklingu i mogą być poddawane recyklingowi
  • są higieniczne
  • odporne na wilgoć
  • dzięki kilku warstwom, z których się składają, są zdecydowanie bardziej wytrzymałe
  Tak więc warto wybrać papierowe poduszki powietrzne do pakowania paczek, zyska się świetny produkt i nie pogorszy stanu przyrody.

  Papierowe poduszki powietrzne można kupić na stronie https://www.opako.com.pl/papierowe-poduszki-powietrzne-cat-1205.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie