Papierowe poduszki powietrzne do pakowania paczek

Papierowe poduszki powietrzne są wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu i mogą być poddawane recyklingowi w punktach recyklingowych. Mogą być kompostowane, a foliowe wkładki wypełniające powietrze służą do stworzenia solidnego uszczelnienia pomiędzy przedmiotem a światem zewnętrznym. Składają się one z wielu warstw i są dzięki temu bardziej wytrzymałe niż zwykły papier.

Ekologiczna alternatywa dla wypełniaczy powietrza wykonanych z folii.

Papierowe poduszki powietrzne z recyklingu są zgodne z normami ISO i mogą być używane do ochrony przedmiotów podczas ich transportu. Są one stosowane pomiędzy produktami lub przedmiotami, które mają być zapakowane i mogą być instalowane ręcznie lub przez systemy zmechanizowane. Po skompresowaniu, poduszka składa się z dwóch warstw: wewnętrznej o niskiej gęstości i zewnętrznej o wysokiej gęstości, co daje w rezultacie niesamowitą wytrzymałość. Dzięki temu poduszki powietrzne mają doskonałą wytrzymałość przy ręcznym dociskaniu oraz przy wkładaniu do wielogłowicowych zgrzewarek dolnych do jednorazowego pakowania przedmiotów o różnej wadze. W fabrykach papieru, które wymagają materiałów nie zawierających farby drukarskiej, poduszki powietrzne nadają się w całości do recyklingu.

Papierowe poduszki powietrzne przeznaczone są do ręcznego lub automatycznego pakowania artykułów o wadze do 500g, jak również do pakowania drobnych, lekkich opakowań spożywczych (do 200g). Papierowe podkładki powietrzne są bardziej higieniczne niż podkładki powietrzne z folii polimerowej i są lepszym wyborem do pozycjonowania pomiędzy foliami i tacami z tworzyw sztucznych w zautomatyzowanych systemach pakowania. Papierowe poduszki powietrzne są również przydatne do blokowania wilgotnego otoczenia, takiego jak wytwarzane przez niektóre płyny lub półpłyny, które mogą kapać z zapakowanego produktu. Logo Państwa firmy lub inny wzór może być łatwo nadrukowany na papierowych podkładkach powietrznych i próżniowo formowanych pokrywach tac.

Poduszki powietrzne wykonane z papieru nadającego się do recyklingu są całkowicie przetwarzalne i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Bezklejowe poduszki powietrzne są o wiele łatwiejsze w recyklingu niż standardowe papierowe, a podczas ich produkcji powstaje mniej zanieczyszczeń niż w przypadku zwykłego papieru.

Papierowe poduszki powietrzne, w przeciwieństwie do poduszek polietylenowych, charakteryzują się identycznym szczelnym zamknięciem i łatwym usuwaniem za pomocą automatycznych maszyn pakujących. Są odporne na wilgoć, co czyni je idealnymi do pakowania produktów suchych, jak również do pakowania żywności, gdzie opakowanie musi być przepuszczalne dla pary wodnej, a jednocześnie musi zachodzić wymiana gazowa (np. tlenu).

Te i inne znajdą Państwo na opako.com.pl! Zapraszamy już teraz do zapoznania się z ofertą!

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj