Koperty papierowe - B5

Format B5 ma nieco zwiększone wymiary boków niż odpowiednik numeracyjny w szeregu formatów A. Koperta B5 jest powszechnie używana do prowadzenia korespondencji listowej i przechowywania dokumentów lub drobnych przedmiotów. Koperty w tym rozmiarze są stosowane w biurach, urzędach, kancelariach, a nierzadko stanowią także wyposażenie domowego sekretarzyka.


Charakterystyka kopert B5:


Koperty w formacie B5 mają wymiary 176 x 250 mm. Oznacza to, że bez problemu zmieszczą kartkę zeszytową, ale już papier drukarski A4 trzeba będzie złożyć na pół. Koperty B5 są estetyczne i praktyczne. Doskonale nadają się do segregowania i archiwizacji nawet większych plików dokumentów, a także do prowadzenia korespondencji listowej, w której dopuszczalne jest zamieszczanie kartki formatu A4 złożonej na pół. Koperty B5 są zamykane za pomocą systemu, który nie naraża opakowania na zabrudzenie klejem, a umożliwia estetyczne zagięcie klapy. Dostępne kolory kopert B5 to biały i brązowy.


Zastosowanie:


Koperty B5 należą do standardowych i często używanych rozmiarów. Doskonale nadają się do przechowywania i segregowania przedmiotów, np. zdjęć, ulotek, małych elementów. Zwykle stanowią opakowanie książeczek, drobnych przedmiotów, folderów, materiałów reklamowych, regulaminów, listów i pism o adekwatnych wymiarach.

 

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie