Koperty papierowe z oknem

W celu uproszczenia czynności przygotowujących korespondencję do wysyłki, stworzono koperty wyposażane w foliowe, przezroczyste okienko. Odsłania ono jedynie wydrukowane na dokumencie dane adresata.


Charakterystyka kopert z okienkiem:


Koperty z oknem są wygodne w użytkowaniu. Przezroczysta folia służy uwidocznieniu danych odbiorcy zamieszczonych bezpośrednio na piśmie. Pozwala to zaoszczędzić czas na podwójne adresowanie przesyłki. Wystarczy umieścić list w odpowiedniej kopercie tak, aby w okienku widoczne były dane adresowe. Jest to szczególnie ważne w biurach, w których przygotowuje się dużą liczbę korespondencji, także seryjnej.


Koperty z oknem są dostępne w różnych formatach: C4, C5, C6, DL. Są to standardowe opakowania, najczęściej używane w obiegu formalnym.


Okno foliowe może być umieszczone w dowolnym miejscu koperty. Zazwyczaj jednak, otwór ten znajduje się w prawym lub lewym dolnym rogu. W przypadku kopert zamykanych po krótszym boku (np. C4), prostokątne okno adresowe znajduje się w górnej części, sugerując pionową formę przesyłki.


Standardowe wymiary okna adresowego są zależne od formatu kopert:

  • C4 – okienko 55 x 90 mm,

  • C5, C6, DL – okienko 45 x 90 mm.


Odległość okienka od krawędzi koperty również jest uzależniona od formatu opakowania. Zwykle odległość okna od bocznych krawędzi wynosi 20 mm. W podstawowych rozmiarach kopert – C5, C6 i DL okienko znajduje się na wysokości 15 mm lub 60 mm od dolnej lub górnej granicy koperty.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie