Koperty papierowe - CD

Płyty CD i jej pokrewne produkty to podstawowe nośniki danych, których używamy powszechnie w domach, biurach i szkołach. Na co dzień zapisujemy na nich ważne dokumenty, raporty, prezentacje, rozmaite pliki tekstowe lub muzyczne. Płyty CD często są nośnikiem cennym danych. Warto wtedy pamiętać, że cyfrowy zapis łatwo może ulec utraceniu z powodu uszkodzeń zewnętrznych płyty (zadrapań, otarć). Ryzyko to minimalizuje prosta, klasyczna i estetyczna koperta CD. Jej kształt jest doskonale dopasowany do rozmiaru kompaktowego krążka.


Charakterystyka kopert CD:


Koperty CD są praktycznym i estetycznym opakowaniem dla okrągłych nośników zawierających kodowane cyfrowo informacje. Koperty te mają wymiary 125 x 125 mm, co oznacza, że mieszczą standardową płytę o średnicy 120 mm. Opakowania można zamknąć po zwilżeniu paska klejącego na klapie – zakładce zamykającej. Koperty mogą być wyposażone w przezroczyste, foliowe okienko umożliwiające identyfikację zawartości (zwykle płyty są opisywane na swojej zewnętrznej warstwie).


Koperty CD doskonale zabezpieczają delikatną strukturę płyt – chronią przed uszkodzeniami takimi jak zarysowania i otarcia, uniemożliwiają kontakt nośnika z zbrudzeniami i kurzem. Są estetycznym opakowaniem, stosowanym często do archiwizowania i porządkowania większych zbiorów płyt, a także do transportowania ich w plecaku, torebce, kieszeni itp.

 

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie