Worki na śmieci o pojemności 160 litrów

Dostępne w bardzo poręcznych rulonach worki 160 l znajdują zastosowanie zarówno w różnych gałęziach przemysłu, jak i w gospodarstwach domowych. Dzięki użyciu do ich produkcji wzmocnionej folii LDPE worki te wykazują niezwykłą wytrzymałość, nie rozciągają się pod wpływem załadowanego ciężaru i są odporne na nakłucia i rozdarcia.


Zastosowanie:

 • prawidłowa segregacja odpadów

 • wypełnianie dużych pojemników na śmieci i kontenerów

 • przechowywanie opon

 • zastosowanie przy remontach i pracach wykończeniowych do porządkowania i składowania materiałów budowlanych

 • składowanie towarów o większych rozmiarach i dużej wadze (także w charakterze opakowania zbiorczego)


Duże worki są wykorzystywane na placach budowy, w transporcie, magazynowaniu oraz podczas prac polowych i ogrodowych.


Gruba folia PE (35 mikrometrów) użyta w workach 160 l nie przepuszcza wilgoci i jest odporna na promieniowanie UV. Worki są nieprzezroczyste, co gwarantuje zachowanie dyskrecji. Dostępne są w różnych kolorach, co umożliwia właściwą segregację odpadów.

Czy worki na śmieci o pojemności 160 L są duże?

 

Nie ma zmiłuj! Mieszkając w cywilizowanym społeczeństwie, musimy dbać o środowisko i radzić sobie z tonami odpadów, które produkujemy na potęgę. Nie możemy sobie kulturowo pozwolić, by wyrzucać śmieci po lasach, rowach czy ulicach, chociaż niestety i takie niechwalebne przypadki mają miejsce, to piętnowane są przez prawie wszystkich Europejczyków. Ostracyzm należy się każdemu, kto umyślnie składuje odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych i ten aspekt nie podlega żadnej dyskusji.

Jeśli zatem doszliśmy do wniosku, że miejsce śmieci jest na wysypiskach, to dobrze by było mieć możliwość ich tam przetransportowania, a najkrótsza droga do składowiska odpadów prowadzi przez kosz na śmieci stojący pod naszym zlewem. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kubły z plastikowego tworzywa wyścielaliśmy gazetami i z dumą maszerowaliśmy do osiedlowego śmietnika z wiaderkiem w ręku. Dzisiaj taki widok to rzadkość, a normą stały się wykonane z folii worki na śmieci, które nie tylko pomagają w przechowywaniu domowych resztek, ale także jako doskonały pojemnik do segregacji. Dzięki wielokolorowym polimerom, z których są wykonane, można wybrać praktycznie dowolny ich kolor, co jest niezwykle pomocne przy wywozie odpadów przez zakłady oczyszczania miasta.

 

Czy korzystanie z foliowych worków na śmieci 160 l niesie za sobą niebezpieczeństwo dla środowiska?

 

Plastikowe worki na śmieci są wykonane z trudno biodegradowalnego materiału i zazwyczaj trafiają na wysypiska śmieci, gdzie zajmują bardzo duże ilości miejsca. Ponadto, podczas ich rozkładu uwalniają się szkodliwe substancje chemiczne, które zanieczyszczają glebę i wodę. Co więcej, plastikowe worki na śmieci często kończą w oceanach i szkodzą tamtejszym ekosystemom. Z tego powodu wiele krajów wprowadza ograniczenia w zużyciu tego typu opakowań, a niektóre zakazują ich całkowicie.

Dlatego warto zastanowić się nad bardziej ekologicznym sposobem pozbywania się śmieci. Można na przykład zakupić worki na śmieci wykonane z biodegradowalnego materiału, takiego jak papier lub skrobia ziemniaczana. Możemy też zrezygnować z worków na śmieci i używać koszy na śmieci bezpośrednio. Warto także pamiętać, że segregacja śmieci i kompostowanie to świetne sposoby na zmniejszenie ilości odpadów, które trafiają na wysypiska śmieci.

Ważne jest, abyśmy wszyscy mieli świadomość, że nasze decyzje dotyczące sposobu pozbywania się śmieci mają wpływ na stan naszej planety. Dlatego warto działać ekologicznie i dbać o to, by nasze śmieci nie szkodziły środowisku.

 

Worki na śmieci 160l cena, wymiar i dostępność!

Produkty z tej kategorii to nie tylko klasyczne, plastikowe worki w jedynym, słuszny rozmiarze. To także artykuły wykonane z folii ldpe w mniejszych oraz większych formatach. Jak zatem wybrać odpowiedni rozmiar dla naszych domowych zastosowań? Poniżej prezentujemy małą ściągę najpopularniejszych modeli:

 • Worki 35 L - Chyba najpopularniejsze wersje pasujące do większości niedużych koszy podzlewowych. Czarne, niebieskie, czerwone lub żółte? W każdym odcieniu cechują się mocnym, wytrzymałym zgrzewem i optymalną grubością. Zazwyczaj występują w konfekcji 10, 20 oraz 50 sztuk.
 • Worki 60 L - Klasyk nad klasykami, bo pasujący do kubłów najczęściej używanych w gospodarstwach domowych. Te worki na odpady dostępne są praktycznie w każdej konfiguracji. Idealne do sprzątania liści w ogrodzie, ale mogą się sprawdzić także podczas domowych porządków. Dodatkowe zamknięcie z taśmą ściągającą podnoszą jeszcze bardziej komfort użytkowania.
 • Worki na gruz - Misje specjalne to dla tych 80 mikronowych worków bułka z masłem. Każde ciężkie produkty, w tym rzecz jasna gruz, nie są straszne tym wytrzymałym wersjom

Zobacz nasze aktualne promocje, zapoznaj się z warunkami darmowej dostawy i odwiedź nasz sklep! Wszystkich informacji na temat opakowań zaczerpniesz podczas rozmowy z naszym działem obsługi klienta lub czytając nasze dokładne opisy produktów i blogi. Zapraszamy do kontaktu!

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie