Folia stretch według żółtego koloru

Kolejna już folia w naszej ofercie folii stretchowych, tym razem w kolorze żółtym. Folia stretch wykonana jest niemal w 100% z tworzywa znanego powszechnie jako LDPE. Co kryje się za tym skrótem? To liniowy polietylen o niskiej gęstości, który zapewnia końcowemu produktowi dużą woskowatość, elastyczność i termoplastyczność. Są dwie metody produkcji takich folii: pierwsza to metoda rozdmuchu "blown", a druga to metoda CAST (rozlewania). Każda z tych metod nadaje folii konkretne właściwości. Metoda rozdmuchu powoduje, że produkt końcowy ma bardzo wysoką jakość i odporność na przebicie. W skrócie chodzi o rozdmuchiwanie roztopionej żywicy w dwuch kierunkach - maszynowym i poprzecznym. Na końcu schładza się ją powietrzem. Druga metoda, CAST, to metoda rozlewania roztopionej żywicy po specjalnej formie, która w kolejnym etapie rozciągana jest maszynowo, a na końcu schładzana wytłaczarkami. Folia z tego procesu produkcji jest wysoce elastyczna i odporna na potencjalne zerwanie czy przebicie. Metoda CAST jest o wiele szybsza niż BLOWN przez co pozwala na większą produkcję i tym samym jest bardziej popularna i powszechna. Wpływa to też na jej cenę - jest znacznie tańsza niż folia stretch otrzymana metodą produkcji BLOWN. Tyle jeśli chodzi o proces produkcji.

Warto natommiast wspomnieć o najważniejszych cechach samej folii, czyli gotowego produktu:

wytrzymałość - czyli najważniejsza cecha, która powoduje bezpieczeństwo opakowanego towaru
elastyczność - cecha ta pozwala na opakowanie folią tak naprawdę każdego przemiotu, nawet o nieregularnych kszałtach
termokurczliwość - dzięku czemu w wyższych temperaturach folia ta izoluje jeszcze dokładniej kurcząc się
dostępność - folie są tak powszechne, że nie ma problemu z ich dostępnością w sklepach
łatwość aplikacji - poradzi sobie z nią każdy, nie potrzeba do tego specjalistycznych umiejętności
możliwość automatyzacji procesu pakowania - tutaj mowa o dyspenserach i rozwijaczach, które skrócą czas pakowania do minimum

W naszym sklepie oferujemy Państwu szeroki wybór folii stretch na każdą okazję i do każdego zadania. Różne długości i szerokości pomogą zoptymalizować pracę i czerpać jak najwięcej korzyści z zaoszczędzonych środków i czasu. Jeśli mają Państwo pytania odnośnie naszych produktów czy potrzebują Państwo fachowego doradztwa zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą w wyborze.
Żółta folia stretch 1,5 kg
Żółta folia stretch 1,5 kg28,00Żółta folia stretch 1,5 kgŻółta folia stretch 1,5 kg

Wyjątkowo mocna folia osłonowa.

Szybki podgląd
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj