Taśmy stalowe

Taśmy ze stali nierdzewnej to wszechstronny, szybki sposób na zabezpieczenie materiałów. Taśmy ze stali nierdzewnej są używane do utrzymania kabli, znaków i znaków drogowych w miejscu. Mogą być wykorzystywane między innymi do budowy sygnalizacji świetlnej, wentylacji kanałowej i drabinek kablowych. Ich atrakcyjność wynika z ich doskonałych właściwości fizycznych i chemicznych, które idą w parze z elastycznością rozmiaru - w przeciwieństwie do taśmy samoblokującej, taśma ze stali nierdzewnej jest w stanie zabezpieczyć każdy przedmiot z zachowaniem elastyczności.

Taśmy ze stali nierdzewnej można znaleźć w różnych zastosowaniach, w tym kontroli dostępu, systemów klimatyzacji, stali nierdzewnej wieszaki "Kotwica, poręcze, rowery i motocykle, łodzie i RIB (Rigid Inflatable Boats), autobusy i ciężarówki. Taśmy ze stali nierdzewnej są przydatne do wentylacji rur ze stali nierdzewnej, jak również zawory wykonane z tego samego materiału. Kotwy do pali z blachy stalowej zbudowane są z taśmy stalowej. Taśma stalowa ma 3 metry długości, 80 milimetrów szerokości i 6,5 milimetra grubości. Pale z blachy stalowej są budowane przez spawanie razem blach stalowych, aby zapewnić wytrzymałość i wsparcie podczas budowy.

Produkcja taśmy stalowej jest podzielona na dwie kategorie: tłoczenie i spawanie.

Blacha stalowa jest cięta na odcinki dwu- lub czterometrowe, a następnie walcowana pod kątem zależnym od jej zastosowania (np. 90 stopni w przypadku wiercenia pionowego). Podczas tej operacji szerokość blachy zwiększa się o 40-80 mm. Następnie prasa wycina otwory w każdym z końców, które tworzą cztery zakrzywione kołnierze na obu końcach, a także dwa dodatkowe kołnierze wzdłużne. Taśma ze stali nierdzewnej jest połączona z kręgami i wężami ze stali nierdzewnej w sekcji spawania. Dla wszystkich rodzajów rurociągów, takich jak rurociąg naftowy, gazociąg, rurociąg chemiczny i inne specjalistyczne rurociągi, dostępne są taśmy ze stali nierdzewnej.

Taśma stalowa jest produktem stalowym o proporcji (stosunek długości do grubości), który musi być walcowany, aby uzyskać lub utrzymać jego zamierzoną formę i właściwości. Taśma stalowa może być walcowana na gorąco lub na zimno, ale może być również produkowana w procesach ciągłych, takich jak cięcie wzdłużne, zwijanie i tłoczenie, które nie są walcowaniem. W sektorze opakowań, na przykład, taśmy stalowe są szeroko stosowane. Wykorzystuje się ją również w przemyśle budowlanym i różnych innych sektorach. Produkuje się z niej również stalowe meble, pojemniki i zbiorniki magazynowe.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą opako.com.pl na taśmy stalowe wysokiej jakości.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie