Zapinki polipropylenowe

Bandowanie nie zawsze wiąże się z zabezpieczaniem ciężkich i zbiorczych ładunków. Niekiedy taśmą polipropylenową spina się małe paczki, aby zwiększyć ich ochronę w trakcie transportu. Mała waga paczki nie wymaga stosowania najmocniejszych i droższych produktów spinających. Właściwości taśm i zapinek polipropylenowych są wystarczające, aby właściwie zabezpieczyć lub zamknąć niewielkie przesyłki.


Charakterystyka zapinek polipropylenowych:


Zapinki PP są wykonane z przezroczystego polipropylenu. Służą do spinania lekkich i niewielkich ładunków, paczek, kartonów. Szerokość zapinek jest dostosowana do odpowiednich szerokości taśm spinających.


Zapinki polipropylenowe są najtańszym rozwiązaniem w procesie bandowania. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż ich wytrzymałość jest ograniczona do około 50 kg. Nie zaleca się zatem stosowania zapinek PP do bandowania ciężkich przesyłek. Doskonale natomiast sprawdzają się w roli zabezpieczenia przed otwarciem lekkich paczek. Do ich mocowania służą specjalistyczne urządzenia: napinacze i paskowacze.


Decydując się na zakup zapinek do taśm polipropylenowych, należy przeanalizować ich przeznaczenie pod kątem wagi spinanych ładunków. Do ciężkich i masywnych palet zaleca się stosowanie bardzo wytrzymałych zapinek blaszanych, zaś w opinaniu lekkich paczek doskonale sprawdzą się ekonomiczne zapinki polipropylenowe (PP).

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie