Zapinki druciane do bandowania

Bandowanie to proces, którego zwieńczenie stanowi odpowiednie połączenie końcówek taśm za pomocą mocnych zapinek. Te małe elementy są niezwykle ważne, aby ładunek został zabezpieczony w sposób możliwie jak najlepszy.


Charakterystyka zapinek drucianych:


Zapinki druciane są wykonywane z wysokiej jakości stopu stali. Wyróżnia się dwa rodzaje zapinek drucianych: ocynkowane i fosforowane. Zapinki druciane fosforowane są bardziej wytrzymałe na spięcia niż ich ocynkowane odpowiedniki. Zapinki druciane są produkowane w różnych rozmiarach, aby móc dobrać właściwą wielkość do danej szerokości taśmy spinającej.


Zastosowanie:


Zapinki druciane stosuje się zarówno w bandowaniu przy pomocy taśm polipropylenowych (PP) jak i taśm poliestrowych (PET). Łatwy sposób użytkowania przekłada się na przyspieszenie pracy związanej z pakowaniem. Zapinki druciane są chętnie wykorzystywane podczas spinania ręcznego. Czynność bandowania przyspieszają wówczas poręczne narzędzia takie jak napinacze. Połączona i usztywniona z ich pomocą taśma gwarantuje dobrą ochronę ładunku podczas transportu.

Jedną z metod na profesjonalne pakowanie i zabezpieczanie dużych załadunków paczek na paletach jest bandowanie. W tym procesie niezbędne są elementy pozwalające na złączenie wszystkiego ze sobą, a zapinki druciane pozwalają na zamknięcie całego bandowania.
 


 

Druciane zapinki do bandowania – czym właściwie są? 

Zapinki-druciane-do-bandowania

Profesjonalne zapinki do bandowania to elementy, które mają za zadanie złączyć ze sobą dwa końce mocnych taśm. Taśmy nałożone na bloki załadunkowe są bardzo mocno naprężone, dlatego zapinki powinny być szczególnie trwałe i wytrzymałe na takie warunki.
 
Zapinki druciane produkowane są ze stopów stali najwyższej jakości. Dzięki temu mocno łączą taśmy i gwarantują stabilizację załadunku.
 


 

Dlaczego warto kupić druciane zapinki do bandowania?  
Odpowiadając na pytanie, dlaczego warto kupić zapinki druciane do bandowania, wystarczy stwierdzić, że bez nich samo bandowanie jest praktycznie niemożliwe.
 
 • Mocne, stalowe zapinki pozwalają na odpowiednie zamocowanie naprężonych taśm, które spajają cały załadowany blok produktów. 
 • Zapinki gwarantują bezpieczeństwo zapakowanego towaru. 
 • Zapinki są tanie i wydajne. 
 • Druciane zapinki są odporne na wilgoć, zalanie i niesprzyjające warunki atmosferyczne. 

 

Jak można wykorzystać druciane zapinki do bandowania?  
Zastosowanie zapinek do bandowanie jest dokładnie takie, jak wskazuje ich nazwa. Docelowo sprowadza się to do tego, że z pomocą zapinki możemy złączyć ze sobą taśmy, z których korzystamy - zwykle są to taśmy polipropylenowe lub taśmy poliestrowe.
 
 • Z drucianych zapinek do bandowania korzysta się przy ręcznym spinaniu produktów do przesyłki.
 • Zapinki druciane umożliwiają łączenie taśm polipropylenowych (PP) i poliestrową (PET).
 • Zapinki druciane przyczyniają się do stabilizowania bandowania, poprzez napinanie taśm.
 • Zapinki do bandowania można wykorzystywać do ręcznego wiązania taśm. 

 

Druciane zapinki do bandowania – dla kogo? Zapinki-druciane-do-bandowania-1Z właściwości zapinek do bandowania korzystają:
 
 • osoby pracujące w szeroko pojętym przemyśle,
 • osoby pracujące w firmach transportowych,
 • osoby pracujące w magazynach i hurtowniach. 

 

Jak wybrać odpowiednie druciane zapinki do bandowania? 
Szukając odpowiednich zapinek do bandowania, warto wiedzieć przede wszystkim to:
 
 • do jakich taśm są one przeznaczone,
 • czy ich wymiary są odpowiednio dopasowane do innych elementów, z których będziemy korzystać, np. napinacza,
 • jaki mają kolor,
 • jaki rodzaj zapinek wybieramy, np. ocynkowane, fosforowane. 
Możemy wyróżnić dwa rodzaje zapinek drucianych, których właściwości nieco różnią się od siebie, np.:
 
 • zapinki fosforowane – mają wysoką wytrzymałość na napięcia i obciążenia, są przeznaczone do taśm poliestrowych; zapinki o chropowatej powierzchni, która zabezpiecza wysuwanie się taśm, 
 • zapinki druciane – uniwersalne zapinki do taśm poliestrowych o miękkiej strukturze; można korzystać z nich wielokrotnie. 
Pośród proponowanych zapinek drucianych dostępnych w ofercie naszego sklepu znajdują się:
 

 

Gdzie kupię zapinki druciane do bandowania? 
Jeżeli zastanawiasz się, gdzie znajdziesz profesjonalne zapinki do bandowania, które dostępne są w ekonomicznych zestawach po wiele sztuk, to koniecznie sprawdź nasze propozycje.
 
W ofercie naszego sklepu udostępniamy bogatą ofertę produktów, jakimi są druciane zapinki przeznaczone do profesjonalnego wykorzystania przy bandowaniu. Oferty różnią się między sobą, dlatego szczególnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami technicznymi opisującymi daną propozycją.
 
W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do zadawania pytań.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie