Zapinki druciane do bandowania

Bandowanie to proces, którego zwieńczenie stanowi odpowiednie połączenie końcówek taśm za pomocą mocnych zapinek. Te małe elementy są niezwykle ważne, aby ładunek został zabezpieczony w sposób możliwie jak najlepszy.


Charakterystyka zapinek drucianych:


Zapinki druciane są wykonywane z wysokiej jakości stopu stali. Wyróżnia się dwa rodzaje zapinek drucianych: ocynkowane i fosforowane. Zapinki druciane fosforowane są bardziej wytrzymałe na spięcia niż ich ocynkowane odpowiedniki. Zapinki druciane są produkowane w różnych rozmiarach, aby móc dobrać właściwą wielkość do danej szerokości taśmy spinającej.


Zastosowanie:


Zapinki druciane stosuje się zarówno w bandowaniu przy pomocy taśm polipropylenowych (PP) jak i taśm poliestrowych (PET). Łatwy sposób użytkowania przekłada się na przyspieszenie pracy związanej z pakowaniem. Zapinki druciane są chętnie wykorzystywane podczas spinania ręcznego. Czynność bandowania przyspieszają wówczas poręczne narzędzia takie jak napinacze. Połączona i usztywniona z ich pomocą taśma gwarantuje dobrą ochronę ładunku podczas transportu.

Filtrowanie produktów

Ocena klientów
Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
Szerokość zapinek
Ilość
szukaj
Jedną z metod na profesjonalne pakowanie i zabezpieczanie dużych załadunków paczek na paletach jest bandowanie. Proces ten sprowadza się do tego, że wykorzystujemy mocne i naprężone tasiemki, wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego do tego, aby pozwoliły objąć cały pakunek i ściśle go spiąć.
 
Dzięki bandowaniu można lepiej złączyć ze sobą duże ilości produktów, co umożliwia wydajniejsze zapełnienie przestrzeni wyznaczonej do rozlokowania załadunku.
 
Samo bandowanie jest jednak procesem, którego nie możemy wykonać po prostu ręcznie, bez skorzystania z odpowiednich narzędzi, dlatego do tego celu sięgamy po profesjonalną bandownicę i wszystkie niezbędne akcesoria, które nam to umożliwią.
 
Korzystanie z takich narzędzi wymaga dostępu do wszystkich elementów składowych, dlatego warto wiedzieć, które z nich są niezbędne i jak wybrać to najlepsze. To właśnie ta kwestia dotyczy bardzo często najważniejszego elementu, jakim są druciane zapinki gwarantujące stabilne przyleganie taśmy i zapobieganie jej rozrywaniu.
 

 

Zapinki druciane do bandowania – specyfika

 
 Zapinki do bandowania


Profesjonalne zapinki do bandowania to elementy, które mają za zadanie złączyć ze sobą dwa końce mocnych taśm. Taśmy nałożone na bloki załadunkowe są bardzo mocno naprężone, dlatego zapinki powinny być szczególnie trwałe i wytrzymałe na takie warunki.
 
To, co sprawia, że zapinki druciane do bandowanie są wysoce wydajne i mogą spełnić swoją rolę, jest fakt, że produkuje się je ze stopów stali najwyższej jakości.
Możemy znaleźć różne rodzaje zapinek do bandowanie, wśród których są
  • zapinki ocynkowane,
  • zapinki fosforowane.
 
Wymienione rodzaje zapinek różnią się między sobą. Zapinki, które są fosforowane, mają znacznie wyższą wytrzymałość na spięcia.
 
Warto wiedzieć o tym, że konkretne zapinki do bandowanie powinny być dopasowane do taśmy spinającej, z której korzystamy tak, aby mogły prawidłowo wypełnić swoją funkcję.
 

 

Zapinki druciane do bandowania – zastosowanie

 
Zastosowanie zapinek do bandowania jest dokładnie takie, jak wskazuje ich nazwa. Docelowo sprowadza się to do tego, że z pomocą zapinki możemy złączyć ze sobą taśmy, z których korzystamy - zwykle są to taśmy polipropylenowe lub taśmy poliestrowe.
 
Z drucianych zapinek do bandowania korzysta się przy ręcznym spinaniu produktów do przesyłki.
 

 

Rodzaje zapinek drucianych do bandowania

 
Tak, jak wspominaliśmy wyżej, możemy znaleźć dwie kategorie zapinek drucianych, które mają odmienne właściwości.
 
Poszczególne produkty możemy rozróżnić między sobą także pod względem tego, jakie są ich dokładne wymiary. Kupując zapinki, warto upewnić się, że dany rodzaj taśmy, z której będziemy korzystać, jest wydajny i zapewni nam komfort pracy.
 

 

Dlaczego warto kupić zapinki druciane do bandowania?

 
Odpowiadając na pytanie, dlaczego warto kupić zapinki druciane do bandowania, wystarczy stwierdzić, że bez nich samo bandowanie jest praktycznie niemożliwe. To w końcu te mocne, stalowe zapinki pozwalają na odpowiednie zamocowanie naprężonych taśm, które spajają cały załadowany blok produktów.
 

 

O czym jeszcze warto wiedzieć, jeżeli chodzi o zapinki druciane do bandowania?

 
Szukając odpowiednich zapinek do bandowania, warto wiedzieć przede wszystkim to, do jakich taśm są one przeznaczone i czy ich wymiary są odpowiednio dopasowane do innych elementów, z których będziemy korzystać.
 

 

Czy zapinki druciane do bandowania to dobry zakup?

 
Zapinki druciane do bandowania to niezbędne elementy pozwalające na przeprowadzenie pełnego procesu bandowania. Te niewielkie i profesjonalne akcesoria są gwarancją mocnego zabezpieczenia taśmy tak, aby ściśle łączyła ona przedmioty w trakcie przewozu i chroniła je przed rozsypaniem.
 

 

Czy zapinki druciane do bandowania są drogie?

 
Zapinki do bandowania
Jeżeli chodzi o cenę zapinek do bandowania, to mogą różnić się one między sobą głównie ze względu na to, czy mamy do czynienia z mniejszymi, czy większymi pakietami produktów.
 
Przykładowo druciane zapinki ocynkowane o wielkości 13 milimetrów, sprzedawane w pakietach 250 sztuk, kosztują 41 zł, a zapinki druciane o wielkości 32 milimetrów, pakowane po 500 sztuk, kosztują już 287 zł. Warto zatem przewidzieć to, ile produktu możemy potrzebować i która opcja wydaje się nam bardziej ekonomiczna.
 

 

Gdzie kupię zapinki druciane do bandowania?

 
Jeżeli zastanawiasz się, gdzie znajdziesz profesjonalne zapinki do bandowania, które dostępne są w ekonomicznych zestawach po wiele sztuk, to koniecznie sprawdź nasze propozycje.
 
W ofercie naszego sklepu udostępniamy bogatą ofertę produktów, jakimi są druciane zapinki przeznaczone do profesjonalnego wykorzystania przy bandowaniu. Oferty różnią się między sobą, dlatego szczególnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami technicznymi opisującymi daną propozycją.
 
W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do zadawania pytań.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie