Folia spożywcza

Atestowana, przezroczysta folia rozciągliwa do pakowania świeżych produktów spożywczych (m.in. wędlin, ryb, nabiału, pieczywa, warzyw, owoców). Konfekcjonowana jest w postaci rolki o szerokości 30 cm. Nałożona na dyspenser z ucinarką ułatwia bardzo szybkie zapakowanie każdego towaru.


Folia spożywcza pokryta jest od wewnątrz warstwą klejącą, dzięki czemu po owinięciu przedmiotu szczelnie do niego przylega. Właściwości klejące utrzymuje nawet po odwinięciu. Chroni towar przed zabrudzeniem, wyschnięciem lub zapyleniem. Jej właściwości umożliwiają odparowywanie wilgoci z wnętrza opakowania, a jednocześnie folia zmniejsza obustronne przenikanie zapachów. Owinięcie towaru zaledwie kilkoma warstwami folii w dużym stopniu utrudnia jej przebicie lub zerwanie.


Wykonana z wysokiej jakości folii polietylenowej nie oddziałuje w żaden sposób na stykającą się z nią żywność i pozwala na jej dłuższe przechowywanie bez pogorszenia jakości produktu. Użyty do jej wytworzenia surowiec jest w pełni zdatny do recyklingu.


Z uwagi na niską cenę oraz zminimalizowanie czasu pakowania folia stretch spożywcza jest jednym z najbardziej ekonomicznych materiałów ochronnych. Może być stosowana do użytku komercyjnego i domowego.  

Czym dokładnie jest folia? Z czego jest stworzona?

Folia to materiał, który wytwarzany jest najczęściej z nieżelaznego metalu lub tworzywa sztucznego o grubości do 2 mm. Na tym etapie możemy rozróżnić folię aluminiową od folii stretch. Folia żywnościowa to jeden z rodzajów folii stretch
 
 

Jak jest historia folii stretch?

Powstanie folii stretch zapoczątkowało wynalezienie polietylenu w 1898 roku. Za tym wynalazkiem stoi niemiecki chemik Hans von Pechmann, który uzyskał go przez przypadek z diazometanu. Jego współpracowników zaciekawiła nowa substancja, której właściwości zbadali i określili mianem polietylenu. Jednak do powstania folii stretch musiało upłynąć jeszcze wiele lat. Dopiero w 1935 roku dopracowano formę wytwarzania polietylenu. Metoda ta polegała na działaniu skrajnie wysokiego ciśnienia na mieszaninę etenu i benzaldehydu. Dzięki tej metodzie syntezu polietylenu w 1939 roku powstała przemysłowa produkcja LDPE, dzięki której można było doprowadzić do produkcji folii stretch.
W 1976 roku powstała folia stretch znana w obecnych czasach. Wytrzymała, elastyczna, rozciągliwa folia wykonana z polietylenu, który nadaje jej charakterystyczne właściwości. 
 

Jakie folie spożywcze znajdziesz w naszym sklepie?

 • Folia spożywcza pvc 450mm/200m – transparentna folia spożywcza o długości 200 metrów i szerokości 54 centymetrów, która idealnie nadaje się do zabezpieczania żywności. Elastyczna folia PVC, która zabezpiecza jedzenie przed zabrudzeniem oraz wysychaniem. Dzięki klejącej warstwie folia umożliwia jej wielokrotne nakładanie i ściąganie z produktu. Popularne rozwiązanie do zabezpieczania takiej żywności jak mięso, sery czy ryby. 
 • Folia pvc spożywcza 300mm/200m transparent przezroczysta folia PVC, która nadaje się do kontaktu z żywnością. Wykorzystywana bardzo często przed sklepy spożywcze do zabezpieczania przez zabrudzaniem żywności. Dzięki transparentnemu kolorowi nadaje się również do prezentacji owiniętego towaru. 
 • Folia spożywcza 300mm/200m strechfood – folia spożywcza w transparentnym kolorze. Długa na 200 metrów folia stretch, która doskonale chroni produkty przed przenikaniem zapachów oraz zabrudzeniem.
 • Folia pvc 450/180m fioletowa 8um – fioletowa folia spożywcza o długości 180 mm. Folia stretch o grubości 8,5 µm nadaje się do zabezpieczania żywności. Dzięki niej jedzenie nie wysycha i nie chłonie zapachów innych produktów.  Elastyczna folia stretch, którą w łatwy sposób dopasujesz do produktów o różnych kształtach. 

 

Jakie produkty można wykorzystać podczas używania folii spożywczej?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki zakres folii spożywczych, ale również produkty, które ułatwiają i przyspieszają pracę z nimi. Folie spożywczą bez problemu możemy nakładać ręcznie. Jednak kiedy używamy jej w dużej ilości, to warto sobie przyspieszyć i ułatwic pracę. W naszym sklepie znajdziesz między innymi dyspenser do folii stretch premium, który ułatwi pracę z dużymi rolami folii stretch podczas pakowania dużym kartonów z żywnością. Szybkie i łatwe nakładanie folii stretch przyspieszy pracę i pozwoli na precyzyjniejsze nakładanie produktu, bez jego marnowania. Co jeszcze może się przydać podczas używania folii stretch? Przydatnym narzędziem może okazać się nożyk do folii stretch HP-93111, dzięki któremu z łatwością przetniemy folię spożywczą do naszych potrzeb. Oferujemy również połączenie dyspensera i nożyka do ucinania folii - ucinarka do folii stretch WLO wykorzystywana jest bardzo często przez sklepy spożywcze do zabezpieczania żwyności. W łatwy sposób możesz rozwinąć potrzebą długość folii i w szybki sposób uciąć ją za pomocą ucinarki. Produkt ten dostosowany jest do folii spożywczych o szerokości 52 cm. 
 
 

Właściwości folii spożywczej

 • Folia spożywcza doskonale chroni produkty przed zabrudzeniem oraz wilgocią. Dzięki temu owinięte nią produkty spożywcze nie wysychają.
 • Popularne rozwiązanie stosowane w sklepach spożywczych do zabezpieczania takich produktów, jak wędliny, sery, mięsa ryby, warzywa i owoce.
 • Transparentna folia spożywcza, dzięki której możesz zabezpieczyć żywność, a jednocześnie odpowiednio ją zaprezentować. W ten sposób pakowane są przygotowane wcześniej na tackach i zważone plasterki wędlin i serów, sprzedawane przez sklepy spożywcze.
 • Dużą zaletą folii spożywczej jest to, że nie przepuszcza ona zapachów. Dzięki temu nadaje się do zabezpieczania żywności o intensywnym zapachu (ryby, sery, jaja), aby ich zapach nie przeniknął do innej żywności. Kolejno folia spożywcza służy do zabezpieczenia pozostałej żywności, aby nie przenikły do niej zapachy lodówki. Często spotykana jest podczas sprzedaży warzyw i owoców dzielonych na części – na przykład arbuzów, melonów czy selera.
 • Elastyczna folia spożywcza nadaje się do zabezpieczenia produktów o różnych kształtach i wielkości, ponieważ w łatwy sposób dopasuje się do różnych kształtów.
 • Folia spożywcza posiada lepką wewnętrzną stronę, dzięki której podczas owijania przedmiotów przykleja się sama do siebie. Dzięki temu nie potrzebujesz dodatkowych przedmiotów do zabezpieczenia owijanych nią towarów.
 • Jak zapakować ważne dokumenty do wysyłki?
  Kiedy osobiste doręczenie ważnych dokumentów jest niemożliwe, pozostaje wysłanie ich kurierem. W takim wypadku szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie dokumentów, aby nie doszło do ich uszkodzenia. Papierowe dokumenty bardzo łatwo uszkodzić, gdyż są podatne na działanie czynników atmosferycznych, a w szczególności wilgoci. Wysyłka dokumentów w zwykłej kopercie papierowej to zatem zły pomysł. 

  Znacznie lepiej sprawdzi się folia LDPE, która zabezpiecza dokumenty przed wodą, a w dodatku ich treści nie zobaczą osoby trzecie. 
   
 • Czy folia spożywcza jest bezpieczna dla zdrowia?
  Folia spożywcza to doskonałe rozwiązanie do pakowania świeżych produktów, zapobiega ich wysychaniu, oraz chroni przed przenikaniem zapachów.

  Folia spożywcza przeznaczona jest do kontaktu z żywnością. W czasie produkcji wyzbyta zostaje wszystkich szkodliwych substancji, które mogłyby po kontakcie z produktami spożywczymi do nich przeniknąć. Dlatego nie, folia spożywcza nie jest niebezpieczna dla zdrowia. 

  Dobrej jakości folię spożywczą można kupić na stronie https://www.opako.com.pl/folia-spozywcza-cat-656.

   
 • Z czego powstaje folia spożywcza?
  Folia spożywcza to produkt niezbędny w każdym domu i lokalu gastronomicznym. Produkowana jest z surowca znanego pod nazwą liniowy polietylen, który przechodzi wszelkie atesty przy kontakcie z żywnością. Dzięki niemu folia spożywcza jest niezwykle elastyczna oraz termoplastyczna. Dodatkowo surowiec ten jest całkowicie zdatny do recyklingu, co uważam za niezwykle ważną cechę.

  Folię spożywczą można kupić na stronie https://www.opako.com.pl/folia-spozywcza-cat-656. 
 • Jakie zalety posiada folia spożywcza?
  Branża opakowaniowa to nie tylko materiały do pakowania przesyłek, zabezpieczania towaru na magazynie, czy zabezpieczanie towaru przed warunkami zewnętrznymi. To także pakowanie produktów w sklepach, od papierowych torebek do folii spożywczych włącznie.

  Przyjrzyjmy się więc bliżej, czym jest folia spożywcza i jakie posiada główne zalety.

  Folia spożywcza jest wykonana z polichlorku winylu i najczęściej jest przezroczysta, dzięki temu dokładnie będziemy wiedzieli, co znajduje się zapakowane wewnątrz takiej folii.

  Do głównych zalet tej folii możemy zaliczyć:
  • Możliwość bezpiecznego pakowania żywności różnego rodzaju, bez obaw o późniejszą jakość takich produktów do spożycia.
  • Skutecznie zatrzymuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z zewnątrz, zapobiega przenikaniu zapachów zarówno w jednym, jak i drugim kierunku. Skutecznie zatrzymuje przenikanie wilgoci (w dwóch kierunkach).
  • Niedroga, dostępna w różnych rozmiarach, długościach.
  Folia spożywcza jest dostępna w sklepie internetowym opako.com.pl.
 • Jakie zastosowanie ma folia spożywcza stretch?
  Folia spożywcza stretch jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona do kontaktu z żywnością. Świetnie zabezpiecza produkty spożywcze przed kontaktem ze środowiskiem zewnętrznym. Chroni produkty przed wysychaniem oraz przenikaniem innymi zapachami. Stosuje się ją do pakowania żywności na czas podróży, można przechowywać w niej produkty w zamrażarce oraz lodówce. Często stosowana jest również w nieoczywistych sytuacjach jak np. do zabezpieczenia kosmetyków przed rozlaniem w czasie podróży czy po prostu zabezpieczenia rzeczy w czasie przeprowadzki.

  Dobrej jakości folię spożywczą w bardzo korzystnych cenach można kupić na stronie opako.com.pl.
 • Jaka powinna być dobra folia spożywcza?
  Folia spożywcza stanowi alternatywę dla folii aluminiowej. Jest całkowicie przezroczysta i cechuje się wysoką rozciągliwością. Zabezpiecza produkty przed wysychaniem, przenikaniem smaków i zapachów. Przezroczysta folia spożywcza ceniona jest w gastronomii i gospodarstwach domowych przede wszystkim ze względu na takie właściwości, jak rozciągliwość i doskonałe przystosowanie się do kształtu danego produktu. Folia spożywcza charakteryzuje się też tym, że od strony wewnętrznej posiada warstwę klejącą, dzięki czemu po zawinięciu w nią dokładnie przylega do zawiniętego przedmiotu. Po odwinięciu warstwa klejąca nadal zachowuje swój właściwości, co sprawia, że folia jest wielokrotnego użytku.

  Dobrej jakości folię spożywczą w bardzo korzystnych cenach można kupić na stronie opako.com.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Długość
Szerokość
Kolor
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj