Folia stretch czarna

Folie stretch wykonane są z wysokogatunkowego polietylenu o niskiej gęstości, dzięki czemu są wytrzymałe, a zarazem bardzo rozciągliwe. Można nimi dokładnie owijać małe opakowania i ładunki paletowe. W czasie składowania i transportu doskonale chronią produkty przed wilgocią, zabrudzeniem, uszkodzeniem i kradzieżą. Nadają się do owijania ręcznego i maszynowego. Można na nich trwale umieszczać etykiety ostrzegawcze i informacyjne.

 

Charakterystyka czarnej folii stretch:

 • nieprzezroczysta

 • chroni przed nasłonecznieniem

 • szczelna – zabezpiecza przed kurzem, wilgocią, przenikaniem zapachów i oddziaływaniem chemikaliów

 • elastyczna i termokurczliwa

 • klejąca

 • odporna na rozdarcia, przebicia i nacisk


Dostępne w naszym sklepie czarne folie stretch sprzedawane są w rolkach o szerokości 50 cm (z różną długością nawoju) lub w opakowaniach typu minirap (szerokość 10 – 25 cm), przeznaczonych do szybkiego owijania mniejszych przedmiotów. Grubość 23 mikrometrów zapewnia doskonałą wytrzymałość warstwy ochronnej. Ich dodatkową zaletą jest korzystna cena, pozwalająca na ograniczenie kosztów transportu.
 

Polecamy ciekawe artykuły na naszym blogu


Wszystkim osobom, które chciałyby dowiedzieć się nieco więcej o folii stretch, polecamy ciekawe artykuły na naszym blogu:

Filtrowanie produktów

Ocena klientów
Dostępność
Wyróżnienie
Szerokość
Rodzaj folii stretch
Waga folii stretch
szukaj

Czarna folia stretch w logistyce i transporcie


Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie branży logistycznej, magazynowej i transportowej bez wykorzystania czarnej folii stretch. Wykorzystywana jest ona do dodatkowego zabezpieczania przed wilgocią i brudem dużych i ciężkich ładunków, małych partii towaru a także niewielkich pojedynczych opakowań. Jest też często wykorzystywana do zbiorczego opakowania dużej ilości pojedynczych paczek na pojedynczej palecie. Jej czarny kolor ogranicza wpływ słońca na zawartość a także pozwala ją chronić przed wścibskimi oczami, tam gdzie to potrzebne.
 

Czarna folia stretch w sprzedaży online


W związku z dynamicznym rozwojem sektora sprzedaży online, czy to na serwisach aukcyjnych czy w specjalistycznych sklepach internetowych, zapotrzebowanie na czarną folię stretch rośnie. Jest wykorzystywana na wiele sposobów, przykładowo:
 • może stanowić dodatkowe zabezpieczenie zapakowanej w inny sposób przesyłki przed wilgocią, brudem, zbyt łatwym dostępem niepowołanych osób i promieniami UV, bez istotnego wpływu na wagę przesyłki i koszty; 
 • może stanowić podstawowe i jedyne opakowanie dla produktów nie wymagających dodatkowego sztywnego, tekturowego lub ochronnego opakowania, przykładowo dla produktów tekstylnych lub sypkich produktów sprzedawanych w workach.
 

Folia stretch przy przeprowadzce


Zmiana miejsca zamieszkania to dosyć stresujące wydarzenie. Ostatnia rzecz, której chcielibyśmy wówczas doświadczyć to zabrudzone czy uszkodzone w trakcie przeprowadzki meble lub przedmioty osobiste. Na szczęście folia stretch doskonale nada się do zabezpieczenia dużych mebli, mniejszych przedmiotów oraz kartonów.

Również zmiana siedziby przedsiębiorstwa wiąże się z przeprowadzką i koniecznością niejednokrotne przetransportowania dużej ilości nierzadko drogiego sprzętu oraz ważnych dokumentów. W takiej sytuacji folia stretch będzie również nieoceniona.

Dla osób przed którymi stoi widmo przeprowadzali polecamy artykuły na naszym blogu, m.in. „Jak zabezpieczyć przedmioty do przeprowadzki?”, „Jak przygotować się do przeprowadzki? 12 przykazań”
 

Folia stretch przy remoncie


Prace remontowe wiążą się z brudem, pyłem, pryskającymi farbami, lakierami i wodą. Wszystko to może zabrudzić lub uszkodzić wyposażenie naszego mieszkania. Pył przy pracach tynkarskich potrafi wejść w każdy zakamarek, z którego trudno go potem usunąć. Wywożenie całego wyposażenia mieszkania też wiąże się z dużymi nakładami czasu, pieniędzy i koniecznością znalezienia miejsca na przechowywanie. Dużo prostsze i tańsze będzie więc zabezpieczenie wszystkiego co się da folią stretch.
 

Czarna folia stretch w podróży


Osoby dużo podróżujące wiedzą, na jak wiele zagrożeń narażony jest nasz bagaż i jakie problemy może spowodować jego uszkodzenie lub zamoczenie - zwłaszcza w trakcie wypraw w odizolowane miejsca i na łono przyrody. W trakcie wypraw ekstremalnych posiadanie suchego kompletu odzieży na zmianę jest niezbędne. Folia stretch jest doskonałym materiałem do zabezpieczenia niezbędnego wyposażenia.

Inną sytuacją, kiedy folia stretch będzie miała zastosowanie jest podróż lotnicza. Nawet najwyższa jakość obsługi naziemnej i wysoka klasa linii lotniczych, nie zabezpieczą bagażu nadawanego, przed sytuacjami losowymi. Pomijając okres pandemii koronawirusa, ruch lotniczy stale rośnie. Powoduje to konieczność skrócenia czasu na odprawy oraz na załadowanie i rozładowanie luków bagażowych. Wraz z pośpiechem rośnie ryzyko zdarzeń losowych. Jeśli więc chcemy zabezpieczyć nasz bagaż właśnie przed przypadkowym uszkodzeniem, zamoczeniem czy zabrudzeniem, warto skorzystać z folii stretch. 

Pamiętajmy jednak, że w liniach lotniczych i poszczególnych krajak mogą istnień specyficzne warunki co do umożliwienia dostępu służbom do bagażu nadawanego - warto więc przed podróżą upewnić się co do możliwości zastosowania foli stretch.

folia, stretch, czarna, biała, rolka, elastyczna

Krótka historia folii stretch


Trudno być może będzie to sobie wyobrazić, ale historia folii stretch sięga aż XIX wieku. Może nie wytwarzano wówczas jeszcze tej folii jako takiej, ale podłożono podwaliny pod jej powstanie. Wówczas to, w 1898 roku, niemiecki chemik Hans von Pechmann wynalazł polietylen - świat zaczął powoli wchodzić w epokę tworzyw sztucznych. Jednak dopiero około 1935 roku powstała efektywna metoda przemysłowego przetwarzania polietylenu, na bazie której w 1939 roku rozpoczęto przemysłową produkcję polietylenu o małej gęstości - LDPE. Chociaż folia stretch jaką znamy dzisiaj powstał dopiero w okolicach 1976 roku, to właśnie wcześniejsze opracowanie odpowiedniego rodzaju polietylenu było niezbędne, aby nadać folii jej właściwości - termo-plastyczność, odporność na działanie wysokich temperatur, wytrzymałość przy niewielkiej wadze, elastyczność i rozciągliwość.
 • Gdzie kupić folię stretch czarną?
  Folia stretch czarna jest dużo popularniejsza niż ta w kolorze białym. Dlatego bez żadnych trudności kupisz ją w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych oferujących materiały opakowaniowe. Jednak taka folia stretch czarna przyda Ci się nie tylko do pakowania paczek. Zanim zaczniesz się rozglądać za dobrej jakości folią stretch w kolorze czarnym, to najpierw powinieneś poznać jej zalety. Możemy do nich zaliczyć na przykład nieprzeźroczystość i ochronę przed nasłonecznieniem. Folia jest również elastyczna i termokurczliwa.
   
 • Do czego służy czarna folia stretch?
  Folia stretch w czarnym kolorze to doskonały materiał opakowaniowy, który zabezpiecza towar przed wścibskimi spojrzeniami. Jest to materiał bardzo wytrzymały i jednocześnie elastyczny, a zatem bardzo odporny na rozerwanie i przebicie. Sprawdzi się zarówno podczas przeprowadzki, jak i w transporcie i do owijania bagażu na lotnisku. W zależności od potrzeb, folia stretch to także rozsądny wybór podczas przeprowadzki. Można nią owijać zarówno meble, jak i inne drobniejsze przedmioty, które należy chronić przed zarysowaniami lub zabrudzeniem. 
   
 • Jakie zalety posiada czarna folia stretch?
  Chyba każdy z nas słyszał o foliach stretch, a więc o produkcie, który w pewien sposób zrewolucjonizował sposób pakowania wielu przedmiotów. Na rynku możemy kupić naprawdę wiele różnych folii stretch, jednak nie ma co ukrywać, że jedną z najbardziej popularnych jest czarna folia stretch.

  Powodów ku jej popularności jest kilka, ale nazywajmy rzeczy po imieniu, sprawdźmy więc, jakie zalety posiada czarna folia stretch:
  • Bardzo wytrzymała na rozciąganie oraz rozerwanie. Ta folia stretch jest idealna do owijania nawet najbardziej kanciastych przedmiotów.
  • Cenowo jest bardzo atrakcyjna ze względu na duże zainteresowanie tym produktem.
  • Występuje w wielu wariantach pod względem rozmiaru, czyli szerokości, długości, a nawet grubości samej folii.
  • Czarna folia stretch zapewnia stuprocentowe zabezpieczenie przed wścibskimi osobami, nie ma możliwości dojrzenia, co znajduje się pod folią.
  • Zabezpiecza przed wilgocią, wodą, brudem zawartym w powietrzu, kurzem, różnego rodzaju pyłami.
  Czarna folia stretch jest dostępna w sklepie opako.com.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie