Napinacze do taśm

Napinacze to ręczne urządzenia wspomagające proces bandowania. Ścisłe oplatanie ładunku za pomocą sztywnej taśmy jest bardzo trudne i może narazić osobę pakującą na skaleczenia lub inne urazy, dlatego użycie napinacza jest w tym przypadku po prostu niezbędne. Bandownice (bo taka jest ich inna nazwa) różnią się rodzajem stosowanej taśmy oraz zapinek.

 

Charakterystyka napinaczy taśmowych:

Najpopularniejsze modele napinaczy do taśm bandowych to napinacze H-21 i H-22. Przyrządy te służą naciąganiu taśm polipropylenowych (PP) oraz poliestrowych (PET). W zależności od specyfiki pakowanego produktu w bandownicach można umieszczać taśmy o szerokościach od 9 do 19 mm. Napinacze umożliwiają trwałe spinanie taśm klamerkami plastikowymi, blaszanymi lub drucianymi. Naciągnięta przy ich użyciu taśma nie zsunie się z opakowania i będzie ją można zdjąć tylko po przecięciu.

 

Napinacze są lekkie (zwykle ważą do 1,5 kg) i poręczne. Można ich używać także w warunkach zewnętrznych. Są bardzo łatwe w obsłudze i znacząco zwiększają komfort i wydajność pracy.

 

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj