Folia bąbelkowa szerokość 100cm

Folia bąbelkowa jest niezastąpionym opakowaniem ochronnym w wielu rodzajach przesyłek. Jej właściwości amortyzujące są szczególnie doceniane wśród firm wysyłkowych branży elektronicznej, sklepów oferujących produkty szklane, ceramiczne oraz dystrybutorów części samochodowych.


Charakterystyka folii bąbelkowej 100 cm – B1:


Symbol B1 oznacza, że folia bąbelkowa o szerokości 1 m zawiera podwójną warstwę pęcherzyków powietrza. Bąbelki o średnicy 1 cm są równomiernie rozłożone na całej powierzchni folii, dzięki czemu każdy centymetr produktu wykazuje właściwości ochronne w równym stopniu. Folia bąbelkowa 100 cm jest wykonana z wytrzymałej folii polietylenowej, co przekłada się na bardzo dobrą jakość. Folię pęcherzykową charakteryzuje:

 • wytrzymałość,

 • odporność na wilgoć i związki chemiczne,

 • niepalność,

 • doskonała amortyzacja,

 • lekkość.


Zastosowanie:


Folia bąbelkowa o szerokości 100 cm ma wiele zastosowań w branży opakowaniowej. Często służy do ochrony monitorów, telewizorów i innych sprzętów elektronicznych, Folia znajduje zastosowanie także jako wypełnienie pustych przestrzeni w kartonach, z powodzeniem zastępując specjalistyczne wypełniacze do paczek w sypkiej postaci.

 

 

Czy wiesz, jak została wynaleziona folia bąbelkowa?

 

O historii powstania folii bąbelkowej pisaliśmy już niejednokrotnie. To tak fascynująca opowieść, że po prostu lubimy przytaczać ją na każdym kroku. Tym razem jednak oszczędzimy wam kwiecistych peanów na cześć jej twórców, a skupimy się bardziej na rozmiarach powietrznych rolek i ich rodzajach. Wszakże od powstania pierwotnych bąbelków, modyfikacji wspaniałego wynalazku dwóch inżynierów Alfreda Fieldinga i Marca Chavannesa powstało już wiele. Pęcherzykowy zawrót głowy spowodował wysyp popularnych odmian. Na czele stoi jak zawsze wersja antystatyczna, która pomaga w branży elektronicznej. Dzięki specjalnym właściwościom nie przenoszącym ładunków elektrostatycznych możliwe jest owijanie nią wszelakiej elektroniki, bez obawy o jakiekolwiek uszkodzenie chronionego sprzętu. Oczywiście w naszej ofercie mamy 100 cm. rolki o takiej szerokości. Nawój standardowo - pięćdziesięciometrowy lub stumetrowy. Inną ciekawą formą jest wersja z tak zwanym dużym bąblem. Ta charakteryzuje się niebywałą wręcz wytrzymałością, a sprawdza się najlepiej w ogrodnictwie. Tak, kto by się spodziewał, że w ogrodzie znajdziemy folię pęcherzykową? Cudownie zabezpiecza wszelkie sadzonki, drzewka i krzaki przed mrozem i wilgocią, a wersja UV, także przed promieniami słonecznymi. Odporna na rozdarcia i ataki kretów :)

 

 

Czy folia bąbelkowa to plastik?

 

Niestety folia bąbelkowa, jak i folia stretch, jest wykonana z polimerów poliestrowych, które zaliczane są do plastiku. Nie jest to jednak żadna przeszkoda w traktowaniu tego materiału jako ekologicznego rozwiązania. Nie każdy plastikowy materiał musi od razu stać się śmieciem, w przypadku pęcherzykowej ochrony jest zupełnie inaczej. To, co na pierwszy rzut oka przypomina odpad, w rękach kogoś świadomego i sprytnego może okazać się czymś przydatnym. W przypadku, gdy otrzymujemy sporej wielkości przesyłkę, zabezpieczoną z każdej strony bąblem, ponadto w środku opakowania czeka na nas podobny widok, to, zamiast pozbywać się tych elementów, należy je wykorzystać ponownie. Wadę zamienić w zaletę. Nawet gdy w danym momencie nie będziemy potrzebować tego materiału, to schowany w szafie, piwnicy czy pawlaczu nie rozpadnie się w popiół nawet w kilka lat. Prawda, że jest to skuteczne i przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie? Podejście zero waste jest coraz częściej stosowane przez wiele "zielonych" organizacji. Dajmy przedmiotom nowe życie!

 

 

Jak pakować folią bąbelkową 100cm?

 

Kolejny delikatny i niełatwy do wytłumaczenia aspekt. Jak zapakować nieduże przedmioty tak pokaźną rolką? Niestety nie mamy dobrych informacji, dla wszystkich tych, którzy wybrali akurat te szerokość i chcą zabezpieczyć ceramiczne wyroby. W takim wypadku należy uzbroić się w mniejszą wersję, a dużą zostawić do pakowania mebli lub artykułów RTV i AGD. Szerokość 100 cm nie sielsko jest aplikować na duże przedmioty, a co dopiero na magazynowe drobiazgi. Ta wersja doskonale sprawdzi się w wysyłkach wielkoformatowych, paletowych lub gabarytowych, do wszystkich takich, gdzie jedną część rolki możemy umieścić na sztorc, na podłodze. Wtedy rozpieczętowujemy folie i jej początek zaczepiamy, tudzież przyklejamy taśmą do artykułu, który będziemy pakować. Następnie latamy wokół całej konstrukcji do skutku i całość przytwierdzamy wcześniej wspomnianym przylepcem. Oczywiście jest to sposób ekstremalny, do mniejszych przedmiotów możemy sobie śmiało folię dawkować w mniejszych arkuszach, korzystając przy tym z nożyka. Bąbel chroni wszystko, czego się nie dotknie - przed otarciem, zgnieceniem, zmiażdżeniem podczas transportu - jest uniwersalny i pozwoli cieszyć się nieskalanym towarem naszym kontrahentom.

 • Jak pakować lustro do wysyłki?

  Spośród różnych materiałów opakowaniowych, to właśnie folia bąbelkowa najbardziej nadaje się do pakowania delikatnych towarów, w tym przedmiotów szklanych. Folia bąbelkowa 200 cm – B1 jak sama nazwa wskazuje ma szerokość ok. 200 cm i stanowi lekką i odporną na rozdarcia konstrukcję dwóch warstw pęcherzyków powietrza. Bąbelki zostały rozmieszczone w taki sposób, że folia zapewnia doskonałe właściwości amortyzujące, a jednocześnie jest bardzo wytrzymała na rozdarcia i rozciąganie. Folia bąbelkowa o szerokości 200 cm dostępna w ofercie OPAKO występuje w paczkach długości 50 lub 100 metrów. Szerokość beli doskonale nadaje się do pakowania dużych luster. 
   
 • Jak uszczelnić okno na zimę?

  Aby podczas zimy nie wydać fortuny na ogrzewanie mieszkania, warto uszczelnić okna za pomocą folii bąbelkowej. To jeden z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów. Jak to zrobić? Na początek musisz przyciąć folię w taki sposób, aby pasowała do rozmiaru okna. Folia bąbelkowa w OPAKO jest dostępna w postaci rolek, dlatego nie ma  problemu z odpowiednim przycięciem materiału. Kolejny krok to spryskanie szyby i folii wodą. Po tej czynności można już przymocować folię do szyby wypukłą stroną. W ten sposób okna będą szczelne całą zimę.
   
 • Jak zabezpieczyć basen przed utratą ciepła?

  Wysokiej jakości folia bąbelkowa ma wiele niekonwencjonalnych zastosowań. Oprócz swojej podstawowej funkcji - pakowania, doskonale sprawdzi się jako ochrona basenu przed stratami ciepła. Bąbelki powietrza pomagają w nagrzaniu wody, ale to nie wszystko. Folia skutecznie chroni przed zabrudzeniem wody i stanowi dobrą zaporę przed parowaniem cieczy. Sprawdź naszą ofertę, jeśli planujesz zabezpieczyć basen, nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą na produkty z folii bąbelkowej. 
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie